بیوگرافی نوید محمدزاده بازیگر معروف؛ درباره ازدواج با خانم بازیگر و بهترین فیلم هایش

بیوگرافی نوید محمدزاده بازیگر معروف؛ درباره ازدواج با خانم بازیگر و بهترین فیلم هایش

نوید محمدزاده همواره به عنوان یکی از بهترین بازیگران سینمای ایران شناخته می‌شود. ما امروز در سبکنو نگاهی بر زندگی و بهترین فیلم های او خواهیم داشت، پس در ادامه متن همراه ما باشید.

تولد و اوایل زندگی

2644122

نوید محمدزاده، در 17 فروردین‌ماه سال 1365 در استان تهران متولد شد. تا دو سالگی در تهران بود و بعد از آن به ایلام رفت و تا اتمام دوره راهنمایی در آنجا ماند.

 نوید در خانواده ای پرجمعیت با 12 فرزند متولد شد و فرزند آخر خانواده است. نوید محمدزاده دارای 11 خواهر و برادر است و خواهرزاده و برادرزاده های متعددی دارد و جمعیت این خانواده به حدود 100 نفر میرسد و همواره از پدرش به نیکی یاد میکند و از او به عنوان مردی بزرگ نام میبرد.

فوتبال و سینما

فوتبال و سینما

نوید محمدزاده علاقه زیادی به فوتبال داشت و در دوران نوجوانی قرار بود که فوتبالیست شود و برای تیم نوجوانان سایپا بازی کند که با دیدن یک فیلم مسیر زندگی اش به کلی تغییر کرد.

 او در دوم دبیرستان عاشق فوتبال شد و حتی قرار بود در تیم نوجوانان سایپا بازی کند اما با دیدن فیلم سوته دلان علی حاتمی با بازی بهروز وثوقی متحول شد.

 همان شب به ویدیو کلوپ رفت و فیلم قیصر و صورت زخمی از  ال پاچینو را گرفت و با دیدن آنها دچار جنون هنری شد و به این ترتیب تصمیم گرفت بازیگر شود.

مطلب مشابه: بیوگرافی ارسلان قاسمی؛ درباره زندگی شخصی و کارنامه هنری این بازیگر

ورود به دنیای هنر

ورود به دنیای هنر

او بازیگری را از سال 82 در مؤسسه هفت هنر کرج آغاز کرده و در این موسسه زیر نظر هنرمندانی همچون محمد یعقوبی، مهتاب نصیرپور، علی سلیمانی و امیر قنبری آموزش دیده است.

 این بازیگر کشورمان تا سال 86 فعالیت حرفه ای نداشته اما در این سال در فیلم «در میان ابرها» به کارگردانی روح الله حجازی در نقش مکمل مرد بازی کرده است و در همان سال ها در جشنواره استانی تئاتر تهران جوایزی را دریافت کرده و پس از آن نیز در جشنواره یازدهم تئاتر دانشگاهی جایزه بازیگری دوم مرد را دریافت کرده است نوید محمدزاده سال 87 با بازی در نمایش «ماه در آب» نوشته فارس باقری و کار محمد کوروش نیا به تئاتر حرفه ای راه پیدا کرد و برای بازی در این نمایش جایزه بازیگری مرد را در جشنواره استانی تهران دریافت کرد. پس از آن در فیلم «آندو» به کارگردانی بهروز قبادی بازی کرد که این نمایش مجوز اکران نگرفت.

سیمرغ بلورین بهترین بازیگر

سیمرغ بلورین بهترین بازیگر

سال 1394 برای بازی در فیلم ابد و یک روز موفق به دریافت سیمرغ بلورین و تندیس زرین جشنواره دنیای تصویر بعنوان بهترین بازیگر نقش مکمل مرد شد.

یکسال بعد با فیلم بدون تاریخ و بدون امضا دومین سیمرغ را از جشنواره فجر و تندیس بهترین بازیگر نقش مکمل مرد را از بیستمین دوره جشن بزرگ سینما بدست آورد.

حمله حمید گودرزی به نوید محمدزاده

حمله حمید گودرزی به نوید محمدزاده

حمید گودرزی در برنامه دورهمی به نوید محمدزاده حمله کرد و در برنامه گفت:

در گذشته فیلم ها مردم را شاد می کرد ، اما امروزه فیلم های غیر واقعی ، سیاه نمایی و خیانت را می بینیم که زن و مردها را نسبت به هم بدبین می کند؛ برخی بازیگران با یک زیر پیراهنی در هشت فیلم بازی می کنند و چون دو تا داد بیشتر می زنند و رگ گردنشون بیشتر بیرون میزنه سیمرغ بلورین می گیرند.

مطلب مشابه: بیوگرافی آزاده صمدی بازیگر زیبا؛ درباره ازدواج، طلاق، زندگی شخصی و فیلم های او

خفت گیری از نوید محمدزاده

خفت گیری از نوید محمدزاده

خود او درباره خفت‌گیری‌اش گفته است: یکبار نیمه های شب در چهارراه ولیعصر گرفتار دو خفت گیر شدم ولی بخاطر اینکه یکی از خفت گیرا کاراکترم در فیلم متری شش و نیم را بخاطر داشت ولم کردند.

زندگی شخصی

زندگی شخصی

نوید محمدزاده مدتها به دلیل پوشیدن لباسهای ست با فرشته حسینی، مورد توجه کاربران قرار گرفته بودند تا اینکه در 4 اردیبهشت 1400 با انتشار ویدئویی خبر از ازدواج خود با فرشته حسینی بازیگر را داد و در 29 تیرماه از حلقه ازدواج همسرش رونمایی کرد. او و همسرش هم‌اکنون در تهران زندگی می‌کنند.

ورود به دنیای هنر از زبان خودش

ورود به دنیای هنر از زبان خودش

سال ۸۲ که دیپلمم را گرفتم به آموزشگاه هفت هنر در کرج رفتم و آنجا یک دوره یکساله پیش اساتیدی مثل آقای محمد یعقوبی، خانم مهتاب نصیرپور، نوید فرح مرزی و… آموزش دیدم.

 تا چند سال هم در اجراهای خصوصی بازی می کردم . آن موقع، از اجرای نمایشنامه خوانی برای دو تا تماشاچی که از رفقایم بودند کاری داشتم، تا برسد به حالا که در کار آقای یعقوبی با این همه تماشاچی بازی کردم.

 و البته خودم هم این سیر را دوست دارم که پله پله آدم پیش برود تا اینکه از همان اول بیفتد دنبال اینکه زودتر چهره بشود.

بداهه پردازی مهم است

به نظر من بداهه چیزی است که باید در تمرین ها بوجود بیاید. ناخودآگاهِ تو در تمرین ها چیزی می گوید و کارگردان به تو می گوید این را نگه دار.

 و این بداهه تو بوده که به اجرا اضافه شده است. در موقع اجرا هم گاهی اتفاق هایی پیش می آید که غیر از بداهه های دیالوگی تو بداهه رفتاری داری.

و به نظر من در بداهه اصولا رفتار بر جریان کلام اولویت دارد که این می تواند به اجرای تو طراوت و تازگی بدهد.

ولی من از آن بازیگرهایی هستم که همه جزئیات بازی را در ذهنم دارم یعنی در لحظه از قبل می دانم به کجا نگاه کنم، با چه ریتمی راه بروم. اینها چیدمانی است که برای هر نقشی انجام می دهم ولی معتقدم که همه این چیدمان ها باید به طوری باشد که تماشاچی فکر کند همه این ها بداهه است یعنی در عین چیدمان باید بداهه نشان داده شود و مخاطب نباید هرگز این را بفهمد.

مثلا به نظر من علیرضا نادری «کوکوی کبوتران حرم» ش بی نظیر است و من آن کار را سه بار دیده ام. یا محمد یعقوبی نابغه است چون کارگردانی اش را نمی چیند روی تصاویرِ عجیب غریب.

بلکه روی انسان ها می چیند. تماشاچی در نهایت ،دوست دارد آدم ها را ببیند. اینجا اهمیت بحثی که گفتی مشخص می شود. در چنین کارهایی است که مخاطب می تواند حس تازگی را از بازیگر کسب کند.

البته در این راستا بازیگر نباید از کارگردان جلو بیفتد که تماشاچی به جای اینکه مطلب مد نظر درام را بفهمد بگوید چه بازی ای دارد! چه انرژی ای روی صحنه می گذارد!

مطلب مشابه: بیوگرافی پرویز پرستویی؛ زندگی شخصی و هنری از بازی در مارمولک تا آژانس شیشه ای

رابطه‌ام با تماشاگر

رابطه‌ام با تماشاگر

نگرانم که باعث آزردگی اش نشوم. خسته اش نکنم. خیلی نظر می پرسم. مثلا به خود تو اصرار کردم که بیایی و اجرای آخر زمستان۶۶ را ببینی برای اینکه از تو بپرسم نسبت به اجرا های اول بهتر شده است یا نه؟

سر فیلم بهروز قبادی ، بچه های تدارکات را کچل کرده بودم انقدر که ازشان راجع به کارم می پرسیدم. بعضی وقت ها کسی که خیلی معمولی است نظرش می تواند خیلی به تو کمک کند.

چیزهایی که در بازیگری اذیتم می‌کند…

حرفه ما حرفه ای ست که در آن آدم، باید خوب بقیه را هم بخواهد. من اعتقاد دارم که این راهِ موفقیت یک بازیگر است.

 تا وقتی که کار خوب دیگران را تحسین نکنی، و نتوانی متواضعانه کار خوب آن ها را ببینی و برایشان خوشحال باشی، نه دیگران خوب تو را می گویند و نه به جایی خواهی رسید.

 مثلا صابر اَبر بازیگر فوق العاده ایست نمی گویم خالی از اشکال است اما بسیار با استعداد است. و اتفاقا هم سن هستیم. یا دیگران… باران کوثری ، ترانه علیدوستی ، پانته آ بهرام و خیلی های دیگر. من باید از وجود آن ها قلبا خوشحال بشوم تا بتوانم رشد کنم.

بعضا نگاه هایی که نمی تواند خوبی دیگران را ببیند اذیتم می کند. من می گویم در هنر به اندازه یک سر سوزن باش ولی خودت باش! اینکه به هر قیمتی در هنر باشی خوب نیست.

بوسه جنجالی در جشنواره کن

در خرداد 1401 انتشار عکس بوسه نوید محمدزاده و همسرش فرشته حسینی در مراسم جشنواره کن حسابی جنجالی شد و حتی این دو تا مرز ممنوع‌الکاری نیز پیش رفتند. با این حال نوید محمدزاده در دفاع از خود گفت: زنمه دوست داشتم ماچش کنم، در مورد ممنوع الکاری هم هیچ چیز رسما اعلام نشده است.

بهترین فیلم های نوید محمدزاده

اگر در کنار زندگی شخصی و هنری این بازیگر دوست دارید تا بهترین فیلم و سریال های محمدزاده را نیز بشناسید، در ادامه متن همراه ما باشید.

ابد و یک روز

ابد و یک روز
 • سال انتشار: 1394
 • ژانر: خانوادگی , درام
 • کارگردان: سعید روستایی
 • بازیگران: پیمان معادی، نوید محمدزاده، پریناز ایزدیار، شبنم مقدمی، ریما رامین‌فر
 • امتیاز در ای ام دی بی: 8.2
 • امتیاز در راتن تومیتوز: _

ابد و یک روز اثری اجتماعی دارم است که از همان اول باعث معروفیت نوید محمدزاده شد. او در این فیلم با بهره گرفتن از آموزه‌های متد اکتیگ بازی بسیاری خوبی را از خود ارائه داد.

خلاصه داستان فیلم ابد و یک روز

خانواده‌ای درگیر مشکلات مختلفی همچون اعتیاد، فقر، بیکاری و از همه مهم تر روابط عاطفی میان اعضاء خانواده می‌باشند و برای رهایی از این مشکلات، ماجراهایی در حین تدارک مراسم عروسی دختر خانواده (سمیه) شکل می‌گیرد که منجر به وقوع اتفاقاتی در رابطه اعضای خانواده می‌شود…

مطلب مشابه: بیوگرافی ساره بیات بازیگر؛ درباره ازدواج با ترانه سرا، زندگی شخصی و فیلم های اوo.com)

بدون تاریخ، بدون امضاء

بدون تاریخ، بدون امضاء
 • سال انتشار: 1395
 • ژانر: درام، معمایی، هیجان انگیز
 • کارگردان: وحید جلیلوند
 • بازیگران: نوید محمدزاده، امیر آقایی، هدیه تهرانی، سعید داخ
 • امتیاز در ای ام دی بی: 7.2
 • امتیاز در راتن تومیتوز: 91

فیلمی که درون خود نوید محمدزاده، هدیه تهرانی و امیر اقایی را داشته باشد، قطعا اثری دیدنی و جذاب است. سبکنو نیز در سهم خود دیدن این فیلم را به شما عزیزان پیشنهاد می‌کند.

خلاصه داستان فیلم بدون تاریخ بدون امضا

دکتر کاوه نریمان (با بازی امیر آقایی) در زمان رانندگی با یک موتورسیکلت که خانواده ای سوار آن بوده تصادف میکند. فردای آن روز او در محل کارش در پزشکی قانونی با جسدی روبه‌رو می‌شود که او را می‌شناخته اما از روبه رو شدن با خانواده متوفی خودداری میکند…

مغزهای کوچک زنگ‌زده

مغزهای کوچک زنگ‌زده
 • سال انتشار: 1396
 • ژانر: درام، جنایی
 • کارگردان: هومن سیدی
 • بازیگران: نوید محمدزاده، فرهاد اصلانی، فرید سجادی حسینی، نوید پورفرج، نازنین بیاتی
 • امتیاز در ای ام دی بی: 7.6
 • امتیاز در راتن تومیتوز: _

همکاری هومن سیدی و نوید محمدزاده همواره به آثاری جذاب ختم می‌شوند که از لحاظ معیار سینمایی نیز قابل توجه هستند. یکی از بهترین همکاری‌های این دو، مغزهای کوچک زنگ زده محصول سال 1396 است.

خلاصه داستان فیلم مغزهای کوچک زنگ زده

شاهین، شکور و شهروز سه برادر هستند که در یک حلبی آباد زندگی میکنند. شکور که برادر بزرگتر است سردسته باند مواد مخدر می باشد. این باند علاوه بر تولید مواد مخدر با دادن مکان زندگی برای کودکان بی سرپرست آنها را برای عضویت در این باند آماده می کند. پلیس ها به مخفیگاه این گروه حمله کرده و شکور را دستگیر می کنند و این موقعیت مناسبی برای شاهین می باشد که سرپرست جدید این باند مواد مخدر باشد…

مطلب مشابه: بیوگرافی میلاد کی مرام؛ درباره کارهای هنری، زندگی شخصی و ازدواج او

سرخ‌پوست

سرخ‌پوست
 • سال انتشار: 1398
 • ژانر: درام، معمایی، عاشقانه
 • کارگردان: نیما جاویدی
 • بازیگران: نوید محمدزاده، پریناز ایزدیار، آتیلا پسیانی، ستاره پسیانی، حبیب رضایی، مانی حقیقی
 • امتیاز در ای ام دی بی: 7.4
 • امتیاز در راتن تومیتوز: _

مسعود فراستی منتقد سختگیر سینما از فیلمِ سرخ‌پوست تعریف کرده و آن را اثری قابل دفاع عنوان کرده است. نوید محمدزاده نیز مثل همیشه بازی درخشانی را از خود نشان داده و ستاره اصلی فیلم است.

