معرفی مکان های گردشگری لوکزامبرگ؛ معرفی جاهای دیدنی این کشور کوچک

لوکزامبورگ کشوری کوچک با جاذبه های گردشگری متعدد در اروپا است. جاذبه های قدیمی و جدید این کشور باعث شده تا مقصد مهمی برای گردشگران در سراسر جهان باشد. این کشور کوچک اروپایی دارای مکان های گردشگری متعددی از قبیل:

 • ربع قدیمی
 • موزه ملی تاریخ و هنر
 • بوک و منطقه Casements
 • جایگاه گیوم دوم
 • دیوارهای کورنیش
 • صومعه بندیکتی و… است. کشور لوکزامبورگ مساحت کمی دارد اما از تنوع مکان های گردشگری جالب توجهی برخوردار است. تقریبا از هر نقطه ای از اروپا می توان لوکزامبورگ را برای گذراندن تعطیلات آخر هفته انتخاب کرد. شهرهای ریز و درشت این کشور و مکان های تفریحی در کنار هتل های لوکس و کلاسیک تمام دغدغه های گردشگران را رفع کرده است.

بیشتر جاذبه های گردشگری لوکزامبورگ در شهر پر جنب و جوش و زیبای لوکزامبورگ سیتی واقع شده است. جاذبه ربع قدیمی هم که بسیار شناخته شده است در این شهر قرار دارد و به عنوان میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. به طور کلی اگر انتخاب شما کشوری با دژهای نظامی قدیمی و قلعه های زیبا است باید بگوییم که لوکزامبورگ تمام این ویژگی ها را دارد.

معرفی کشور لوکزامبورگ

معرفی مکان های گردشگری لوکزامبرگ؛ معرفی جاهای دیدنی این کشور کوچک

تمام مکان های گردشگری لوکزامبورگ حرفی برای گفتن دارند. کشور کوچک اما پر جنب و جوش لوکزامبورگ در شمال اروپا واقع شده است. این کشور زیبا تنها ۱۶۵۰ کیلومتر مربع مساحت دارد و جمعیت آن چیزی حدود ۵۰۰ تا ۶۰۰ هزار نفر است. پایتخت این کشور شهر لوکزامبورگ است. اما چیزی که این کشور اروپایی را خاص کرده وجود جاذبه های توریستی و تاریخی متعدد است. مکان های گردشگری لوکزامبورگ در شهرهای ریز و درشت این کشور واقع شده اند.

لوکزامبورگ هم برای دوستداران تفریح و هم برای عاشقان گردش، مکان های مختلف و شناخته شده ای دارد. می توانید کل شهر لوکزامبورگ را با پای پیاده دیدن کنید. یا اینکه با قطارهای بین شهری از میان شهرهای زیبا عبور کنید. با این اوصاف چیزی که لوکزامبورگ را مکانی برای گردشگران تبدیل کرده تنها طبیعت زیبا، پارک ها و هتل های متنوع نیست بلکه دژهای نظامی قدیمی و قلعه های زیبا است که به خاص بودن این کشور افزوده است. اما در این بین آپشن دیگری که لوکزامبورگ را خاص و بی بدل کرده است قطعا همسایگی آن با کشورهای شناخته شده ای همچون بلژیک و هلند است.

کشور اروپایی لوکزامبورگ فهرستی از دیدنی های تاریخی دارد و تمام سلیقه ها را پوشش می دهد فرقی نمی کند عاشق فضای لوکس باشید یا کلاسیک و یا طبیعت دوست باشد به هر حال در لوکزامبورگ می توانید متناسب با سلیقه ی خود مکان مناسبی را پیدا کنید تا سفر خود را به خوبی در آنجا بگذرانید.

به طور کلی در همه شرایط لوکزامبورگ می تواند برای سفر و گذراندن اوقات فراغت ایده آل باشد. اگر سری به خیابان های تاریخی شهرهای مختلف بزنید و ساعاتی را در آنجا به قدم زدن بگذرانید قطعا شیفته ی آن خواهید شد. در این کشور جشنوارهای مختلف برگزار می شوند که می توانید تایم سفر خود را با تایم این فستیوال ها هماهنگ کنید تا یک تجربه فوق العاده را برای خود رقم بزنید.

مکان های گردشگری لوکزامبورگ

معرفی مکان های گردشگری لوکزامبرگ؛ معرفی جاهای دیدنی این کشور کوچک

از معروف ترین و شناخته شده ترین مکان های گردشگری در لوکزامبورگ می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • موزه‌ ملی تاریخ و هنر National Museum of History and Art
 • ربع قدیمی The Old Quarter
 • والفردانژ Walferdange
 • پارک ملی سور بالا Upper Sûre Natural Park
 • قلعه‌ بور شاید Bourscheid Castle
 • باک و روزنه‌های شهر The Bock and the City Casements
 • دیوارهای کورنیش The Walls of the Corniche
 • جایگاه گیوم دوم Place Guillaume
 • صومعه‌ بندیکتی Benedictine Abbey
 • حمام‌های مونروف و موزل the Moselle

موزه‌ ملی تاریخ و هنر National Museum of History and Art

موزه‌ ملی تاریخ و هنر National Museum of History and Art

مکان های گردشگری در لوکزامبورگ به دلیل تاریخی بودن و قدمتی که دارند در سراسر اروپا شناخته شده هستند. این را به صراحت می توانیم از روی کیفیت موزه ها بیان کنیم. موزه های این شهر یکی از تاریخی ترین مکان های اروپا به حساب می آیند و چیزی که لوکزامبورگ را دیدنی تر از سایر شهرهای اروپایی کرده قطعا همین موزه های با کیفیت هستند.

موزه تاریخ و هنر یکی از برترین و شناخته شده ترین موزه های لوکزامبورگ سیتی است. این موزه در منطقه تاریخی بازار ماهی فروشان واقع شده است و مرکزی از اشیاء هنری، اسباب و اثاثیه، یافته های باستان شناسی، ابزار آلات، سلاح، سکه و اسناد مختلف است. تمام اشیاء موجود در این موزه با تاریخ این کشور آمیخته شده است. بنای کلی موزه نوساز است اما اشیاء موجود در آن بیشتر مربوط به دوره گالیک – رومی است.

در موزه ملی تاریخ و هنر ویترین هایی برای نمایش بخش از زندگی اجتماعی، هنری، مذهبی و فکری مردم لوکزامبورگ در بین قرن 16 تا 20 وجود دارد. بخشی از این موزه مربوط به هنر معاصر است که بسیار دیدنی و خاص است و در آن آثار هنرمندان بزرگ قرن بیستم دیده می شود. که آراستگی خاصی به موزه بخشیده است.

ربع قدیمی The Old Quarter

ربع قدیمی The Old Quarter

یکی از مکان گردشگری در لوکزامبورگ سیتی ربع قدیمی The Old Quarter است که در سال 1994 در یونسکو به عنوان میراث گردشگری ثبت شده است. برج و باروی باستانی شهر ربع قدیمی را به یکی از پربازدید ترین و بهترین مکان های گردشگری اروپا تبدیل کرده است. استحکامات این هتل به قدری رسوخ ناپذیر هستند که آن به عنوان جبل الطارق شمال نام برده شده است.

دژ اصلی این برج بین سالهای 1867 تا 1883 تخلیه شد و در این سال ها هیچ گونه استفاده ای از این برج نشده است. اما تاثیر برج قدیمی همچنان در سراسر اروپا آشکار است و بیشتر گردشگران ترجیح می دهند سفر خود را با بازدید از این برج آغاز کنند. معماری خاص این برج به نوعی است که هیچ گونه نمونه مشابهی از آن یافت نشده است. برج و باروی قدیمی لوکزامبورگ جایی است که می توان به باغ ها و پارک های منحصر به فرد دسترسی داشت.

در مسیر این برج می توان بازدید از خیابان های سنگ فرش هاف خانه ها و بناهای قدیمی و جذاب داشت. نیازی نیست حتما شهر را بلد باشید تا بتوانید از آن لذت ببرید. بدون داشتن هیچ نقشه ای می توانید از مکان های گردشگری در لوکزامبورگ و طبیعت بی نظیر، پل های متعدد و… بازدید کنید. کافی است قدم در شهر بگذارید تا یک روز فراموش نشدنی و منحصر به فرد را برای خود رقم بزنید.

والفردانژ Walferdange

والفردانژ Walferdange

قلعه‌ والفردانژ، یکی دیگر از شناخته شده ترین مکان های گردشگری در لوکزامبورگ است. این قلعه منزل مسکونی دوک بزرگ تا پایان قرن نوزدهم بوده است. محل دقیق این قلعه در ورودیِ گرونوالد وود (Grunwald Wood) است. قلعه دوک بزرگ در کنار یکی از جاده های توریستی و زیبای لوکزامبورگ واقع شده است که با شهر لوکزامبورگ سیتی فاصله کمی دارد.

والفردانژ Walferdange بخشی از دانشگاه لوکزامبورگ هم محسوب می شود. روستای والفردانژ از موقعیت بی نظیر برخوردار است این روستا در تقاطع دره ی آلزِت و ارتفاعات زیبای جنگی واقع شده است که چشم اندازی بی نظیر دارد. وجود گل های رز زیبا یکی از دلایل اصلی شناخته شده شدن این روستا است. در این روستا یک سایت وسیع باستان شناسی، یک ویلای رومی و یک قنات زیر زمینی واقع شده است که زیبایی و جذابیت آن را برای گردشگران دو چندان کرده است.

پارک ملی سور بالا Upper Sûre Natural Park

پارک ملی سور بالا Upper Sûre Natural Park

مکان های گردشگری در لوکزامبورگ به قدری متنوع و جذاب هستند که بیشتر مردم اروپا ترجیح می دهند تا تعطیلات خود را در این کشور بگذرانند. تنوع مکان های گردشگری به قدری زیاد است که طیف گسترده ای از سلایق را پوشش می دهد.

اگر به دنبال مکانی برای انجام ورزش های آبی و گذراندن اوقات فراغت هستید بی شک باید پارک ملی سور بالا Upper Sûre Natural Park مکان مورد نظر شما باشد. این پارک به دلیل حیات وحش و اکوتوریسم آن شناخته شده است. اگر گشتی در اطراف این پارک بزنید خواهید دید که تنوع انواع تور های پیاده، چه با راهنما و چه بدون راهنما و به صورت شخصی در آن زیاد است.

سالانه چندین بار تورهای سیاحتی و تفریحی برای بازدید از این پارک و دریاچه آن برگزار می شود و گردشگران در سراسر جهان بازدید از این پارک را در لیست بازدید های خود قرار می دهند. به تازگی در امتداد این سد یا دریاچه ی پارک تور قایق های خورشیدی ایجاد شده است که برای بازدید از کل پارک بسیار جالب و مفرح است. در این پارک فعالیت های متنوعی از قبیل ماهیگیری، شنا، شیرجه و قایق رانی انجام می شود. پارک ملی سور بالا دارای میراث فرهنگی غنی است. در مرکز پارک طبیعت واقع شده در کنار یک کارخانه نساجی قدیمی، یک موزه وجود دارد. در این موزه صنایع دستی منطقه به نمایش گذاشته می شود.

سالانه در پارک ملی سور بالا رویدادهای جالب و دیدنی برگزار می شود که بزرگترین این جشنواره ها، جشنواره دوسالانه هنر آبی است. در این رویداد که هر دو سال یکبار برگزار می شود 200 موزیسین با موضوع «تلاقی موزیک راک و کلاسیک» دور هم جمع می شوند و اجراهای متفاوتی انجام می دهند.

قلعه‌ بور شاید Bourscheid Castle

قلعه‌ بور شاید Bourscheid Castle

قلعه‌ بور شاید Bourscheid Castle در روستای بور شاید واقع شده است. اما در این روستا تنها این جاذبه ی گردشگری نیست که خودنمایی می کند. خود روستای بور شاید بر روی یک فلات واقع شده است و با استفاده از دو رودخانه سور و وارک محصور شده است. در این روستا چشم اندازهای زیبایی وجود دارد و پیاده روهای زیبای این روستا را به روستاهای اطراف متصل کرده است. مثلا «میشلاو» در دره‌ی سور، «ولشاید» در دره‌ی وارک و «کِمِن» بر روی فلات از جاذبه های دیدنی اطراف بور شاید هستند.

اگر می خواهید آب تنی کنید می توانی به دو ساحل زیبایی دِرباخ و پلاژ بور شاید بروید. اما در این بین بقایای قلعه ی تاریخی و افسانه ای بور شاید آراستگی خاصی به این منطقه بخشیده است. قلعه افسانه ای خورشید بر روی یک صخره به ارتفاع 137 واقع شده است که مشرف به رودخانه است.

قدمت این قلعه تاریخی به قرن دهم میلادی باز می گردد. حفاظت دقیق و حساب شده از این قلعه باعث شده تا هنوز هم بافت طبیعی و زیبای آن حفظ شود و برای گردشگران و بازدیدکنندگان قابل دسترس باشد.

بیشتر گردشگرانی که قصد بازدید از این قلعه را دارند می توانند در تمام طول روز و همچنین در شب از آن بازدید کنند. اما دیدن قلعه در شب زیبایی آن را دو چندان می کنند. نورپردازی خارق العاده و دیدن تصویر زیبای روستا در شب بسیار خاص و منحصر به فرد است.

باک و روزنه‌های شهر The Bock and the City Casements

باک و روزنه‌های شهر The Bock and the City Casements

در لوکزامبورگ سیتی صخره باک وجود دارد که یکی از مکان های گردشگری در لوکزامبورگ است. این صخره با سوراخ های دیده بانی و استحکامات نظامی که دارد راه ورود به روزنه های معروف شهر می باشد. صخره باک یک شبکه 21 کیلومتری متشکل شده از گذرگاه ها و دالان های زیر زمینی بوده که در داخل کوه سنگی تراشیده است.

روزنه های موجود بر روی صخره باک محلی برای جای دادن هزاران سرباز و تجهیزات، اسب ها و کارگاه ها، آشپزخانه ها و قصابی ها بوده است. این صخره مساحتی به بزرگی 40 هزار متر مربع را پوشش داده است. بیشتر محیط ها و روزنه های این صخره را می توان با پای پیاده بازدید کرد. در روی زمین مسطح و فلات بقایای به جا مانده از قلعه قدیمی وجود دارد این آثار تاریخی در سال 1963 پیدا شده است.

دیوارهای کورنیش The Walls of the Corniche

دیوارهای کورنیش The Walls of the Corniche

دیوارهای کورنیش The Walls of the Corniche یکی از شناخته شده ترین مکان های گردشگری در لوکزامبورگ است. این جاذبه ی فوق العاده به عنوان زیباترین بالکن اروپا شناخته شده می باشد. دیوارهای باشکوه کورنیش گرداگرد شهر قدیمی لوکزامبورگ را در دره رودخانه پایین دست فرا گرفته است.

بر روی دیوارهای باشکوه کورنیش می توانید دروازه های بزرگ و عظیم گراند متعلق به سال 1632 میلادی را مشاهده کنید. خاکریزهای مسیر این دیوارها خبر از وجود خانه ها و پناهگاه های متعدد اشراف می دهد همچنین این خاک ریزها از وجود دِیر باستانی دومینیکن‌ها و کلیسای سن‌مایکلز (987 پس از میلاد) خبر می دهد.

در اطراف دروازه عظیم گراند مجموعه ای از ساختمان های بزرگ در کنار کلیسا و صومعه‌ باستانی نویمونستر (Neumünster) دیده می شود. همچنین در حومه گراند راهروی سرپوشیده قرن هفدهم لیموژ دیده می شود. اما همه چیز به اینجا ختم نمی شود. ساختمان های مجاور دروازه گراند قسمتی از بیمارستان باستانی و قدیمی سنت جان هستند. این ساختمان ها توسط امپراتور هِنری هفتم، کنت لوکزامبورگ، در 1309 احداث شده اند که امکان بازدید از آن ها برای گردشگران در سراسر دنیا فراهم می شود.

جایگاه گیوم دوم Place Guillaume

جایگاه گیوم دوم Place Guillaume

یکی دیگر از مکان های گردشگری در لوکزامبورگ چایگاه گیوم دوم است که جزء بزرگترین فضاهای باز شهری محسوب می شود. این جاذبه گردشگری قبل از صومعه فرانسیسکن ها در این محل بوده اما بعد از آن تبدیل به یک محل رفت و آمد شده است.

آثار تاریخی موجود در این جاذبه گردشگری مجسمه پادشاه هلند، مجسمه ویلیام دوم و دوک بزرگ لوکزامبورگ سوار بر اسب است. همچنین در مرکز این مجموعه دیدنی های دیگری از قبیل تالار زیبای شهر و شیرهای معروف «تریمونت (Trémont) وجود دارند.

در اطراف این جاذبه دیدنی خانه راویل وجود دارد که قدمت آن به قرن شانزدهم باز می گردد. این خانه با نمای بیرونی زیبا و چشم نواز، بالکن حفاظت شده و پلکان های مارپیچ جلوه بسیار زیبایی دارد. اما این تمامی ماجرا نیست و از دیگر جاذبه های این جایگاه می توان به برجک اسپانیایی اشاره کرد. در بالای این برجک مناظر دل‌انگیزی از حومه‌ فافنتال (Pfaff Enthal) و جایگاه سواره‌نظام ووبن (Vauban) قابل دیدن است. در این بین می توان به کاخ دوک بزرگ هم اشاره کرد که یک بنای رنسانسی باشکوه و زیبا است که متعلق به سال 1572 است.

صومعه‌ بندیکتی Benedictine Abbey

صومعه‌ بندیکتی Benedictine Abbey

یکی از مکان های گردشگری در لوکزامبورگ که دیدن آن برای تمامی گردشگران لازم است صومعه بندیکتی است. این صومعه به قرن هفتم میلادی باز می گردد و در آن یک موزه هم وجود دارد. صومعه در شهر استرناخ وجود دارد. در ساحل رودسر شهر زیبای استرناخ واقع شده است. این شهر مرز بین آلمان و لوکزامبورگ است. در حوالی این شهر مالرت‌هال (Mullerthal) و پارک ملی ژرمانو-لوکزامبورگ وجود دارد. جنگل ها، صخره ها و آبشارها چشم اندازه های زیبای اطراف این شهر هستند.

از دیگر جاذبه های دیدنی شهر استرناخ می توان به خانه های اشرافی قدیمی، استحکامات باستانی و خیابان های باریک اشاره کرد. تمامی این جاذبه های دیدنی ظاهر قرون وسطایی خود را حفظ کرده اند. صومعه بندیکتی هم که دیدنی معروف استرناخ است از چهار وجه بلند ساختمان، حول یک میدان مربعی وسیع تشکیل شده است. سن‌ویلیبرود (Willibrord) بنیانگذار صومعه بندیکتی است. بقایای جسد این شخص در باسیلیکا قرار دارد. باسیلیکا یک بنای مذهبی است.

حمام‌ های مونروف و موزل the Moselle

حمام‌ های مونروف و موزل the Moselle

منطقه موزل یکی دیگر از مکان های گردشگری در لوکزامبورگ است که در بخش شرقی این کشور واقع شده است. منطقه موزل با سراشیبی های دو طرف رود موزل زیبایی خاصی دارد. غذاهای متنوع و محصولات ارگانیک محلی از شناخته شده های این منطقه محسوب می شوند. در سراسر این منطقه آثار باستانی متعددی از رومی ها به جا مانده است.

حمام های مونروف جاذبه ای با شهرت جهانی است. مونروف لو بن شهری کوچک با چشمه های آب گرم است. آب گرم های این منطقه دارای خواص درمانی و پزشکی است. از دیگر نقاط دیدنی این منطقه می توان به درختان و بوته زارهای اطراف منطقه، کلیسای سن مایکلز متعلق به قرن هجدهم همراه با اثاثیه و فرسکوهای جالب، خانه های زیبا به سبک آرنوو و قلعه قرون وسطی اشاره کرد.

هتل های گردشگری لوکزامبورگ

هتل های گردشگری لوکزامبورگ

یکی از مکان های گردشگری در لوکزامبورگ قطعا هتل های زیبا و دیدنی این کشور است که بیش از 1000 سال مرکز امور اروپا بوده است. بدین وسیله هم این کشور تبدیل به اعضای اتحادیه اروپا شد. با توجه به اینکه لوکزامبورگ جزء مرفه ترین کشورهای اروپایی است و پایتخت قرون وسطی است. در نتیجه از مکان های گردشگری متعدد، روستاهای دوست داشتنی و زیبا برخوردار است. این رو مجموعه ای از هتل های لوکس و سنتی را در خود جای داده است.

شما اگر دوستدار تجملات هستید می توانید در هتل های مدرن با امکانات به روز استفاده کنید و اگر می خواهید جذابیت دنیای قدیم را در یک اقامتگاه زیبا تجربه کنید هتل های کلاسیک بهترین گزینه هستند.

برخی از آثار تاریخی و گردشگری شهر قدیمی لوکزامبورگ مانند:

 • کاخ بزرگ دوکال
 • سالن کنسرت فیلارمونی
 • کلیسای نوتردام
 • قلعه باستانی و مرکز شهر قدیمی لوکزامبورگ در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده اند. اما دیدنی های این کشور تنها به این چند مورد ختم نمی شود. حتی اگر نخواهید به هیچ مکان گردشگری سر بزنید می توانید از فضاهای سرسبز و جذاب این شهر لذت ببرید.

هتل Sofitel Luxembourg Le Grand Ducal

فرقی نمی کند برای سفر یا کار به این کشور سفر کنید به هر حال اقامت در یک هتل مناسب یکی از ضرورت های ورود به این کشور است. از معروف ترین هتل های لوکزامبورگ می توان به هتل Sofitel Luxembourg Le Grand Ducal اشاره کرد. این هتل با جاذبه های معروف این شهر فاصله ی کمی دارد.

هتل لو رویال

هتل لو رویال هم یکی دیگر از هتل های بزرگ و مجلل است که در چند قدمی Place d’Armes قرار دارد. این هتل مکانی زیبا برای استراحت و تماشای غروب خورشید است و از امکانات متنوعی مانند سونا؛ استخر، مرکز تناسب اندام و… برخوردار است.

هتل Sofitel Luxembourg Europe

برای طرفداران سبک کلاسیک هتل های متنوعی وجود دارند که یکی از بهترین آن ها Sofitel Luxembourg Europe است. این هتل 5 ستاره زیبا امکانات متنوعی را در اختیار گردشگران قرار می دهد تا اوقات خوشی را در آن سپری کنند.

هتل Le Palace d’Armes

اگر به دنبال هتلی هستید که بتوانید از مرکز شهر دیدن کنید می توانید در هتل Le Palace d’Armes اقامت کنید. این هتل در قلب شهر قرار دارد و در بهترین مکان شهر لوکزامبورگ قرار دارد. این هتل در کنار جاذبه های تاریخی و فرهنگی متعددی از قبیل کلیسای جامع نوتردام قرار دارد. دکوراسیون زیبا و پیچیده این هتل آن را خاص و بی نظیر کرده است.

هتل Mercure Luxembourg Off Kirchberg

 Mercure Luxembourg Off Kirchberg یکی دیگر از هتل های امروزی و و مجلل لوکزامبورگ است که در قلب این شهر واقع شده است و تجربه روستایی را برای گردشگران رقم می زند. فضای روستایی این هتل برای گردشگران بسیار دیدنی و خاص است.

هتل Grünewald

برای گردشگرانی که به صورت خانوادگی به شهر لوکزامبورگ سفر کرده اند اقامت در هتل Grünewald، در محله Dommel Dance پیشنهاد می شود. قدمت ساختمان این هتل به قرن 15 باز می گردد و تمام سوئیت ها با آثار هنری متعددی تزئین شده است.

هتل Le Place d’Armes

در این بین هتل Le Place d’Armes بسیار محبوب و پر طرفدار است و یکی از جاذبه های گردشگری لوکزامبورگ به حساب می آید. آمیخته شدن سبک های هنر نو و مدرن و استفاده از مبلمان با سبک عتیقه این هتل را خاص کرده است.

اشتراک گذاری

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *