سبکِنو

فواید خوابیدن کنار همسر و مزایایی که برای سلامت روحی و جسمی دارد

فواید خوابیدن در کنار همسر

خواب مانند آب، غذا و هوا برای بدن انسان لازم است و کیفیت و کمیت خواب اهمیت بسیار زیادی دارد. خوابیدن در کنار همسر و کسی که دوستش دارید و عاشقش هستید مزایای زیادی برای سلامتی دارد و بهتر است عادت کنید که همیشه هنگام خوابیدن کنار هم باشید.

هر چند ممکن است شریک زندگی شما با مشکلاتی مانند خر و پف، لگد زدن، کشیدن پتو و … شما را آزار دهد اما خوابیدن در کنار همسر، بوسیدن و در آغوش گرفتن او قبل از خواب می تواند احساس بهتری را برای شما ایجاد کند و کمک می کند تا با آرامش بیشتری بخوابید. روانشناسان توصیه می کنند حتی اگر بحث و دعوا هم داشتید، جای خود را جدا نکنید و شب کنار هم بخوابید.

فواید خوابیدن کنار همسر و مزایایی که برای سلامت روحی و جسمی دارد

ممکن است تجربه کرده باشید هنگامی که جای خواب خود را جدا می کنید ناراحتی و قهرتان بیشتر طول می کشد اما هنگامی که حتی بعد از بحث و دعوا در کنار هم می خوابید، خیلی سریع تر می توانید همدیگر را ببخشید. در این مطلب فواید خوابیدن کنار همسر را برای شما همراهان عزیز ارائه می دهیم. با ما همراه باشید.

فواید خوابیدن کنار همسر و مزایایی که برای سلامت روحی و جسمی دارد

مزایای خوابیدن کنار همسر

در ادامه بعضی از فواید ومزایای خوابیدن در کنار همسری که دوستش دارید را ذکر کرده ایم:

التهاب بدن را کاهش می دهد

هنگامی که کنار همسر خود می خوابید سطح استرس کاهش می یابد و تولید سیتوکین های التهابی هم کمتر می شود. سیتوکین ها منجر به التهاب و درد بدن می شوند به همین دلیل وجود یک بدن گرم دیگر در کنار انسان می تواند مشکلات فیزیکی را برطرف کند. وقتی که از آغوش درمانی استفاده می کنید نیازی به قرص های مسکن نخواهید داشت.

روند پیری را کاهش می دهد

خوابیدن در کنار همسر و عشق ورزیدن به صورت منظم با همسر شما را 10 سال جوان تر نگه می دارد. همچنین پایین آمدن سطح استرس می تواند بدن را به طور طبیعی جوان تر نگه دارد.

کمک می کند تا سریع تر به خواب بروید

زمانی که به تنهایی به رختخواب می روید اتفاقات مختلف از ذهن شما می گذرند، مغزتان فعال می شود و درگیر فکر و خیال می شوید. در این صورت تنظیم ساعت خواب برایتان سخت تر می شود. وقتی که تخت خود را با کسی که دوستش دارید به اشتراک می گذارید، احساس امنیتی که به شما دست می دهد باعث می شود که ذهنتان آرام شود و سریع تر به خواب بروید.

فشار خون را کاهش می دهد

به عقیده دکتر دیوید هامیلتون، محبت جسمی برای بدن مفید است و مانند داروهای آنژین برای تورم و درد کار می کند و تنگی عروق را کاهش می دهد. محققان دانشگاه کالیفرنیا شمالی، آزمایش خواب و صمیمیت را با 59 زنی که تجربیات آغوش گرفتن از همسرشان را داشته اند، را انجام دادند. محققان پس از تجزیه و تحلیل سطح اکسیتوسین و بررسی فشار خون آن ها، دریافتند افرادی که بالاترین سطح اکسیتوسین را دارند، پایین ترین فشار خون را دارند.

سیستم ایمنی را بهبود می بخشد

خوابیدن در کنار همسر باعث می شود که عشق ورزی بیشتری بین شما اتفاق بیفتد که نتیجه ی آن تقویت سیستم ایمنی بدن خواهد بود. زن و شوهرهایی که به صورت منظم عشق ورزی دارند ، کمتر دچار سرماخوردگی و یا آنفولانزا می شوند چون بدن آن ها آنتی بادی بیشتری تولید می کند و سلامتی بیشتری خواهند داشت.

ایجاد روابط جنسی موفق

زوج هایی که در آغوش همدیگر می خوابند معمولا روابط جنسی موفق تری دارند. این زوج ها تمایل بیشتری برای برقراری رابطه جنسی دارند و عشق بازی آن ها به مدت طولانی تری وجود دارد.

بهبود رابطه با نزدیکی فیزیکی در خواب

مطالعه ای که در دانشگاه هرتفورد شایر روی 1000 زوج انجام شد نشان می دهد که تماس فیزیکی در طول خواب بیانگر رابطه بهتر زوجین با هم است و نزدیک خوابیدن آن ها به یکدیگر باعث می شود که در طول روز رابطه بهتری با هم داشته باشند.

شرایط ایده آل خواب را تقویت می کند

وقتی که شما در کنار همسر خود استراحت می کنید، درجه دمای بدن کاهش پیدا می کند و در نتیجه بدن خنک تری خواهید داشت. گرمای بدن همسر می تواند کمک کند شما خواب راحت تر و با کیفیت تری داشته باشید و صبح با روحیه بهتری از خواب بیدار شوید. اگر پتو را هم با همسر خود به اشتراک بگذارید، بدن گرمای بیشتری جذب می کند و شرایطی کاملا ایده آل برای خواب شما فراهم می شود که ترکیب مناسبی از گرما و سرما است.

همگام شدن با همسر

زوج هایی که همزمان با هم به رختخواب می روند و می خوابند، ساعت بدنشان تنظیم می شود و با هم بیدار می شوند. طبق مطالعات، این هماهنگی می تواند نشان دهنده این باشد که زوجین از رابطه خود راضی هستند.

سطح استرس را کاهش می دهد

آندرا پیترسون در مقاله ای که در مجله وال استریت به چاپ رساند نوشت زمانی که تخت خود را با همسرتان به اشتراک می گذارید و او را قبل از خواب در آغوش می کشید و می بوسید، سطح کورتیزل یا هورمون استرس در بدن کاهش می یابد و اکسی توسین آزاد می شود. این هورمون تحت عنوان هورمون عشق نیز شناخته می شود که در نهایت می تواند اضطراب را کاهش دهد.

افسردگی را کاهش می دهد

زمانی که در کنار فرد مورد علاقه ی خود استراحت کنید، بسیار شادتر و با احساس خوب از خواب بیدار می شوید و اعتماد به نفس بیشتری خواهید داشت. در نتیجه خلق و خوی شما بهبود می یابد و احتمال ابتلا به افسردگی در شما بسیار کاهش پیدا می کند.

خواب کافی به شما انرژی می دهد

وقتی که شرایطی ایده آل برای خوابیدن با همسر خود داشته باشید، کیفیت خواب شما هم بهبود پیدا می کند به همین دلیل با اخلاق بد یا سردرد از خواب بیدار نمی شوید. بدنتان هورمون دوپامین و سروتونین ترشح می کند که باعث احساس لذت و شادی درونی می شود و در طول روز انرژی مثبت دارید و ذهن تان پاک و با طراوت خواهد بود تا افکار مثبت در آن شکل بگیرد.

مطالب مشابه