سبکِنو

بهترین دعا برای پیدا کردن شغل مناسب؛ چند دعای موثر یافتن کار

عدم موفقیت در یافتن شغل مناسب و کسب درآمد حلال باعث می شود که افراد به خواندن دعا برای پیدا کردن شغل مناسب روی بیاورند. در دین ما، دعاها و ذکرهای مختلفی برای روا شدن حاجات و افزایش رزق و روزی وجود دارند.

متاسفانه با شرایط اقتصادی کنونی، یافتن شغل مناسب برای بسیاری از افراد به یک آرزو تبدیل شده است. اما دیگر نیازی نیست بابت این موضوع نگران باشید. زیرا با خواندن دعا برای پیدا کردن شغل مناسب و تلاش و توکل روز افزون، انشاالله می توانید شغل مورد نظر خود را بیابید.

در خواندن ذکرها و دعاهای مربوط به یافتن شغل و رزق و روزی اخلاص، توکل و امید بسیار مهم هستند. در این مقاله می خواهیم به معرفی بهترین دعاهای مربوط به یافتن شغل مناسب و رسیدن به درآمد حلال بپردازیم.

آیا خواندن دعا برای پیدا کردن شغل مناسب کارساز است؟

بهترین دعا برای پیدا کردن شغل مناسب؛ چند دعای موثر یافتن کار

برخی از افراد این سوال را دارند که آیا خواندن دعا برای پیدا کردن شغل مناسب واقعا کارساز است یا خیر؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که نحوه خواندن دعا، میزان توکل و تلاش شما در برآورده شدن حاجات بسیار مهم است. بنابراین خواندن دعا بدون داشتن ایمان قلبی و توکل کامل به خداوند متعال نمی تواند کارساز باشد. همچنین تنها خواندن دعا با اخلاص جهت یافتن کار کافی نیست. زیرا میزان تلاش فرد برای یافتن شغل نیز مهم می باشد. در نتیجه نمی توان گفت که تنها با خواندن دعا و بدون سعی و تلاش می توان به حاجت خود رسید.

خواندن دعا و توکل به خدا در کنار سعی و تلاش می تواند منجر به برآورده شدن هرچه سریع تر و بهتر حاجات شما شود. بنابراین سعی کنید هیچ گاه امید خود را از دست نداده و ایمان قلبی خود را حفظ کنید.

انواع دعا برای پیدا کردن شغل مناسب

بهترین دعا برای پیدا کردن شغل مناسب؛ چند دعای موثر یافتن کار

دعا برای پیدا کردن شغل مناسب انواع مختلفی دارد. هر کدام از این دعاها به نوبه خود می توانند برای یافتن شغل مناسب کمک کننده باشند. بنابراین نمی توان گفت که یکی از این دعاها بهتر از دیگری است و یا تاثیر یکی از آن ها بیشتر می باشد. بهتر است هر دعایی را که انتخاب می کنید، با ایمان راسخ قلبی آن را بخوانید و امید و توکل خود را به خدا از دست ندهید. زیرا تنها از این طریق است که می توانید حاجت روا شوید.

در این مقاله می خواهیم بهترین و تاثیرگذارترین انواع دعا برای پیدا کردن شغل مناسب را به صورت کامل معرفی کنیم.

سوره یوسف، بهترین دعا برای پیدا کردن شغل مناسب

بسیاری از بزرگان از آیات 50 الی 56 سوره مبارکه یوسف به عنوان بهترین دعا برای پیدا کردن شغل مناسب یاد کرده اند. یکی از بهترین دعاهایی که همواره در بسیاری از روایات از جمله روایات مرحوم سقازاده واعظ به آن توصیه شده است، این سوره است.

در مواردی که فرد بیکار باشد، باید سوره یوسف را بر روی یک کاغذ بنویسد. سپس شب هنگام از منزل خارج شده و دعا برای پیدا کردن شغل مناسب را در سوراخ دیواری پنهان نماید. هنگام برگشتن فرد نباید به پشت سر خود نگاه کند. بعد از گذشته سه روز از اول ماه، از شخص برای شغل مناسبی دعوت می کنند. این دعا برای بسیاری از افراد کارساز بوده است.

در برخی دیگر از روایات آمده که فرد باید در پنجشنبه اول ماه قمری روزه بگیرد. سپس بعد از آن که افطار کرد و نماز عشاء را خواند، آیات 50 تا 56 سوره یوسف را بخواند. سپس در زمان به خواب رفتن باید صد مرتبه لا اله الا الله، صد مرتبه سبحان الله، الله اکبر، صلوات و صد مرتبه استغفرالله بخواند.

سپس نماز صبح جمعه را خوانده و بعد از نماز هفت سوره یوسف را روی کاغذ بنویسد. بعد از نوشتن دعا لازم است نیت کرده که بر کسی ظلم نکند و تنها راستی را بگوید. سپس باید دعا برای پیدا کردن شغل مناسب را در بالای در بیرون خانه آویزان نماید. اگر خدا اراده کند، در همان هفته حاجب فرد روا می شود.

سوره یوسف از آیه ۵۰ تا ۵۶

وَقَالَ الْمَلِکُ ائْتُونِی بِهِ فَلَمَّا جَاءهُ الرَّسُولُ قَالَ ارْجِعْ إِلَى رَبِّکَ فَاسْأَلْهُ مَا بَالُ النِّسْوَهِ اللاَّتِی قَطَّعْنَ أَیْدِیَهُنَّ إِنَّ رَبِّی بِکَیْدِهِنَّ عَلِیمٌ (۵۰) قَالَ مَا خَطْبُکُنَّ إِذْ رَاوَدتُّنَّ یُوسُفَ عَن نَّفْسِهِ قُلْنَ حَاشَ لِلّهِ ماعَلِمْنَا عَلَیْهِ مِن سُوءٍ قَالَتِ امْرَأَهُ الْعَزِیزِ الآنَ حَصْحَصَ الْحَقُّ أَنَاْ رَاوَدتُّهُ عَن نَّفْسِهِ وَإِنَّهُ لَمِنَ الصَّادِقِینَ (۵۱) ذَلِکَ لِیَعْلَمَ أَنِّی لَمْ أَخُنْهُ بِالْغَیْبِ وَأَنَّ اللّهَ لاَ یَهْدِی کَیْدَ الْخَائِنِینَ (۵۲)‏ وَمَا أُبَرِّئُ نَفْسِی إِنَّ النَّفْسَ لأَمَّارَهٌ بِالسُّوءِ إِلاَّ مَا رَحِمَ رَبِّیَ إِنَّ رَبِّی غَفُورٌ رَّحِیمٌ (۵۳) وَقَالَ الْمَلِکُ ائْتُونِی بِهِ أَسْتَخْلِصْهُ لِنَفْسِی فَلَمَّا کَلَّمَهُ قَالَ إِنَّکَ الْیَوْمَ لَدَیْنَا مِکِینٌ أَمِینٌ (۵۴) قَالَ اجْعَلْنِی عَلَى خَزَآئِنِ الأَرْضِ إِنِّی حَفِیظٌ عَلِیمٌ (۵۵) وَکَذَلِکَ مَکَّنِّا لِیُوسُفَ فِی الأَرْضِ یَتَبَوَّأُ مِنْهَا حَیْثُ یَشَاءُ نُصِیبُ بِرَحْمَتِنَا مَن نَّشَاء وَلاَ نُضِیعُ أَجْرَ الْمُحْسِنِینَ (۵۶)

معنی

و پادشاه [مصر] گفت: یوسف را نزد من آورید. هنگامی که فرستاده [پادشاه] نزد یوسف آمد، یوسف گفت: نزد سرورت بازگرد و از او بپرس حال و داستان زنانی که دست های خود را بریدند، چه بود؟ یقیناً پروردگارم به نیرنگ آنان داناست. (۵۰) [پادشاه به زنان] گفت: داستان شما هنگامی که یوسف را به کام جویی دعوت کردید چیست؟ [زنان] گفتند: پاک و منزّه است خدا! ما هیچ بدی در او سراغ نداریم. همسر عزیز گفت: اکنون حق [پس از پنهان ماندنش] به خوبی آشکار شد.

من [بودم که] از او درخواست کامجویی کردم، یقیناً یوسف از راستگویان است. (۵۱) [من به پاکی او و گناه خود اعتراف کردم] و این اعتراف برای این است که یوسف بداند من در غیاب او به وی خیانت نورزیدم و اینکه خدا نیرنگ خیانت کاران را به نتیجه نمی رساند. (۵۲) من خود را از گناه تبرئه نمی کنم؛ زیرا نفس طغیان گر، بسیار به بدی فرمان می دهد مگر زمانی که پروردگارم رحم کند؛ زیرا پروردگارم بسیار آمرزنده و مهربان است. (۵۳) و پادشاه گفت: یوسف را نزد من آورید تا او را برای کارهای خود برگزینم. پس هنگامی که با یوسف سخن گفت به او اعلام کرد: تو امروز نزد ما دارای منزلت و مقامی و [در همه امور] امینی. (۵۴) یوسف گفت: مرا سرپرست خزانه های این سرزمین قرار ده؛ زیرا من نگهبان دانایی هستم. (۵۵) این گونه یوسف را در [آن] سرزمین مکانت و قدرت دادیم که هر جای آن بخواهد اقامت نماید. رحمت خود را به هر کس که بخواهیم می‌رسانیم و پاداش نیکوکاران را تباه نمی کنیم. (۵۶)

دعای سریع الاجابه امام موسی بن جعفر (علیه السلام)

بهترین دعا برای پیدا کردن شغل مناسب؛ چند دعای موثر یافتن کار

شیخ کفعمی در کتاب خود به نام بلد الامین به یک دعا برای پیدا کردن شغل مناسب از امام موسی بن جعفر اشاره کرده است. بهتر است این دعا را بعد از نماز بخوانید. پس از خواندن دعا می توانید حاجت خود را از خداوند طلب کنید. این دعا به صورت زیر می باشد.

اللَّهُمَّ إِنِّي أَطَعْتُكَ فِي أَحَبِّ الْأَشْيَاءِ إِلَيْكَ وَ هُوَ التَّوْحِيدُ وَ لَمْ أَعْصِكَ فِي أَبْغَضِ الْأَشْيَاءِ إِلَيْكَ وَ هُوَ الْكُفْرُ فَاغْفِرْ لِي مَا بَيْنَهُمَا يَا مَنْ إِلَيْهِ مَفَرِّي آمِنِّي مِمَّان: فَزِعْتُ مِنْهُ إِلَيْكَ اللَّهُمَّ اغْفِرْ لِيَ الْكَثِيرَ مِنْ مَعَاصِيكَ وَ اقْبَلْ مِنِّي الْيَسِيرَ مِنْ طَاعَتِكَ يَا عُدَّتِي دُونَ الْعُدَدِ وَ يَا رَجَائِي وَ الْمُعْتَمَدَ وَ يَا كَهْفِي وَ السَّنَدَ وَ يَا وَاحِدُ يَا أَحَدُ يَا قُلْ هُوَ اللَّهُ أَحَدٌ اللَّهُ الصَّمَدُ لَمْ يَلِدْ وَ لَمْ يُوْلَدْ وَ لَمْ يَكُنْ لَهُ كُفُوا أَحَدٌ.

