تعبیر خواب نوزاد؛ معانی مشاهده نوزاد پسر و دختر در خواب

دیدن نوزاد در خواب می‌تواند خوابی شیرین و دوست داشتنی باشد که اکثر افراد دیدن نوزاد را در خواب دوست دارند. اما دیدن نوزاد در خواب چه معنی ای می‌تواند داشته باشد؟ یا اگر درمورد نوزاد کابوس دیدیم معنی آن چیست؟ چه پیامی در خواب نوزاد وجود دارد؟ خواب نوزاد به طور کلی به معنای رخداد بزرگ در زندگی است. امروز در مقاله تعبیر خواب نوزاد می‌خواهیم این خواب را از نظر موضوع، معبران و … مورد بررسی قرار دهیم. پس اگر می‌خواهید بدانید که معنی خواب نوزاد چیست و چه پیامی به دنبال دارد، در این مقاله تا انتها همراه ما باشید.

تعبیر خواب نوزاد بر اساس معبر

تعبیر خواب نوزاد؛ معانی مشاهده نوزاد پسر و دختر در خواب

در اولین بخش می‌خواهیم خواب نوزاد را از معبران مورد بررسی قرار دهیم که به شرح زیر هستند:

امام جعفر صادق (ع)

امام جعفر صادق (ع) می‌فرمایند اگر قردی در خواب دید که نوزاد دختری به دنیا می‌آورد، در آینده فرزندی از نسل او در جایگاه بالای اجتماعی و خانوادگی قرار می‌گیرد. این مقام موجب درخشش این فرد از لحاظ مالی و اقتصادی می‌شود.

در صورتی که جنسیت فرزند او پسر شود و نوزاد سخن بگوید، یعنی لازم است که دقت و مراقبت بیشتر از خود داشته باشد زیرا ممکن است مورد خطر جانی قرار داشته باشد. در صورتی که شخص باردار در خواب ببیند که فرزند او دختر است، یعنی فرزندی که او به دنیا می‌آورد دختر بوده و بین تمامی افراد، عزیز و محترم واقع می‌شود.

آنلی بیتون

دیدن نوزاد تازه متولد شد  در خواب می‌تواند معنای شرایط و موقعیت‌های لذت بخشو هیجان انگیزی باشد که به زودی در زندگی فرد به وجود می‌آِید. فرصت‌هایی همچون سکوی پرتاب که موجب جهش در کار و زندگی می‌شود. اگر در خواب دختری دیدید که نوزادی دارد، احتمالا حسودان و بدخواهان با تهمت و افترا سعی در ایجاد شرایط نامساعد بر او دارند تا عرضه را تنگ کنند. لازم است که او دقت بیشتری در رفتارش داشته باشد تا از دسیسه دیگران در امان بماند.

در صورتی که در خواب خود دیدید نوزادی در حال شنا کردن است، یعنی دوران سختی و مشقت رو به پایان بوده و شما با سلامتی به زندگی خود بر می‌گردید. اما دیدن نوزاد به تنهایی به معنای گذراندن ایام شادی و مفرحی است که در زندگی تجربه کرده و اوقات خوشی را با عزیزان خود تجربه خواهید کرد.  دیدن نوزاد مرده در خواب خبر از مشکلات و شرایط ناخوشایندی است که با صدقه و توکل بر خدا حل می‌شود.

اگر زنی در خواب دید که خود به مراقبت و پرستاری از یک نوزاد مشغول است، یعنی اقدام به کاری می‌کند که بسیار دلپذیر و نیکو است که باعث پیشرفت او می‌شود. اگر دختری در رویا از یک نوزاد پرستاری کند، نشان از جایگاه و مقام بالای اوست که در زندگی به آن‌ها دست میابد. اگر در خواب دیدید که نوزاد زیبایی در گهواره به خواب رفته است، تعبیرش خوشبختی و سعادت است که توجه و محبت شما به کودکان در زندگی حاصل می‌شود.

کارل گوستاو یونگ

کارل گوستاو یونگ معتقد است که خواب طفل نوزاد به پاکی، معصومیت و سر آغاز تحولی نو در زندگی مرتبط است. در اصل نشانی از ذات الهی و بعد روجانی بوده که در وجود او ودی گذاشته شده و نیاز به توجه و مراقبت ویژه دارد. در صورتی که در خواب دید نوزادی به شما لبخند می‌زند، یعنی گاهی اوقات شرایطی را سرشار از خوشی و شعف و لذت بی منتها کسب کرده و در آن غرق می‌شوید.

اگر در خواب دیدید که باردار هستید و در مسیر رفتن به بیمارستان فرزندتان متولد شد، یعنی شرایط و مسئولیتی دارید که از آن را قبول نمی‌کنید. در صورتی که خواب بیننده در زندگی واقعی باردار باشند این خواب به معنای اضطرابی است که درباره وضعیت بارداری خود نگران است. دیدن خواب نوزادی که گریه می‌کند، یعنی شما به ابعاد وجودی و شخصیت‌تان توجه کافی ندارید.

همچینن می‌تواند نشانه این باشد که برنامه و اهدافی دارید که همه آن‌ها نیمه کاره رها شده و به سر انجام نرسیده‌اند‌ طفل نوزاد در خواب نشان دهنده این است که ایده‌ها و اهداف جدیدی در زندگی شما در راه بوده که شما برای آن‌ها تلاش می‌کنید. این خواب نشان دهنده شرایط ایده آل و شانسی است نه به شما می‌رسد‌. 

مطلب مشابه: تعبیر خواب مار و معانی مشاهده انواع مار در خواب با تعابیر معتبر

ابراهیم کرمانی

اگر در خواب دیدید که طفل نوزادی را بر سر راه رها کرده‌اند و شما آن نوزاد را برداشتید، یعنی تعبیر آن عالی بوده و از جایی گشایشی برای شما حاصل می‌شود که شکی در آن نیست. به همین دلیل شما به آرزوی قلبی خود دست می‌یابید. اگر مردی در خواب دید که به نوزادش شیر می‌دهد، یعنی مشکلات و گرفتاری‌هایی دارد که باعث زندانی شدن او می‌شوند. در نتیجه باید برای رهایی از این مشکل صدقه بدهد‌. 

دیدن خواب نوزادی که در خواب فرد اذان می‌گوید یعنی اختلافی بین والدین او پیش خواهد آمد که به جدایی آن‌ها منجر خواهد شد.

محمد ابن سیرین 

در صورتی که در خواب دیدید خودتان طفل نوزادی هستید و شیر می‌خورید، یعنی مدت زمان زیادی برای رسیدن به خواسته شما وجود دارد و باید تلاش بیشتری کنید‌. اگر شخصی در خواب دید که دختری به دنیا آورد، یعنی به سلامت کامل و اتفاقی مبارک دست پیدا می‌کند‌ که این اتفاق خوشبختی و شادی او را تضمین می‌کند.

اگر در خواب دیدید که فرزند به دنیا آمده شما دختر است، یعنی فرزندتان پسر می‌شود و در صورت پسر بودن آن، جنسیت او برعکس است.

کتاب سرزمین رویاها 

دیدن نوزاد در خواب یعنی به آرامش و شادکامی می‌رسید. در صورتی که در خواب دیدید که به زایمان شخصی کمک کردید اما فرزند او مرده بود، یعنی برای رسیدن به اهداف خود به مشکلاتی می‌خورید.

در صورتی که زن باردار، خواب طفلی نوزاد ببیند یعنی عشقی پرشور و حرارت و زندگی سعادتمندی برای او ایجاد می‌شود‌. اگر در خواب طفل به شما لبخند می‌زد یعنی دوستان و افراد خوبی در اطراف شما وجود دارد و به شما کمک می‌کنند.