خلاصه داستان فیلم سرخ‌پوست

سال ۱۳۴۷، یک زندان قدیمی باید برای تخریب خالی شود. هم‌زمان با پایان تخلیه زندان مطلع می‌شویم که رییس زندان (با بازی نوید محمدزاده) با توجه به فعالیت چندین ساله‌اش و با پادرمیانی مقامی ارشد (با بازی مانی‌ حقیقی) ترفیع گرفته و قرار است رییس شهربانی شود. رییس زندان خوشحال از ترفیع فقط باید زندان را تحویل دهد و سر پست جدید برود که مطلع می‌شود در گیر و دار تخلیه زندان یک زندانی فرار کرده است. یک زندانی با حکم اعدام معروف به «احمد سرخ پوست». به این ترتیب وضعیت باثبات از طریق ایجاد یک گره بحرانی می‌شود.

متری شیش و نیم

متری شیش و نیم
 • سال انتشار: 1397
 • ژانر: جنایی , درام
 • کارگردان: سعید روستایی
 • بازیگران: پیمان معادی، نوید محمدزاده، فرهاد اصلانی، پریناز ایزدیار
 • امتیاز در ای ام دی بی: 8
 • امتیاز در راتن تومیتوز: 95

یکی دیگر از همکاری‌های سعید و روستایی و نوید محمدزاده که بسیار دیده شد، فیلم متری شیش و نیم است.

شیش و نیم اثری به شدت جذاب و تماشایی است که در محافل سینمایی بین‌المللی بسیار مورد توجه قرار گرفته است. سبکنو دیدن این فیلم را به دوستداران نوید محمدزاده پیشنهاد می‌کند.

خلاصه داستان فیلم متری شیش و نیم

چند تن از مأمورین پلیس مبارزه با مواد مخدر به سردستگی صمد (پیمان معادی) به دنبال فروشنده بزرگ شیشه در تهران به اسم ناصر خاکزاد (نوید محمدزاده) هستند…

خفه‌گی

خفه‌گی
 • سال انتشار: 1395
 • ژانر: اجتماعی، ترسناک
 • کارگردان: فریدون جیرانی
 • بازیگران: نوید محمدزاده، الناز شاکردوست، پردیس احمدیه، غلامحسین لطفى، احسان امانى، اسدالله یکتا، ماهایا پطروسیان و پولاد کیمیایى
 • امتیاز در ای ام دی بی: 5.4
 • امتیاز در راتن تومیتوز: _

یکی از متفاوت‌ترین و در عین‌حال بهترین فیلم‌های نوید محمدزاده که در سال 95 پخش شد، فیلم خفگی به کارگردانی فریدون جیرانی است. این فیلم اثری ترسناک روانشناختی است که دیدنش خالی از لطف نیست.

خلاصه داستان فیلم خفه‌گی

صحرا مشرقی پرستار یک بیمارستان روانی است. مسعود سازگار همسرش را که ظاهرا دیوانه شده در این بیمارستان بستری می کند. صحرا مشرقی وقتی با همسر مسعود آشنا می شود، پی به حقایقی عجیب از زندگی آنها می برد و ناخواسته وارد ماجراهایی می شود …

سخن پایانی

بسیار خرسندیم که تا پایان همراه ما بودید. ما امروز و در این مقاله سعی کردیم به زندگی شخصی و هنری نوید محمدزاده پرداخته و همچنین ما در ادامه متن بهترین فیلم‌های او را به شما عزیزان معرفی کردیم. در پایان امیدواریم از خواندن این مقاله و همچنین دیدن فیلم‌های معرفی شده نهایت لذت را ببرید.

مطلب مشابه: بیوگرافی آشا محرابی بازیگر، درباره علایق، زندگی شخصی و فیلم های برتر او

اشتراک گذاری

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *