معنی خواب های رایج؛ تعبیر خواب انواع خواب هایی که مرتب می بینیم

خواب دیدن یکی از موضوعات مهمی است که از نظر پیامبران مختلف اسلام و دین‌های دیگر اهمیت خاصی دارند و برای هر کدام از آن‌ها تعابیر مختلفی ارائه داده‌اند‌. با این وجود، برخی دیگر از افراد معتقدند که خواب تحت تاثیر خستگی جسمی، درگیری فکری، نوع خورد و خوراک و … بوده و نمی‌تواند تعبیر داشته باشد. اما برخی دیگر آن را مهم می‌دانند و به دنبال تعبیر آن هستند. به همین ترتیب در این مقاله می‌خواهیم چند خواب مهمی که نباید دیدن آن‌ها را نادیده بگیرید را برای شما شرح دهیم‌. پس تا ادامه این مقاله همراه ما باشید.

چه زمانی خواب تعبیر دارد؟ 

معنی خواب های رایج؛ تعبیر خواب انواع خواب هایی که مرتب می بینیم

قبل از اینکه به سراغ خواب‌های مهم برویم می‌خواهیم به یکی از مهم‌ترین سوالاتی که ذهن اکثر افراد را به خود مشغول کرده است صحبت کنیم که آن هم زمان تعبیر خواب است‌. برخی از افراد خواب بعد از اذان صبح را درست نمی‌دانند و برخی بالعکس. در این بخش‌ نظر چند مورد از پیامبران اعظم را برای شما گردآوردی کردیم که به شرح زیر هستند: 

جابر مغربی 

طبق نظر ایشان، خوابی که شب دیده شود، تعبیر با ارزش‌تری در مقایسه با خوابی که صبح دیده شده است، دارد. همچنین از نظر جابر مغربی، خواب شب نیست به چند بهش تقسیم می‌شود و شما باید بدانید که خواب‌هایی که آخر شب و نزدیک سحرگاه (صبح یا بعد از صبح) می‌بینید، در مقایسه با خواب‌هایی که آوا شب یا نیمه شب دیده می‌شوند، درست تر بوده و از ارزش بیشتری برخوردارند.

پیامبر اکرم 

پیامبر اکرم (ص) می‌فرمایند خواب‌هایی که حدود یک ساعت قبل از اذان ظهر دیده می‌شوند که به اصطلاح به آن خواب قیلوله می‌گویند و خوابی که به سحر نزدیک باشند، به واقعیت نزدیک‌تر بوده و می‌توان از آن معنی و مفهوم خاصی استخراج کرد‌. بیشتر این نوع خواب‌ها تعبیر مهمی داشته و به حقیقت می‌پیوندند.

امام جعفر صادق (ع) 

امام جعفر صادق (ع) در پاسخ به این سوال که چه زمانی خواب تعبیر دارد می‌فرمایند: خوابی که ابتدای شب دیده شود، به دلیل اینکه جسم هنوز خسته است و خواب عمیق نشده است، اغلب اوقات به علت کاهش فعالیت بدن و حرکت نداشتن آن، مغز همچنان هشیار بوده و وارد مرحله عمیق خواب نشده است، عموما این خواب تعبیر نداشته و محقق نمی‌شود. چرا که جز‌ء رویاهای صادقانه نیستند. اغلب خواب‌هایی که نیمه شب یعنی بعد از گذشت دو سوم شب و قبل از سحر دیده می‌شوند، صادقانه بوده و تعبیر دارند. مگر اینکه فرد طهارت نداشته و پاک نباشد‌. یا قبل از خواب به درگاه خدا را شکر نکرده باشد. در این روایت، عنوان شده است که خواب‌هایی که هنگام سحر و اذان صبح و تیز خواب‌هایی که در روز و نزدیک اذان صبح دیده می‌شود، حقیقی‌ترین خواب‌ها بوده و معنا و مفهوم خاص خود را دارند. 