تعبیر خواب نوزاد؛ معانی مشاهده نوزاد پسر و دختر در خواب

دیدن خواب نوزاد زشت، به معنای مشکلات و ناهمواری‌هایی است که در زندگی با آن‌ها دست و پنجه نرم می‌کنید و با کمک خداوند از این مشکلات عبور می‌کنید.در آغوش گرفتن نوزاد در خواب به معنای این است که به زودی صاحب فرزندی می‌شود. اگر نوزاد در قنداق قرار داشت، یعنی از عشقی نتیجه می‌گیرید که این نتیجه عاشقانه و شاد است.

اگر در خواب نوزادی را دیدید که شروع به راه رفتن کرد، یعنی مسائل ریز و درشتی بر سر راه شما قرار می‌گیرند که با موفقیت آن‌ها را شکست می‌دهید.

در صورتی که در خواب طفل نوزادی را گرفتید یعنی بر سر مسئله‌ای با خانواده خود دچار مشکل می‌شوید.

اگر در خواب شما نوزادی را سر راه گذاشته بودند، یعنی از یک عشقی نتیجه نمی‌گیرید. اگر نوزاد در گهواره قرار داشت یعنی شخصی از دور، مراقب شما است که به احتمال زیاد قصد خیری درمورد شما ندارد.

دیدن نوزاد در خواب همچینن می‌تواند نشانه ناکامی مخالفان و دشمنان شما نیز باشد. اگر در خواب شما تعداد زیادی نوزاد وجود داشت، یعنی نعمت فراوانی به شما می‌رسد.

نوزاد مرده در خواب به معنای نگرانی و ناراحتی است‌. در صورتی که در خواب شما طفل نوزادی در حال مکیدن سینه‌های مادرش بود، یعنی به سعادت و خوشبختی می‌رسید. اگر نوزاد درحال مکیدن سینه‌های پرستار بود، یعنی بیماری یا خطراتی شما را تهدید می‌کند.

دیدن نوزاد در خواب به طور کلی مبارک و نیکو محسوب می‌شود و افراد زیادی آن را به معنای خوشبختی معنا کرده‌اند.

مطلب مشابه: تعبیر خواب گربه؛ معنای مشاهده انواع گربه در خواب و تعابیر آنها

تعبیر خواب نوزاد بر اساس موضوع آن 

حال که با تعبیر خواب نوزاد طبق نظر معبران آشنا شدید، می‌خواهیم این خواب را بر اساس موضوع آن مورد بررسی قرار دهیم که به شرح زیر هستند:

نوزاد دختر یا پسر 

تعبیر خواب نوزاد؛ معانی مشاهده نوزاد پسر و دختر در خواب

در صورتی که شما یک خانوم هستید که در خواب نوزاد دختر دیدید، یعنی کودک درون شما دچار کم توجهی شده و لازم است محبت بیشتری به خود درونی‌تان کنید. اما اگر در خواب نوزاد پسر مشاهده کردید، به معنای اعتماد به نفس پایین شما است که باید برای ارتقا آن تلاش کنید.

در صورتی که آقا هستید و در خواب نوزاد دختر دیدید، یعنی به رشد عقلی و بلوغ فکری نرسیده‌اید. اما اگر فرزند شما دختر بود، یعنی کودک در ک شما به شدت فعال و پویا بوده که نقش مهمی در زندگی روزانه شما دارد.

نوزاد پسر 

نوزاد پسر در خواب به معنای داشتن اهداف و برنامه‌های جدید است‌. این برنامه‌ها در صورت پشتکاری شما نتیجه پیدا می‌کنند. دیدن نوزاد پسر در خواب همچینن می‌تواند به معنای توجه و پرورش کودک درونتان باشد که شما باید برای اینکه به آرامش برسید، مدتی به خود توجه کنید.

همچنین طبق تعابیر معاصر، نوزاد پسر در خواب سمبلی برای رسیدن به قدرت و فرصت و شانس بزرگی است که در زندگی با تلاش و پشتکار قابل دستیابی است‌. اهداف و ایده‌های بلندی که گرایش و حس مثبت معنوی و منطقی دارند، با فرزند پسر در خواب شما ظاهر می‌شوند.

نوزاد دختر 

دیدن نوزاد دختر به معنای فضیلت و نیکویی است. هر نوع خوابی که در خصوص دختر بچه دیده می‌شود، یعنی هر نوع خوابی که شامل به دنیا آوردن یک نوزاد دختر یا در آغوض گرفتن او یا دختر بچه گم شده، به معنای سعادت و خوشبختی در زندگی است. در صورتی که دیدید در خواب دختری را به دنیا آوردید باید بدانید که مشکلات و رنج‌هایی که کشیده‌اید، رو به پایان بوده و روزگاری خوش در انتظار شما است. این خواب همچنین می‌تواند به معنای شروع یک رابطه عاشقانه مستحکم و ارزشمند باشد که به ازدواج منتهی می‌شود.

اگر در خواب شما نوزاد روی دامن شما نشسته است، باید بدانید که تلاش کافی و مستمری برای رسیدن به اهداف و برنامه‌هایتان دشته باشید. اگر دختر بچه در خواب شما خوشحال بود، یعنی تلاش و کوشش شما به ثمر می‌رسد و اگر دیدید نوزاد شما غمگین بود، به معنای کم توجهی خانواده و خویشاوندان به شما است.

دختر در بغل داشتن

اگر در خواب دیدید که فرزند دختر در آغوش دارید، یعنی ناراحتی و مشکلی است که با آن رو به رو می‌شوید. این مشکل می‌تواند مربوط به اختلافات حیطه کاری یا امور عاطفی و احساسی شما باشد. همچنین ممکن است این خواب از لحاظ سلامت جسمانی و روحانی به شما هشدار دهد تا دقت بیشتری داشته باشید. در صورتی که دختر مجرد در خواب دید که نوزادی در بغل دارد، یعنی در آینده نزدیک به سفر خواهد رفت.

گریه کردن نوزاد

اگر در خواب نوزادی را دیدید که گریه می‌کند، یعنی غم و اندوهی در فکر و قلب شما وجود دارد که از آن رنج می‌برید. اما دیگران و اطرافیان شما از آن اطلاعی ندارند. اگر در خواب دیدید که نوزادی در در حال گریه کردن بوده و جنسیت آن پسر است، یعنی شخصی از اطرافیانتان کنترل امور شما را در دست دارد‌. به همین دلیل شما توانایی تصمیم و انتخاب در کارها را نداشته و ابتکار عمل از شما گرفته شده است‌.

اما اگر نوزادی که گریه می‌کرد دختر بود یعنی شخصی با رفتارش به احساسات شما آسیب زده و در شرایط روحی و روانی خیلی بدی قرار دارید.

مطلب مشابه: تعبیر خواب عقرب؛ تمام تعابیر در مورد دیدن عقرب در خواب

پرستار نوزاد 

در صورتی که در خواب شما به علت ناتوانی تان در عدم نگهداری فرزند، برای استخدام پرستار اقدام کردید، یعنی اعتماد به نفس شما پایین بوده و در ارتباط با دیگران مشکلاتی دارید‌. این بی اعتماد به نفسی باعث شده تا در جمع دوستان احساس حقارت کنید.

راه رفتن نوزاد 

اگر در خواب نوزاد شما شروع به راه رفتن کرد، تعبیر آن این است که اقدامات و تلاش‌های شما برای رسیدن به هدفتان نتیجه گرفته و شما به خواسته خود می‌رسید‌. که این موضوع باعث شادی قلبی شما می‌شود. در صورتی که خواب ببینید که نوزاد حین راه رفتن خندید، یعنی راه و برنامه‌هایی که برای آن تلاش کردید صحیح بوده و به زودی نتیجه می‌رسد. حال می‌توانید با آرامش به استراحت بپردازید و از نتیجه زحمات خود بهره ببرید.

خوابیدن نوزاد 

اگر در خواب دیدید که نوزاد شما به خواب رفته یعنی شما برای کمک و تامین نیازهای زندگی و کاری دیگران، خودتان را در شرایط بدی قرار داده‌اید‌. اما نتیجه خوبی به دست نیاوردید.

عوض کردن پوشک نوزاد 

این خواب یعنی افکار و ایده‌هایی که دارید، با سن و موقعیتی که در آن قرار دارید، هیچ تطابقی ندارد. در نتیجه بسیار کمتر و پایین‌تر از آن چیزی هستند که فکر می‌کنید. البته شما کاملا از این موضوع آگاه هستید اما نمی‌توانید آن را تغییر دهید.

مرگ نوزاد 

مرگ نوزاد به معنای خشم فرو خورده یا عقده حقارتی است که در طول سالیان متمادی به دل شما مانده و شما به آن‌ها توجهی نکرده‌اید‌. این توجه نکردن، باعث شده تا شما اندوه بزرگ و خشمی عمیق داشته باشید.

این عصبانیت شما و ابعاد زندگی شما را تحت تاثیر قرار داده و حالات و رفتار شما را دگرگون کرده است‌. پیشنهاد می‌کنیم با شخصی که به او اعتماد کامل دارید و از حسن نیت او آگاه هستید، مشورت کرده و در نهایت به یک مشاور بروید و مشکل خود را رفع کنید.

اگر باردار هستید و خواب نوزاد می‌بینید

تعبیر این خواب یعنی شما برای زایمان خود استرس و اضطراب دارید. در صورتی که رابطه جنسی پر خطر داشتید و خواب نوزاد می‌بینید، یعنی شما از باردار شدن استرس و نگرانی دارید و دلیل دیگری ندارد.

آرزوی بچه دار شدن 

اگر در خواب خود دیدید که میل شدیدی برای بچه دار شدن دارید، یعنی اهداف و برنامه‌هایی دارید که سنجیده شده هستند و در صورت دستیابی به آن‌ها زندگی شما متحول شده و به رفاه مادی و معنوی می‌رسید.

داشتن نوزاد بسیار کوچک

اگر در خواب دیدید که نوزاد شما جثه ریزی دارد و کوچیک است، یعنی شما احساسات و عواطف خود را از دیگران پنهان کرده و حتی آن را برعکس نشان می‌دهید. شما کمتر با دیگران صحبت کرده و فردی درونگرا هستید.

این موضوع باعث شده تا مشکلات روحی و عاطفی عمیقی در وجود شما ایجاد شده که شما فردی منزوی و تنها شده‌اید‌. بهتر است به این انزوا پایان داده و رویه و رفتار خود را تغییر دهید.‌

گم کردن کودک در خواب

در صورتی که در خواب نوزاد خود را گم کرده‌اید، یعنی شما خصوصیاتی دارید که به عنوان نقاط ضعف از آن یاد کرده و نگران هستید که اطرافیان به آن‌ها پی ببرند.

این خواب نشان دهنده این است که شما برای خواسته دیگران از خواسته خود می‌گذرید و آن‌ها را به خود ترجیح می‌دهید‌. این رفتار باعث شده تا شما تمایلات و علایق‌تان را فراموش کنید و خودتان را نادیده بگیرید. اما باید بدانید که باید به سلامت روح و جسم خود اهمیت دهید‌.

نوزاد چشم آبی 

این خواب نشان دهنده رضایت و افتخاری است که شما نسبت به شخصیت و خودتان دارید و اعتماد به نفس و عزت نفس بالایی دارید.

نوزاد پسری که حرف می‌زند

یعنی شما احساس نیاز و اشتیاقی دارید تا در خصوص موضوعی به صحبت د گفتگو با دیگران پرداخته و راهنمایی بخواهید.

بجه دار شدن عشق قبلی یا همسر قبلی 

اگر در خواب دیدید که عشق قبلی یا فرزند قبلی شما بچه دار شده، یعنی بخشی از وجودتان هنوز به او می‌اندیشد و از او یاد می‌کند.

نوزاد دوقلو

این خواب یعنی موفقیتی عظیم و جهشی بزرگ در زندگی شما شکل خواهد گرفت. در آینده نزدیک شما به اهداف خود در ابعاد مختلف زندگی مانند ثروت، کسب درآمد عالی، ازدواجی با عشق و … خواهید رسید که زندگی شما را متحول می‌کند.

این تغییرات خوشبختی و خانواده شنا را مدت‌ها تضمین می‌کند. شما به احساس قدرت و عزت نفس بالایی رسیده و به طوری که مشکلات در نظر شما چیزی نبوده و به راحتی از عهده آن ها بر می‌آیید.

چندین نوزاد در کنار هم یا سه قلو 

اگر در خواب دیدید که چند نوزاد در کنار هم خوابیده و یا شما صاحب چند نوزاد چند قلو هستید، یعنی شما کسب و کار جدید آغاز کرده‌اید و به برنامه ریزی و سرمایه گذاری بر آن پرداخته‌اید اما هنوز از عاقبت آن ترس دارید. اما اگر زن بارداری در خواب دید که چند قلو به دنیا آورده است، یعنی مشکل در جنین یا نحوه تغذیه او وجود دارد که باید دقت و مراقبت بیشتری داشته و به پزشک مراجعه کنید.

زایمان و به دنیا آوردن نوزاد 

اگر در خواب خود زایمان کردید و فرزندی به دنیا آوردید یعنی اقدامات و تلاش هایی که برای رسیدن به هدف خود کرده‌اید نتیجه خواهند داد و شما به هدف خود می‌رسید. 

زایمان بدون درد و بدون آمدن نوزاد 

در صورتی که دیدید زایمان شما بسیار راحت بوده و بدون درد داشتید، یعنی شما راحت‌ترین حالت ممکن و به سرعت به اهداف و برنامه‌های خود می‌رسید. این امر بدین معناست که چرخه اقبال شما چرخیده و شانس به شما رو کرده است.

به دنیا آمدن نوزاد در بیمارستان 

اگر در خواب دیدید که زایمان شما در بیمارستان انجام شد و نوزاد به دنیا آمد، یعنی برای به دست آوردن خواسته‌های خود به اندازه کافی تلاش نکرده و زنانی که با هر نوع مانع یا مشکلی مواجه می‌شوید، دیگران را مقصر دانسته و خودتان را برای هر گونه قصور و کوتاهی مقصر نمی‌دانید.

این امر یعنی شما انسان با مسئولیتی نیستید‌، همچنین معنای دیگر این خواب یعنی شما در زندگی عاطفی خود به دیگران وابسته هستید و قابلیت انتخاب در امور مختلف را ندارید. برای انجام هر کاری باید دیگران به شما کمک کنند تا بتوانید آن کار را تمام کنید. بهتر است برای ارتقا اعتماد به نفس خود تلاش کنید.

نوزادی که شبیه پدرش نیست

اگر دیدید نوزدی که متولد شد، هیچگونه شباهتی به پدرش ندارد و ممکن است پدر او شخص دیگری باشد، یعنی شما تمایل زیادی برای تغییر خصوصیات و رفتارهای خود دارید به طوری که رفتار و عملکرد آن‌ها مطابق سلیقه شما باشند. خود واقعی شما از نظر شما پذیرفته نیست و به همین دلیل محبوب دیگران نیستید.

جمع‎‌بندی

در این مقاله درمورد تعبیر خواب نوزاد صحبت کردیم و آن را مورد بررسی قرار دادیم. خواب نوزاد به طور کلی به تغییر و نشان از رخدادهای بزرگی است که در زندگی‌تان در شرف انجام می‌باشد. همچنین به معنای تحولات مثبتی است که اصولا با برنامه ریزی و هدف به یک باره ظاهر شده و پیشرفت زندگی شما در تمامی ابعاد مادی، عاطفی و … ظاهر می‌شود. اما این خواب با توجه معبرات مختلف و شرایط مختلف می‌توانند تعابیر مختلفی داشته باشد. برای مثال دیدن نوزاد کوچک یعنی شما چیزی را از مردم پنهان می‌کنید یا پرستار نوزاد یعنی شما اعتماد به نفس پایینی دارید و باید به روانشناس مراجعه کنید.

اشتراک گذاری

نظرات کاربران