معنی

خدايا! تو را در محبوب ترين چيزها در نزدت كه يگانه ‏پرستى است اطاعت نمودم‌ و تو را در مبغوض‏ترين چيزها كه كفر است نافرمانى نكردم، پس آنچه از گناهان بين اين دو است بر من بیامرز، اى آن‏كه گريزي نگاهم تنها به جانب اوست، از آنچه از آن به سويت پناه آوردم مرا ايمنى بخش، خدايا! بيامرز از نافرماني هاي بسيارم را در پيشگاهت و طاعت اندكم را در آستانت بپذير، اى تنها توشه‏ام از ميان توشه‏ها و اى اميد و آرامش و پناه و تكيه‏گاهم و اى يگانه و يكتا، اى كه گفتى «بگو او خداى يكتاست، خداى بى‏نياز است، نه زاده و نه زاییده شده و برايش همتايى نبوده است.

أَسْأَلُكَ بِحَقِّ مَنِ اصْطَفَيْتَهُمْ مِنْ خَلْقِكَ وَ لَمْ تَجْعَلْ فِي خَلْقِكَ مِثْلَهُمْ أَحَدا أَنْ تُصَلِّيَ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ وَ تَفْعَلَ بِي مَا أَنْتَ أَهْلُهُ اللَّهُمَّ إِنِّي أَسْأَلُكَ بِالْوَحْدَانِيَّةِ الْكُبْرَى وَ الْمُحَمَّدِيَّةِ الْبَيْضَاءِ وَ الْعَلَوِيَّةِ الْعُلْيَا [الْعَلْيَاءِ] وَ بِجَمِيعِ مَا احْتَجَجْتَ بِهِ عَلَى عِبَادِكَ وَ بِالاسْمِ الَّذِي حَجَبْتَهُ عَنْ خَلْقِكَ فَلَمْ يَخْرُجْ مِنْكَ إِلا إِلَيْكَ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ وَ اجْعَلْ لِي مِنْ أَمْرِي فَرَجا وَ مَخْرَجا وَ ارْزُقْنِي مِنْ حَيْثُ أَحْتَسِبُ وَ مِنْ حَيْثُ لا أَحْتَسِبُ إِنَّكَ تَرْزُقُ مَنْ تَشَاءُ بِغَيْرِ حِسَابٍ

معنی

از تو درخواست‏ میکنم به حق آنان‏كه از ميان آفريده‌‏‌هايت انتخاب نمودى و هيچكس را از ميان آفريدگانت همانند آنان قرار ندادى، بر محمّد و خاندانش درود فرست و با من چنان كن كه سزاوار آنى، خدايا! از تو درخواست ميكنم به حق يگانگى بزرگتر الهى و مقام تابنده محمّدى و جايگاه برتر علوى و به تمام آنچه به آن بر بندگانت حجّت نهادى و به حق‏ آن نامى كه از آفريدگان خود پنهان داشتى، كه از تو جز براى تو اظهار نگردد، بر محمّد و خاندانش درود فرست و براى من در كارم گشايش و راه نجاتى قرار ده و از جهاتى كه گمان می‏برم و يا گمان نمی‏برم مرا روزى ده‏ همانا تو هرکه را بخواهى بی‏حساب روزى مى ‏دهی.

دعای امام رضا (علیه السلام) برای پیدا کردن شغل

اگر به دنبال ساده ترین و موثرترین دعا برای پیدا کردن شغل مناسب هستید، دعای امام رضا (ع) را امتحان کنید. با خواندن این دعا به امید خدا می توانید در کمترین زمان ممکن حاجت روا شوید.

بِسمِ الله الرَحمن الرَحیم

اَللهُمَّ أَنتَ ثِقَتِی فَی کُلِّ کَربٍ وَ أَنتَ رَجَائی فِی کُلِّ شَدیدَةٍ وَ أَنتَ لِی فِی کُلِّ أَمرٍ نَزَلَ بِی ثِقَةٌ وَعُدَّةٌ کَم مِن کَربٍ یَضعُفُ فِیهِ الفُؤادَ وَ تَقِلُّ فیِه الحِیَلَة وَ تَعیَا فِیه الأُمُورُ وَ یَخذُلُ فِیه القَریبُ وَ البَعیدُ وَ الصِّدِّیقُ وَ یَشمَتُ فِیه العَدُوُّ أَنزَلتُهُ بِکَ وَ شَکَوتُهُ إِلَیکَ راغِباً إِلَیکَ فِیه عَمَّن سِوَاکَ فَفَرَّجتَهُ وَ کَشَفتَهُ وَ کَفَیتَنیِهِ فَأَنتَ وَلیُّ کُلِّ نِعمَةٍ وَ صاحِبُ کُلِّ حاجَةٍ وَ مُنتَهَی کُلِّ رَغبةٍَ فَلَکَ الحَمدُ کَثیراً وَلَکَ المنُّ فَاضِلاً، بِنِعمَتِکَ تَتِمُّ الصَّالِحاتُ، یَا مَعرُوفَاً بِالمَعرُوفِ مَعرَوفٌ وَ یا مَن هُوَ بِالمَعرُوفِ مُوصُوفٌ أَنِلنی مِن مَعرُوفِکَ مَعرَوفَاً تُغنِینِی بِهِ عَن مَعرُوفِ مَن سِواکَ بِرَحمَتِکَ یا أَرحَم الرّاحِمین.

دعای مجرب سوره آل عمران برای یافتن کار

بهترین دعا برای پیدا کردن شغل مناسب؛ چند دعای موثر یافتن کار

دعای مجرب یک دعا برای پیدا کردن شغل مناسب می باشد که باید آن را نوشته و به بازوی خود ببندید. به همراه داشتن این دعا موجب افزایش رزق و روی شما می شود. قبل از نوشتن دعا وضو بگیرید. این دعاها مربوط به آیات 73 و 74 سوره آل عمران می باشند.

قُل اِنَّ الفَضلَ بِیَدِاللهِ یُؤتیهِ مَن یَّشاءُ وَاللهُ واسِعٌ عَلیمٌ.

معنی

“بگو: فضل و رحمت [که از جلوه هایش نبوّت، کتاب، معجزه و قبله است]، به دست خداست، به هر کس بخواهد می دهد؛ و خدا بسیار عطا کننده و داناست.”

یَختَصُّ برَحمَهِ مَن یَّشاءُ وَاللهُ ذُوالفَضلِ العَظیمِ.

معنی

خداوند هر كه را بخواهد به رحمت خويش اختصاص دهد و خداوند صاحب فضل بزرگ است.”

خواندن دعای برای افزایش رزق و روزی

دعا برای پیدا کردن شغل مناسب می تواند باعث افزایش رزق و روزی و برکت فرد نیز شود. با خواندن دعا برای افزایش رزق و روزی می توانید درآمد حلال خود را افزایش دهید. این دعا هم برای افراد بدون شغل و هم برای کسانی که می خواهند درآمد آن ها افزایش یابد مناسب است. برای حاجت روا شدن از طریق دعا برای پیدا کردن شغل مناسب باید آن را به مدت 9 روز و هر روز 14 مرتبه بخوانید. بهتر است این دعا با وضو خوانده شود.

اَللّهُمَّ اِنّی اَسْئَلُکَ بَحَقَّ وَلِیَّکَ مُحَمَدِّ بن عَلیًّ عَلَیهِ السَّلامُ اِلاّ جُدْتَ بِهِ عَلَیَّ مِنْ فَضْلِکَ وَ تَفَضَّلْتَ بِهِ عَلَیَّ مِنْ وُسْعِکَ وَ وَسَّعَتَ عَلَیَّ رِزْقَکَ وَ اَغْنَیْتَنی عَمَّنْ سِواکَ وَ جَعَلْتَ حاجَتی اَلَیْکَ وَ قَضاها عَلَیْکَ اِنَّکَ لِما تَشاءُ قَدیر.

معنی

خدايا! از تو درخواست مي كنم به حق وليّت محمّد بن علي الجواد (علیه السلام) كه بر من از فضلت ببخشي و از فراخي عنايتت تفضلّ فرمايي و بر من فراوان سازي روزي‌ات را و از غير خودت مرا بي‌نياز گرداني و حاجتم را در بارگاه خود قرار دهي و برآوردنش را به عهده خود گذاري، همانا تو بر آنچه بخواهي توانايي.

دعا برای پیدا کردن شغل مناسب با نادعلی کبیر

نادعلی کبیر، از انواع دیگر دعا برای پیدا کردن شغل مناسب می باشد. برای حاجت روا شدن از طریق این دعا لازم است فرد سه روز روزه بگیرد. بعد از افطار و خواندن نماز عشاء، دو رکعت نماز حاجت را بخواند. سپس باید دعا برای پیدا کردن شغل مناسب را تا 10 روز بدون تکلم بخواند. بهتر است این دعا تا 10 روز رو به قبله خوانده شود.

سمِ اللهِ الرَّحمن الرَّحیم نادِ عَلیاً مَظهَرَالعَجائِب تَجِدهُ عَوَناً لَکَ فِی النَوّائِب لی اِلیَ اللهِ حاجَتی وَعَلَیهِ مُعَوَّلی کُلَّما اَمَرتَهُ وَرَمَیتَ مُنقَضی فی ظِللّ اللهِ وَیُضِلل اللهُ لی اَدعُوکَ کُلَّ هَمٍ وَغَمًّ سَیَنجَلی بِعَظَمَتِکَ یا اللهُ بِنُبُوَّتِکَ یامُحَمَّدَ بِوَلایَتِکَ یاعَلِیُّ یاعَلِیُّ یاعَلِیُّ اَدرِکنی بِحقِّ لُطفِکَ الخَفیَّ اللهِ اَکبَرُاَنامِن شَرِّ اَعدائکَ بَریءٌ اللهُ صَمَدی مِن عِندِکَ مَدَی وَعَلَیکَ مُعتَمِدی بِحقِّ إِیاکَ نَعبُدُ وَ إِیاکَ نَستَعینُ یااَبالغَیثِ اَغِثنی یااَبَاالَحَسَنَین اَدرِکنی یاسَیفَ اللهُ اَدرِکنی یابابَ اللهِ اَدرِکنی یاحُجَّهَ اللهِ اَدرِکنی یا وَلِیَّ اللهِ اَدرِکنی بِحَقَّ لُطفِکَ الخَفیَّ یا قَهّارُتَقَهَّرتَ بِالقَهرِوَالقَهر ُفی قَهرِ قَهرکَ یاقَهارُ یاقاهِرَالعَدُوّ یاواِلیَ الوَلِیَّ یامَظهَرَ العَجائِبِ یامُرتَضی عَلِیُّ رَمَیتَ مِن بَغی عَلَیَّ بِسَهمِ اللهِ وَسَیفِ اللهِ القاتِلِ اُفَوَّضُ اَمری اِلیَ اللهِ اِنَّ اللهُ بَصَیرٌ بِالعَبادِ وَاِلحُکُم اِلهٌ واحِدٌ لااِلهَ اِلاّ هُوَ الرَّحمنُ الرَّحیمُ یاغیاثَ المُستَغییَنِ یا دَلیلَ المُتَحیِّرِینَ یااَمانَ الخائِفینَ یامُعینَ المُتَوَکِلین یارَاحِمَ المَساکینَ یا اِلهَ العالَمَینَ بِرَحمَتِکَ وَصَلَّی اللهُ عَلی سَیِّدِنا مُحَمَّدٍ وَالِهِ اَجمَعین وَ الحَمدُ اللهِ رَبِّ العالَمینَ.