محمد باقر مجسلی 

محمد باقر مجلسی یک کتاب به نام حلیله المتقین که به معنای زینت پرهیزکاران است نوشته شده که پیرامون آداب، سنن و اخلاق نگاشته شده است. وی در این کتاب می‌فرمایند: خواب می‌تواند تعبیر داشته باشد یا نداشته باشد و تعبیر آن به زبان روئیت آن بستگی دارد‌. اما اینکه فکر کنیم کاملا از آن تبعیت می‌کند، صحت ندارد. طبق نظر ایشان، خواب‌هایی که در یک سوم شب و هنگام نزول فرشتگان دیده می‌شوند، صادقانه بوده و تعبیر دارند. اما خواب‌هایی که بعد از نماز صبح روئیت می‌شوند معنی ندارند. همچنین وی می‌فرماید خواب‌هایی که هنگام غروب یا طلوع خورشید دیده شده نیز اعتباری نداشته و امکان تحقق یافتنشان پایین است. چرا که خوابیدن در این ساعت شایسته نیست.

خواب‌هایی که دیدن آن را نباید نادیده بگیرید! 

معنی خواب های رایج؛ تعبیر خواب انواع خواب هایی که مرتب می بینیم

حال که با زمان مناسب خواب برای تعبیر آشنا شدید، در این بخش می‌خواهیم خواب‌هایی که تعبیر آن‌ها بسیار عمیق و مهم است‌، بپدازیم. بعد از دیدن این خواب‌ها شما می‌توانید طبق اعتقادات خود به یکی از مراجع معتبر برای تعبیر آن رجوع کنید و به درگاه خدا صدقه بی‌اندازید. این خواب‌ها به شرح زیر هستند:

۱. پرواز کردن 

معنی خواب های رایج؛ تعبیر خواب انواع خواب هایی که مرتب می بینیم

پرواز کردن اولین خوابی است که باید دیدن آن را جدی بگیرید‌.‌ این خواب از لحاظ مثبت و منفی از نظر منابع مختلف تعابیر مختلفی دارد‌‌. اما به طور کلی به معنای آرزوها، آزادی و قدرت است. یا این خواب می‌توانید با مشکلات و دشواری‌های عملی در زندگی واقعی نیز مرتبط باشد‌. این دشواری‌ها ممکن است مالی، کاری، شغل یا کمبود اعتیاد به توانایی‌هایی باشد‌. در این بخش‌ تعبیر این خواب را از نظر پیامبران مختلف مورد بررسی قرار می‌دهیم:

محمد ابن سیرین 

از نظر محمد ابن سیرین، دیدن خواب پرواز کردن در ارتفاعات آسمان، نشانه خوب و خاصی دارد. این خواب بدین معنا است که شما در آینده سفری پر برکت خواهید داشت.

پرواز به سمت قبل 

اگر در خواب ببینید که به سمت قبله درحال پرواز کردن هستید، یعنی راهی یک سفر خوب می‌شوید و زندگی موقعیت آمیزی خواهید داشت. همچنین اگر در این خواب بعد از پرواز کردن به سمت قبله سریعا به جای خود بازگشتید، یعنی بعد از برگشت از این سفر پاداش و منافع  بزرگی همراه خود می‌آورید.

بال داشتن هنگام پرواز کردن

بال داشتن هنگام پرواز کردن در مقایسه با خواب قبلی، تعبیر بهتری دارد و به معنای کسب بزرگی، سود و منفعت بیشتز است.

پرواز با اسب بالدار 

تعبیر این خواب این است که شما در جهان دنیوی و آخرت به خیر و برکت خوبی می‌رسید‌ و پایان راه شما همراه با موفقیت است‌.

پرواز از بام به بام خانه دیگری 

در صورتی که در خواب خود به بام خانه دیگری بروید، بدین معنا است که همسری جدید انتخاب خواهید کرد و از همسر قبلی خود جدا خواهید شد. در نتیجه روابط شما دستخوش تغییراتی می‌شود که این تغییرات مثبت هستند.

پرواز در آسمان 

در صورتی که در خواب خود ببینید در آسمان پرواز می‌کنید، یعنی به یک سفر با خیر و برکت می‌روید‌. بعد از رفتن به این سفر، وضع زندگی، وفاداری و موفقیت شما در تمامی زمینه‌ها بهبود پیدا می‌کند. در صورتی که در خواب خود به آسمان پرواز کنید و به زمین برنگردید، به مقام، بزرگی و پاداشی دست پیدا می‌کنید یا کار بزرگ و موفقیت آمیزی انجام می‌دهید که مسیر زندگی خود، مقام، قدرت و اهرم مهمی به دست می‌آورید.

پرواز با فرشته

در صورتی که در خواب ببینید که با یک فرشته پرواز می‌کنید یعنی به زودی از دنیا خواهید رفت که مرگ شما همراه با توبه خواهد بود.

ابراهیم کرمانی

در این بخش، تعبیر خواب پرواز کردن را از نظر ابراهیم کرمانی برای شما گردآوری کردیم که به شرح زیر هستند:

پرواز در آسمان

از نظر ابراهیم کرمانی پرواز کردن در آسمان به معنای سفر حج است.

پرواز از مکانی به مکانی دیگر

پرواز کردن از مکانی با مکانی دیگر، سفر کردن به مکانی نزدیک تعبیر می‌شود.

بال داشتن هنگام پرواز کردن 

بال و پر داشتن هنگام پرواز کردن، یعنی مسافرتی در پیش دارید که یعنی در کارتان پیشرفت خواهید کرد‌. 

پر پرنده داشتن

اگر در خواب بال‌هایی مشابه پرهای پرندگان داشته باشید، یعنی شما گرفتار یک بیماری شدیدی خواهید شد که به زودی سلامت شما را به خطر می‌اندازد.

تبدیل به برشه و با آن‌ها به آسمان رفتن 

در صورتی که در خواب خود تبدیل به یک فرشته شدید و همراه فرشته‌ها به آسمان رفتید؛ یعنی مسائل دنیوی و مادی را ترک خواهید کرد و راه آخرت را ادامه خواهید داد.

از نظر امام جعفر صادق (ع) 

از نظر ایشان، پرواز کردن رفتن بهدجای دورتر و سفر کردن به مکانی ناشناخته تعبیر می‌شود. همچنین وی می‌فرمایند این خواب می تواند به معنای سفر مذهبی به مکه و پاکسازی روح و روان و رسیدن به آرامش باشد. بدین ترتیب ایشان پرواز کردن را نوعی سفر ناشناخته تعبیر کرده اند چرا که مرگ نیز نوعی سفر ناشناخته هستند.

طبق گفته‌های امام جعفر صادق(ع) بیماری و تغییر حالت نیز یکی دیگر از تعابیر پرواز کردن شناخته می‌شوند. 

حضرت یوسف

حضرت یوسف این خواب را رسیدن به سفری جدید و رسیدن به بزرگی تعبیر می‌کند. در صورتی که شما به آسمان سفر کنید و برنگردید، ایشان می‌فرمایند که این نوع خواب به معنای مرگ است‌.

۲. آبشار 

خواب بعدی که باید دیدن آن را نادیده نگیرید، آبشار است. آنتی بیتون معتقد است که دیدن این خواب یعنی مال و ثروت در آینده نقش مهمی در زندگی شما خواهد داشت.

همچنین طبق اعتقاد لیلا برایت اگر کسی در خواب خود آبشار ببیند، یکی از اعضای خانواده او دچار سختی و گرفتاری خواهند شد.

یونگ درمورد دیدن آبشار در خواب می‌گوید، مشاهده آبشار در خواب به معنای رهایی از احساسات منفی است. همچنین دیدن آبشار در خواب به معنای تمایلات و خواسته‌های آن شخص است.

نگاه کردن به آبشار

تعبیر نگاه کردن آبشار با دیگران در کتاب سرزمین رویاها، به معنای غیبت و بدگویی پشت سر شما است. از دیدگاه منوچهر مطیعی تهرانی اگر در خواب خود از دور به یک آبشار نگاه کنید یعنی اتفاقی می‌افتد که شما در آن نقشی ندارید و تنها از دور نظاره آن خواهید بود.

تعبیر خواب بودن ته آبشار 

ای دیدگاه یونگ اگر در خواب ببینید که ته آبشار قرار دارید یعنی قرار با احساسات خود با مشکلاتی که پیش رو دارید، مقابله کنید.

ایستادن زیر آبشار   

منوچهر مطیعی تهرانی این خواب را اینگونه تعبیر می‌کند که دیدن این خواب یعنی اتفاقی می‌افتد که شنل با آن رابطه مستقیم دارید‌. همچنین اگر شما در این وضعیت حس خوبی داشتید، یعنی منفعتی نصیب شما می‌شود اما اگر حس خوبی ندارید، یعنی گرفتار غم و اندوه می‌شوید.

طبق دیدگاه معبران غربی، اگر در خواب ببینید که ته آبشار ایستاده‌اید، نشانه پاکسازی و مژده از یک رابطه عاشقانه جدید است.‌

تعبیر خواب برداشتن آب از آبشار 

طبق کتاب سرزمین رویاها برداشتن آب از آبشار نشانه بیشتر شدن مشکلات است. 

آبشار تمیز 

از دیدگاه یونگ دیدن آبشار تمیز در خواب نشان دهنده تجدید حیات دوباره است. همچنین در کتاب سرزمین رویاها این خواب معنای خوشبختی می‌دهد. منوچهر مطیعی تهرانی معتقد است که آبشار تمیز نشانه خیر و برکت است.

سقوط از آبشار 

معبران قربی معتقدند که دیدن این خواب   یعنی شما به آگاهی دست می‌یابید که طبق این آگاهی شما متوجه می‌شوید که توانایی تغییر زندگی خود را دارید. همچنین اگر در خواب دیدید که دوستان یا نزدیکان شما از آبشار سقوط می‌کنندک یانی شما با آن شخص فاصله فیزیکی و احساسی دارید‌.

آبشار یخ زده 

آبشار یخ زده معنای غم و اندوه می‌دهد‌ و بدین معنا است که شما نمی‌توانید خاطرات گذشته و بی‌مهری‌هایی که به شما شده است را از یاد ببرید.

نوشیدن از آب آبشار

این خواب یعنی شما از اشتباهات خود درس می‌گیرید و زندگی جدیدی را آغاز می‌کنید.

۳‌‌. دندان 

دیدن دندان در خواب، خواب دیگری است که باید دیدندآن را جدی بگیرید. دندان چندین معنا دارد و تنها معنا آن مرگ بستگان نیست‌. زیرا با توجه به شرایط خواب می‌تواند تعبیر آن متفاوت باشد. به طور کلی دندان در خواب نشانه تشکیل خانواده بوده که عواطف و روابط میان آن‌ها را شفاف می‌کند. همچنین دیدن دندان‌های فک فوقانی در خواب نشان دهنده مردان در خانواده بوده و فک تحتانی نشانه زنان خانواده است‌. جزئیات تعبیر خواب دندان به شرح زیر هستند:

دندان مصنوعی

در صورتی که در خواب دیدید به جای دندان‌های خودتان دندان مصنوعی گذاشته اید، بدین معناست که شما هنگام رویارویی با مردم و جامعه به صورت خود ماسک می‌زنید یا تظاهر می‌کنید. یعنی رفتارها، اعتقادات، علایق و تمایلاتی که از خود را مواجه با مردم نشان می‌دهید با واقعیتی که هستید، تفاوت دارد. همچنین این خواب بدین معنا است که شما با توجه به جمع رفتار و اعتقاد خود را تغییر می‌دهید‌. برای مثال اگر در یک جمع درمورد یک سبک از فیلم صحبت کنند و بگویند از این سبک خوششان می‌آید، شما حتی اگر این سبک را نپسندید، طوری وانمود می‌کنید که گویی آن را دوست دارید.

این خواب ممکن است این معنا را نیز بدهد که شما از فاش شدن رازتان نزد مردم اضطراب دارید تا آن شخصیت خود را از پیش آن افراد دست بدهید.

دندان حیوان مانند سگ و گرگ

اگر در خواب ببینید که دندان‌‌های نیش شما بیش از حد رشد کرده است و مانند دندان‌‌های حیوان‌های وحشی همچون گرگ و سگ شده است، یعنی شما هنگام عصبانیت و خشم تصمیمات اساسی‌ای می‌گیرید که به زندگی شما لطمه می‌زند. بدین ترتیب این خواب به شما این هشدار را می‌دهد که خشم و اوضاع خود را کنترل کنید.

دندان لق

اگر در خواب ببینید که برخی از دندان‌های شما لق و متزلزل شده‌اند یعنی یکی از اعضای خانواده شما آرامش شما را بهم خواهید ریخت و موجب بهم ریختگی و تشویش در شما می‌شود. اما نکته این است که شما از این موضوع کاملا آگاه هستید اما به علت وابستگی شدیدی که به آن‌ها دارید، نمی‌توانید با آن‌ها قطع رابطه کنید. این خواب به شما می‌گوید این اتفاق باعث پسرفت و رکود در زندگی شما شده و تا زمانی که آن را کنار نگذارید، ادامه خواهد داشت.

نداشتن دندان 

اگر این خواب را دیدید یعنی احساس می‌کنید که در مقابل دیگران اعتبار و وجه قابل قبولی ندارید و رفتار شما نزد آن‌ها مورد پسند نیست. همچنین ممکن دست که منزوی شده باشید و تمایلی به حضور در جمع نداشته باشید.

مسواک زدن 

اگر در خواب دیدید که در حال مسواک زدن هستید یعنی گزشته‌ای پر فراز و نشیب داشته‌اید که اکنون آن را پشت سر گذاشتید و می‌خواهید فکر آن را نیز از سرتان بیرون کنید. در صورتی که هنگام مسواک زدن خون مشاهده کردید یعنی گذشته شما بسیار سخت بوده که حتی ممکن است که مرکز یکی از عزیزانتان منجر شده باشد.

۴.مرگ

یکی دیگر از خواب‌هایی که باید جدی بگیرید، خواب مرگ است‌ که‌ در این بخش‌ جزئیات آن را بیان می‌کنیم.

مردن یک شخص بزرگ مذهبی 

در صورتی که در خواب ببینید یک شخص بزرگ مذهبی همچون پیامبر بوت نرده است یعنی شما یک ناراحتی از اطرافیان خود دارید که این ناراحتی به حدی است که شما می‌خواهید رابطه خود را با آن‌ها قطع یا محدود کنید.

مردن مادر

در صورتی که مادرتان قید حیات است و رویای مرگ آن را ببینید یعنی دوره‌ای از سختی و مشقت و دردسر برای شما شروع شده است. این خواب می‌تواند به معنای شروع کاری سخت و وظایفی سنگین باشد که شما به سختی از عهده آن‌ها برمیایید. این خواب تعبیر خوبی نداشته و تنها به معنای فلاکت، بدبختی و نا امیدی است. 

مردن کوسه

دیدن خواب مردن یک کوسه یعنی فرصت‌هایی در زندگی برایتان پیش می‌آید که اگر از این فرصت‌ها به موقه استفاده کنید، شادی، آسایش و راحتی را در زندگی شما به همراه دارد.

مردن قمری 

دیدن خواب مردن قمری یعنی یک دوره پلیدی‌‌ها، زشتی‌ها، غم و سختی برای شما پیش می‌آید و تمامی خوبی‌ها، شادی‌ها ک اتفاقات خوب از بین می‌رود.

مردن ماهی

دیدن خواب ماهی مرده به معنای مشکلات مالی و معنوی است که با سختی و مشکلات فراوان همراه می‌شود. 

مردن پرنده 

این خواب به معنای موفقیت و کامیابی است. یعنی شما در حال حاضر در زندگی خود با مشکلاتی رو‌به‌رو  هستید که این مشکلات کوتاه تر از آن چیزی که فکرش را می‌کنید، خواهد بود.

دیدن آدم‌های مرده 

دیدن این خواب یعنی شما مشکلات کوچک رو بزرگ می‌شمارید و عبارتی از کاه کوه می‌سازید و از مشکلات کوچک دچار پریشانی و ناراحتی می‌شوید.

مردن هنر پیشه معروف 

دیدن خواب مردن یک هنر پیشه معروف بدین معناست که بالاخره سختی‌ها و تلاش‌های شما به ثمر خواهد رسید و شما به آرزو و مقصد خود می‌رسید.

زنده شدن مرده 

اگر در خواب ببینید که یک مرده زنده می‌شود یعنی قرار است با یکی از خویشاوندان خود دیدار داشته باشید و باید سعی کنید تا نهایت لذت را از این دیدار ببرید.

بوسیدن مرده 

اگر در خواب مرده‌ای شما را ببوسد یعنی خداوند به شما عمر طولانی عطا می‌کند.‌

۵.زن باردار 

مادر شدن یکی از حس‌های لذت بخشی است که خواب آن نیز معنای خوبی دارد. برخی از تعابیر این خواب به معنای مال و ثروت و رسیدن به آرزوی قلبی هستند.  دیدن زن باردار در خواب، یکی دیگر از خواب‌هایی است که باید دیدن آن را جدی بگیرید و به سراغ تعبیر آن بروید که به شرح زیر هستند:

محمد ابن سیرین

در صورتی که در خواب دیدید، شکم شما مانند یک زن باردار بزرگ شده است، یعنی به مال و دارایی زیادی می‌رسید. هر چقدر که شکم شما بزرگ‌تر باشد، مال ثروت شما نیز بیشتر خواهد بود.

در صورتی که در خواب فرزند دختر به دنیا آوردید، تعبیر آن برعکس خواهد بود و فرزند پسر به دنیا می‌آورید.

اگر زنی در خواب فرزند پسر به دنیا بی‌آورد، یعنی چند صباحی دچار غم و اندوه خواهد شد.

در صورتی که آقا هستید و در خواب دیدید که همسر شما فرزند پسر به دنیا آورده است، یعنی بعد از گذر یک دوره طولانی غم و اندوه، رنج و سختی‌های شما به نتیجه می‌رسد.

ابراهیم کرمانی

اگر کودکی نابالغ خواب حامله شدن را دید و کودک او پسر بود، یعنی پدرش صاحب مال و ثروت خواهد شد. اگر دختر بچه‌ای چنین خوابی دید، یعنی مادرش به ثروت می‌رسید.

در صورتی که دختر باکره خواب دید نوزادی به دنیا آورد، یعنی کار خوبی انجام خواهد داد که از نام او به خوبی و نیک یاد خواهد شد.

اگر یک آقا در خواب به دنیا آمدن فرزند را دید یعنی دچار غم و اندوه خواهد شد.

در صورتی که در خواب شما به جای نوزاد یک تخم خارج شد، یعنی صاحب یک فرزند ناصالح و کافر خواهید شد.

منوچهر مطیعی تهرانی

منوچهر تهرانی این خواب را روبه‌رو شدن با گناهان و سنگینی یک غم بر دوش شما تعبیر می‌کند.

در صورتی که در خوب یدید زنی حامله از کوچخ رد می‌شود، یعنی یک خبر ناخوشایند و ناگهانی به شما می‌رسد.

جابر مغربی

جابر مغربی باردار شدن یک دختر باکره را نماد ثروت و دارای نامشروع تعبیر می‌کند.

جابر مغربی معتقد است اگر از شکم شما فرزندی بیرون بیاید، یعنی در نسل شما نوزادی به دنیا می‌آید که قدم او با شکوه خواهد بود و برای خانواده عظمت به دنبال دارد.

آنلی بیتون

آنلی بیتون باردار شدن یک دختره باکره را نشانه رسوایی، بی عفتی، بدبختی و درماندگی برای او می‌داند.

اگر زن متاهلی هستید و در خواب دیدید که باردار هستید یعنی با همسر خود زندگی آرام همراه با آسایش و رفاه خواهید داشت. علاوه‌بر این، این خواب نماد فرزندان صالح و اطاعت گر است.

در صورتی که خانم باردار هستید و در خواب دیدید که باردار هستید، یعنی زایمان آسوده‌ و بدون خطری خواهید داست.

امام صادق (ع)

اگر در خواب دیدید که فرزند پسری به دنیا می‌آورید و همان لحظه پس از تولد این نوزاد با شما حرف می‌زند، تعبیر این خواب نشان از روزهای پایانی عر شما خواهد بود.

6. خانه

دیدن خواب خانه می‌تواند تعابیر متفاوتی داشته باشد. دیدن خانه نشانه جنبه‌های مختلف شخصیت و زندگی شما است. یکی از تعابیر دیدن خواب خانه به معنای عدم رضایت شما از دخالت و اظهار نظر دیگران است. در ادامه تعابیر مختلف خواب خانه را برای شما بیان می‌کنیم:

خانه و عمارت بزرگ

در صورتی که در خواب یک خانه بسیار مجلل و بزرگ را دیدید، این خواب به معنا امیال و انتظارات شما است. شاید فردی هستید که می‌خواهید همه ر اختیار شما باشند و هر چیزی که از آن‌ها می‌خواهید بدون مکث قبول کنند. این خواب نیز به معنای دگرگونی و تغییر شخصیت شما است.

خرید خانه

اگر در خواب مشاهده کردید که ر حال خریدن خانه و معامله کردن هستید، یعنی شما برای چیزی که می‌خواهید بسیار تلاش می‌کند. درواقع بدین معنا است که شما برای رسیدن به اهداف خود تمام تلاش خود را می‌کنید و فرصت‌های خود را از دست نمی‌دهید.

داشتن احساس خوب در خانه خودتان

اگر خود را در خانه‌ای که زندگی می‌کنید دیدید و احساس خوبی داشتید، یعنی شما احساس می‌کنید که باید مستقل شوید و از خانواده خود جدا شوید. این خواب به شما می‌گوید که باید اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید تا بتوانید مسئولیت‌های سنگین‌تری را در زندگی بپذیرید.

آوارگی و بی خانمان شدن

اگر در عالم رویا دیدید که شما خانه‌ای ندارید و به صورت آواره در کوچه و خیابان بودید این خواب نشانه بدبختی، بیچارگی، مشکلات و دشواری‎‌های مالی و رفاهی در نزدیک است. بعد از دیدن این خواب باید خود را برای اتفاقات بد آماده کنید.

خانه دیگران

در صورتی که وارد خانه‌ای شدید که صاحب خانه نبودید، این خواب نشانه این است که اگر شما مستاجر هستید و به صورت هسایه با کسی زندگی می‌کنید، یعنی با صاحب خانه خود مشکلاتی دارید و شما در خداوند این درخواست را دارید که هر چه زودتر صاحب خانه شوید.

خانه بدون وسایل

اگر در خانه‌ای بودید که هیچگونه وسایلی در آن نبود، یعنی شما در زندگی خود احساس نا امنی، در خطر بودن دارید و آرامش و آسایش ندارید. در صورتی که خانه شما نا آرام و بهم ریخته است، باید سعی کنید که آرامش و آسایش را به آن برگردانید.

ترک کردن خانه

اگر در خواب دیدید که می‌خواهید خانه خود را ترک کنید، یعنی شما یک گذشته تلخ و سختی داشتید که قصد دارید تمامی این گذشته را پشت سر بگذارید و به گونه‌ای از نو متولد شوید. گاهی دیدن این خواب می‌تواند اینگونه تعبیر شود که مشکل و موانع بزرگی در زندگی خود دارید و هیچکس نمی‌تواند به شما کمک کند.

خانه بدون دیوار

اگر در خواب در یک خانه‌ای بودید که هیچگونه دیواری ندارد، یعنی زندگی شما چارچوب شخصی و حریم خصوصی ندارید و به هر شخصی اجازه می‌دهید که در امور زندگی شما دخالت کند. به همین دلیل افسار زندگی‌تان را دست دیگران داده‌اید.

ساختن خانه

ساختن خانه ب عنای تغییرات و تحولات بزرگ و حیاتی در زندگی است که الزاما منفی نبوده و حتی می‌تواند مثبت و سازنده باشد. برای مثال می‌تواند بهبود وضعیت مالی باشد که به زودی در شغل خود ارتقا مقام دارید و پیشرفت خود را شاهد خواهید بود.

7. پول

در این بخش تعبیر خواب مرتبط با پول را برای شما توضیح می‌دهیم که به شرح زیر هستند:

از دست دادن پول

رویای از دست دادن پول یا دزدیده شدن پول‌هایتان، به معنای از بین رفتن غم و غضه و شروع روزهای خوب و خوشی است.

پول زیاد

داشتن پول زیادی در خواب بدین معنا است که با رنج، سختی، درگیری و دشمنی به اموال و ثروتی دست پیدا می‌کنید که چندان آسان نیست.

دانیال نبی

دانیال نبی معتقد است که اگر در خواب بیشتر از چهار عدد پول دیدید، یعنی به اندازه پول‌های دیده شده یک مسئله ناخوشایند و ناگوار ایجاد خواهد شد و ممکن است حرف تلخ و غیر قابل تحملی از افراد بشنوید که شما را ناراحت و آشفته خواهد کرد. اگر تعداد این پول‌ها نامشخص است، یعنی مسئله گفته شه کمی آسان‌تر بوده و شدت آن کمتر خواهد بود.

منوچهر مطیعی تهرانی

منوچهر تهرانی معتقد است اگر شخصی در خواب پول ببینید این پول چه زیاد باشد و چه کم نشانه رنج، سختی، گرفتاری و بدبختی آن هم از بدترین نوع آن است. پول به طور کلی نشانه علامتی از ناراحتی‌هایی است که پیش می‌آید و زندگی شما را نامطلوب خواهد کرد و اگر به اندازه کافی صبور و قوی نباشید، شما را از پا در می‌آورد.

پول کم

پول کم از آنجایی که تعداد آن کم است، نشانگر ناراحتی، غم، ناراحتی و غصه‌های کوچک و گذرا است. این غصه‌ها از آن نوع غصه‌هایی هستند که روزانه در زندگی اشخاص وجود دارند و باید آن را به فراموشی بسپارید.

گرفتن پول از کسی

اگر در خواب دیدید که از کسی پول گرفتید، یعنی شما برای او دردسر و مثیبت درست می‌کنید و شما ناخواسته باعث ناراحتی و بهم ریختگی او می‌شوید.

محمد ابن سیرین

از نظر محمد ابن سیرین در عالم رویا، پول با توجه به خلق و خوی هر کسی می‌تواند تعبیر متفاوتی داشته باشد. به طور کلی پول نشانه خوبی نیست و هر گاه خوابی درمورد پول دیدید، سریعا صدقه بدهید تا بلا از شما دفع شود.

پول گرفتن از کسی

اگر در خواب دیدید که کسی به شما پول داد، یعنی اطرافیان شما به زودی خبر به دنیا آمدن یک نوزاد پسر را می‌دهند.

جمع‌بندی

در این مقاله به خواب‌هایی که نباید دیدن آن‌ها را نادیده بگیرید پرداختیم. برخی از این خواب‌ها را شما خوب می‌شناسید و آوازه آن‌ها به گوشتان خورده است. این خواب‌ها شامل باردار شدن، دندان و …. هستند. خواب‌های دیگری که خبر از اتفاقات و اخبار مهم مثبت و منفی می‌دهند شامل پرواز کردن، پول، خانه، آبشار، مرگ و … هستند. در این مقاله هر کدام از این خواب‌ها را از لحاظ نوع و معبران مختلف برای شما تعبیر کردیم.

شما تا به حال کدام یک از این خواب‌ها را دیده‌اید؟ آیا خواب دیگری ی‌شناسید که باید آن را مهم دانست؟ نظرات و تجربیات خود را برای ما بنویسید.

اشتراک گذاری

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *