معرفی چند پاک کننده طبیعی با قدرت جادویی تمیز کنندگی آلودگی ها

معرفی چند پاک کننده طبیعی با قدرت جادویی تمیز کنندگی آلودگی ها

برای هر خانم خانه داری یاد گرفتن ترفند هایی از خانه داری بسیار الزامی می‌ باشد. این ترفند ها می‌ توانند تمیز کردن خانه را سریع تر و راحت‌ تر کنند. خانم های خانه‌ دار با یاد گرفتن ایده‌ ها و ترفند های جدید می‌ توانند کار های خود را سریع تر پیش ببرند. ساختن یک تمیز کننده طبیعی می‌ تواند خانه را برای آن ها تمیز کند و سرعت تمیز کاری آن ها را به شدت بالا ببرد. علاوه بر این تمیز کننده‌ های خانگی به سلامت او و خانواده‌ اش آسیبی نمی‌ رسانند.

همچنین تمیز کردن خانه با مواد طبیعی موجب سالم ماندن ابزار و اشیا خانه می‌ شود. محلول‌ های تمیز کننده اهمیت زیادی در خانه داری دارند. اما تمیز نگه داشتن خانه به خصوص آشپزخانه در بسیاری از مواقع کار دشواری می‌ باشد. برای خانم‌ هایی که شاغل هستند و زمان کمی دارند.

تمیز کردن خانه می‌ تواند یکی از دشوار ترین کار ها باشد. علاوه بر این خانم‌ هایی که بچه کوچک دارند به سختی می‌ توانند خانه خود را تمیز نگه دارند. این خانم‌ ها به دلیل وجود بچه کوچک نمی‌ توانند از تمیز کننده‌ های شیمیایی استفاده کنند. بنابراین در این مقاله نمونه هایی از تمیز کننده‌ های طبیعی آورده شده است. خانم‌ ها می‌ توانند برای پاک کردن خانه از آن استفاده کنند.

چند پاک کننده طبیعی با قدرت جادویی

در این مطلب چندین پاک کننده طبیعی با قدرت جادویی معرفی شده است. که افراد می‌ توانند از آن ها استفاده کنند. پاک کننده‌ ها به افراد کمک می‌ کنند. که از شوینده های طبیعی برای نظافت استفاده کنند. جایگزین کردن شوینده های طبیعی به جای شوینده های صنعتی بسیار کاربردی و مناسب می‌ باشد. زیرا شوینده های صنعتی دارای قیمت بالایی هستند.

این شوینده ها آسیب‌ هایی را به افراد می‌ رسانند. گاهی اوقات شوینده های طبیعی بسیار موثر تر و قوی‌تر نسبت به شوینده های صنعتی اثر می‌کنند. برای آگاهی بهتر از این شوینده های طبیعی و پاک کننده‌ های طبیعی ادامه مطلب را همراه ما باشید.

سرکه سفید

معرفی چند پاک کننده طبیعی با قدرت جادویی تمیز کنندگی آلودگی ها

سرکه سفید یک شوینده و پاک کننده طبیعی با قدرت جادویی بسیار عالی می‌ باشد. سرکه سفید از کاربردی‌ ترین پاک کننده‌ های طبیعی است. همچنین دارای کاربرد های بسیار فراوانی می‌ باشد. سرکه دارای خاصیت اسیدی است و همین امر موجب شده که خاصیت آنتی باکتریال داشته باشد. افراد با استفاده از آن می توانند تمیزی و نظافت فوق العاده‌ای را تجربه کنند.

علاوه بر این با خاصیت ضد عفونی کننده‌ ای که دارد خانه آن ها را ضدعفونی می‌ کند. سرکه سفید به عنوان یک شوینده ارگانیک کاربرد های بسیار زیادی دارد. کاربرد های فراوان سرکه سفید را حتی نمی‌ توان به طور کامل در حالت تیتروار نام برد.

کاربردهای سرکه سفید

معرفی چند پاک کننده طبیعی با قدرت جادویی تمیز کنندگی آلودگی ها

 سرکه همان طور که گفته شد سرکه سفید یک شوینده طبیعی و پاک کننده بسیار عالی می‌ باشد. کاربرد های آن طبق موارد زیر است.

شوینده مناسب

برای از بین بردن لکه‌ های روی لباس می‌ باشد. سرکه می‌ تواند سخت‌ ترین لکه‌ ها را از روی لباس تمیز کرده و از بین ببرد.

تمیز کردن شیر آلات

می‌ توان شیرآلات را تمیز و ضدعفونی کرد. اکثر شیر ها دارای حالت آینه‌ ای می‌ باشد. بسیار مهم است با شوینده ای تمیز شوند. که حالت براق و آینه‌ ای آن ها را حفظ کند‌. سرکه سفید این حالت را حفظ کرده علاوه بر این باعث ضد عفونی کردن و از بین بردن باکتری‌ های سطح شیرآلات می‌ شود.

ضد عفونی کردن میوه‌ ها

در هنگام شستن میوه‌ ها می‌ توان به آن ها یک استکان سرکه سفید اضافه نمود. این کار باعث ضدعفونی شدن و از بین رفتن باکتری‌ های سطح میوه‌ ها می‌ شود. مخصوصا میوه‌ هایی که با پوست خورده می‌ شوند. استفاده از سرکه سفید یک راهکار بسیار کاربردی و مناسب است. زیرا موجب تمیز شدن و ضد عفونی شدن سطح میوه می‌ شود.

 شستن سبزیجات

با کمک سرکه سفید می‌توان سبزیجات را کاملاً ضد عفونی کرد. سبزیجات بر روی خاک رشد می‌ کنند و دارای انگل‌ ها و آلودگی‌ های بسیاری می‌ باشند.

علاوه بر این سبزیجات خام خورده می‌ شوند. اگر به خوبی تمیز نشوند به دستگاه گوارش آسیب می‌ رسانند. بنابراین باید برای شستن آن ها باید از یک ماده ضد عفونی کننده بدون ضرر مثل سرکه سفید استفاده کرد.

شستن ظروف شیشه‌ ای

سرکه سفید برای شست و شو و براق کردن ظروف شیشه‌ ای بسیار کاربردی است. علاوه بر این می‌ تواند بوی زخم را از روی ظروف غذا از بین ببرد. افراد می‌ توانند از سرکه سفید برای این ظرف‌ ها به جای سفید کننده‌ های شیمیایی و وایتکس استفاده کنند.

تمیز کردن ظروف فلزی

سرکه سفید نقش بسیار خوبی در پاک کردن و برق انداختن ظروف فلزی مانند نقره و برنز دارد. سرکه علاوه بر تمیز کردن این ظروف سطح آن ها را بسیار براق و صیقلی می‌ کند.

تمیز کردن اکسسوری‌ های فلزی

برای اکسسوری‌ های فلزی مانند استیل، نقره و برنز می‌ توان از سرکه سفید استفاده کرد. انداختن آن ها در سکه سفید موجب می‌ شود. که مانند روز اول تازه شوند.

تمیز کردن سینک روشویی و سنگ توالت

با کمک سرکه سفید می‌ توان سینک روشویی و سنگ توالت را به خوبی تمیز نمود و برق انداخت.

استفاده از سرکه سفید به عنوان شیشه شور

اگر سرکه سفید با آب ترکیب شود و یک ماده رقیق به دست می آید. می‌ توان از آن به عنوان شیشه شوی استفاده کرد. سرکه سفید شیشه‌ ها را کدر نمی‌کند و آن ها را به خوبی تمیز می‌ نماید.

نحوه استفاده سرکه سفید

معرفی چند پاک کننده طبیعی با قدرت جادویی تمیز کنندگی آلودگی ها

سرکه سفید به عنوان یک پاک کننده طبیعی با قدرت جادویی باید با روش درست و اصولی استفاده شود. سرکه از آن دسته شوینده‌ هایی است که برای پاکسازی و تمیزکاری به زمان نیاز دارد. یعنی هر مکان و هر حالتی که افراد بخواهند از سرکه استفاده کنند. باید مدتی سرکه را روی آلودگی‌ ها و کثیفی‌ ها نگه دارند.

بهتر است افراد به سرکه چند دقیقه فرصت دهند که بر روی لکه اثر گذاری داشته باشند. به عنوان نمونه لباس‌ های کثیفی که لکه دارند سرکه را بر روی لکه آن ها ریخته و چند دقیقه نگه دارید. سپس به آسانی شسته می‌ شود این کار موجب می‌ شود که سرکه عمیقاً به داخل لکه نفوذ کند و آن را از بین ببرد.

علاوه بر این اسپری کردن آن بر روی سطوح موجب تاثیر بیشتر آن می‌ شود. افراد بعد از اینکه سرکه سفید را بر روی شیرآلات سطوح و میزها اسپری کردند چند دقیقه آن ها را رها کرده تا سرکه اثر خود را بگذارد. سپس با کمک یک دستمال ترجیحاً نمدار سطح را پاک کند. تا از تاثیر آن شگفت زده شوند.

در هر حالتی افراد باید اجازه دهند که سرکه تاثیر خود را بگذارد. میزان زمان لازم برای تاثیر گذاشتن سرکه سفید بر روی آلودگی‌ ها به لکه و کثیفی بستگی دارد. لکه‌ های سخت‌تر مانند لکه چربی کمی دیر تر از لکه‌ های عادی پاک می‌شود. همچنین سرکه به زمان بیشتری برای پاکسازی آن ها احتیاج دارد.

ترکیب نمک و آبلیمو

معرفی چند پاک کننده طبیعی با قدرت جادویی تمیز کنندگی آلودگی ها

نمک و آبلیمو در کنار هم می‌ توانند یک پاک کننده طبیعی با قدرت جادویی باشند. نمک از زمان‌ های بسیار دور به عنوان گندزدا استفاده می‌ شد. علاوه بر این آبلیمو نیز یک اسید قوی قوی است. که می‌ تواند به عنوان یک شوینده طبیعی استفاده شود. زمانی که افراد این دو را با هم ترکیب کنند یک شوینده بسیار مناسب خواهند داشت که برای آن ها کاربردهای مختلفی دارد.

ترکیب آبلیمو و نمک یک پاک کننده بسیار قوی برای زیورآلات نقره‌ ای است. که رنگ آن ها تغییر کرده یا سیاه شده است. برای تمیز کردن این اکسسوری‌ ها و زیور آلات باید آن ها را نیم ساعت درون آبلیمو و نمک قرار داد. سپس آن ها را شست و شو داده و با یک دستمال نرم خشک شوند.

تمیزی و براقی اکسسوری‌ ها بعد از انجام این کار بسیار خارق‌ العاده خواهد بود. همچنین از این ترکیب می توان برای تمیز کردن سینک آشپزخانه نیز استفاده کرد. این ترکیب می‌ تواند سینک آشپزخانه را به خوبی تمیز نماید.

علاوه بر این باعث خوشبو تر شدن سینک ظرفشویی می‌ شود. همچنین این شوینده به دست‌ ها آسیب نمی‌ رساند. همچنین در هنگام تنفس ریه‌ ها را اذیت نمی‌ کند. برخی از افراد از آبلیمو و نمک برای تمیز کردن توالت و سنگ توالت استفاده می‌ کنند. برای انجام این کار تنها کافی است محلول را بر روی سطح ریخته و مدتی اجازه داده شود. که بر روی آن بماند سپس با کمک یک فرچه یا براش سطح به خوبی تمیز شود.

انجام دادن این کار از لحاظ اقتصادی شاید به صرفه نباشد. اما تاثیر بسیار زیادی در تمیز کردن و ضدعفونی کردن سطوح دارد. بهتر است این محلول ابتدا با آب رقیق شده سپس مورد استفاده قرار گیرد.

جوش شیرین

معرفی چند پاک کننده طبیعی با قدرت جادویی تمیز کنندگی آلودگی ها

جوش شیرین یکی از موارد پر کاربرد در بحث نظافت می‌ باشد. اغلب افراد از جوش شیرین به عنوان یک شوینده طبیعی نام می‌ برند. از جوش شیرین می‌ توان برای سفید کردن لباس‌ ها و ظروف استفاده نمود. علاوه بر این جوش شیرین لکه بری بسیار قوی، یک ضدعفونی کننده مناسب نیز می‌ باشد. برای تمیز کردن و سفید کردن لباس‌ ها و فرش مبل و پرده از جوش شیرین می‌ توان استفاده نمود‌.

به این صورت که ابتدا آن ها را کمی نمدار کرده و سپس جوش شیرین بر روی آن ها ریخته شود. زمانی که جوش شیرین برای مبل یا فرش استفاده می‌ شود و فرد نمی‌ تواند آن را آب کشی نماید. می‌ توان از جاروبرقی برای زدودن باقی مانده جوش شیرین استفاده نمود.

خمیر جوش شیرین

معرفی چند پاک کننده طبیعی با قدرت جادویی تمیز کنندگی آلودگی ها

خمیر جوش شیرین یک پاک کننده طبیعی بسیار قوی می‌ باشد. برای به دست آوردن خمیر آن می‌ توان پودر جوش شیرین را با چند قطره آب مخلوط کرد. سپس یک غلظت معقول به دست آورد. گاهی اوقات افراد برای دسترسی به اثر گذاری بیشتر به جای آب به جوش شیرین سرکه اضافه می‌ کنند.

همانطور که پیش تر توضیح داده شد سرکه نیز یک پاک کننده بسیار قوی می‌ باشد. این خمیر می تواند لکه‌ های مختلف را از بین ببرد. علاوه بر این اگر برای شیر آلات، ظروف برنز، نقره و سینک استفاده شود. همچنین دارای خاصیت براق کنندگی بسیار بالایی می‌ باشد.

از دیگر کاربرد های بسیار عالی جوش شیرین می‌توان به سفید کردن دندان ها آن اشاره کرد. جوش شیرین یک شوینده طبیعی است که می‌ توان با کمک آن دندان‌ ها را سفید کرد. افراد باید مواظب باشند که در استفاده جوش شیرین برای دندان‌ ها افراد نکنند. زیرا جوش شیرین دارای قدرت بسیار بالایی می‌ باشد و ممکن است به مینای دندان‌ ها آسیب برساند.

افراد می‌ توانند با استفاده از ماهی ۱ تا دو بار استفاده از جوش شیرین دندان‌ های خود را سفید و براق کند. بهتر است این کار با یک مسواک بسیار نرم انجام شود و افراد آن را به آرامی بر روی دندان‌ های خود بکشند.

نوشابه گازدار

معرفی چند پاک کننده طبیعی با قدرت جادویی تمیز کنندگی آلودگی ها

نوشابه نیز می‌ تواند یک پاک کننده بسیار عالی باشد. شاید از نظر افراد زیادی نوشابه یک ماده طبیعی نباشد. اما می توان گفت استفاده کردن آن به عنوان شوینده بسیار مفید تر از خوردن آن می‌‌ باشد. در نوشابه حجم بالایی از اسید سیتریک وجود دارد. اسید سیتریک برای تمیز کردن و پاک کردن سطوح بسیار تاثیرگذار است. از نوشابه برای تمیز کردن سرویس بهداشتی می‌ توان استفاده کرد.

به طور قطع می‌ توان گفت که هیچ تمیز کننده و شوینده دیگری به اندازه نوشابه نمی‌ تواند کاشی‌ ها و سرامیک دستشویی را تمیز کند. برای این کار مقدار مناسبی از نوشابه بر روی کف و سنگ توالت ریخته شود. سپس به آن ۱۰ دقیقه زمان داده شود تا نوشابه تاثیر خود را بر جای بگذارد. بعد از گذشت ۱۰ دقیقه می‌ توان سطح و سنگ توالت را با کمک فرچه شست و آب کشی نمود.  نوشابه یک ماده طبیعی نیست اما برای پاک کردن سطوح بسیار مناسب می‌ باشد و آسیب خاصی از خود برجای نمی‌ گذارد.

استون

معرفی چند پاک کننده طبیعی با قدرت جادویی تمیز کنندگی آلودگی ها

از استون می‌ توان به عنوان یک پاک کننده بسیار قوی نام برد. استون برای پاک کردن لکه ها بسیار مناسب می‌ باشد. استون با وجود گروه کتونی که دارد چربی‌ ها را بسیار سریع و با قدرت بالا در خود حل می‌ کند.

استون‌ هایی که برای پاک کردن سطوح به کار می‌‌ روند با استون‌ هایی که برای پاک کردن لاک به کار می‌ روند. کاملاً متفاوت هستند. کاربرد های استون طبق موارد زیر می‌ باشد.

 • با کمک استون می‌ توان چسب قطره‌ ای را از روی سطوح پاک کرد. زیرا استون دارای قابلیت حل کردن چسب قطره‌ ای می‌ باشد. برای پاک کردن قطرات چسب از روی سطوح می‌ توان از یک پارچه کمک گرفت. پارچه آغشته به استون را بر روی سطح چسب کشیده تا چسب نرم شود و به آسانی جدا شود. علاوه بر این برای لکه‌ های بزرگ و سخت چسب می‌ توان استون را با آب گرم ترکیب نمود. سپس پارچه را درون آن قرار داد تا چسب از روی آن به راحتی جدا شود.
 • لکه چای روی فنجان با استفاده از استون فنجان‌ها پاک می شود. فنجان ها بعد از مدتی استفاده هر اندازه که شسته شوند. رنگ چایی و قهوه را به خود می‌ گیرند و زرد می‌ شوند. با کمک استون می‌ توان این لکه‌ ها را به راحتی از بین برد. تنها کافی است یک پارچه نرم یا پنبه تهیه شود. سپس با کمک آن استون بر روی فنجان‌ ها کشیده شده تا کاملاً تمیز شوند.
 • با استفاده از استون می‌توان کفش‌ ها را تمیز نمود. استون می‌ تواند حتی قدیمی‌ ترین لکه‌ ها را از روی کفش تمیز کند. برای این کار تنها کافی است پارچه آغشته به استون بر روی لکه‌ های کفش کشیده شوند. افراد باید مراقب باشند که کفش‌ های رنگ شده با استفاده از استون ممکن است رنگ پس دهند.
 • تمیز کردن لباس‌ هایی که دارای لکه رنگ هستند. استون به راحتی می‌تواند لکه‌های رنگ را نیز از روی پارچه‌ ها تمیز کند.
 • صفحه کیبورد کامپیوتر را نیز می‌ توان با استون پاک کرد. کیبورد کامپیوتر ها به دلیل استفاده زیاد، زود به زود کثیف می‌ شوند. تمیز کردن آن ها کار ساده ای نیست. اما با کمک استون می‌ توان آن ها را به راحتی تمیز نمود.
 • از استون می‌ توان برای تمیز کردن وسایل بهداشتی نیز استفاده نمود. استون برای وسایل بهداشتی مانند قیچی، موچین، ناخن گیر و غیره مانند الکل عمل می‌ کند.

سرکه سیب

معرفی چند پاک کننده طبیعی با قدرت جادویی تمیز کنندگی آلودگی ها

سرکه سیب یک پاک کننده طبیعی با قدرت جادویی و خارق العاده می‌ باشد. از سرکه سیب می‌ توان به عنوان یک ضد عفونی کننده بسیار قوی نام برد. سرکه سیب دارای اسید استیک اسید می‌ باشد. که باکتری‌ ها و ویروس‌ ها را از بین می‌ برد. با کمک آن می‌ توان آلودگی‌ ها را از هر سطحی تمیز نمود.

بدون اینکه آسیب خاصی بر جای بگذارد. علاوه بر این یک پاک کننده بسیار مناسب برای چربی‌ ها و رسوبات می‌ باشد. همچنین یک پاک کننده بسیار قوی برای لکه‌ های قدیمی است. که با مواد دیگر پاک نمی‌ شوند. همچنین یک شوینده بسیار مناسب برای لباس‌ ها است. افراد با کمک سرکه سیب می‌ توانند به روند تمیزکاری خود در خانه سرعت ببخشند. زیرا تمیز کردن لکه‌ ها با سرکه بسیار سریع‌ تر می‌ باشد.۰

کاربردهای سرکه سیب

همان طور که گفته شد سرکه سیب دارای خاصیت پاک کنندگی بسیار بالایی می‌ باشد. مواردی که می‌ توان آن ها را با سرکه سیب تمیز کرد. به قرار زیر می‌ باشند.

 • سرکه سیب برای تمیزی پنجره‌ ها، شیشه‌ ها و آینه‌ ها بسیار کاربردی است. با کمک سرکه سیب می‌توان آینه ها و شیشه‌ ها را تمیز نمود و اثر همه لکه‌ ها را از بین ببرد. بدون اینکه نیاز به محصولات شیمیایی داشته باشد.
 • تمیز کردن مبل‌ ها و پیشخوان‌ ها با کمک سرکه سیب امکان‌ پذیر می‌ باشد. مبل‌ ها و پیشخوان بیشتر از هر مورد دیگری در خانه در معرض آلودگی و لکه قرار دارند. می‌ توان با کمک سرکه سیب آن ها را به سرعت و به سادگی تمیز نمود.
 • با کمک سرکه سیب می‌ توان سطوح چوبی را نیز تمیز نمود. سطوح چوبی مانند کابینت‌ ها و میز ها بسیار حساس هستند. افراد باید در انتخاب شوینده مناسب دقت کافی داشته باشند. این موارد باید با شوینده و پاک کننده‌ ای تمیز شوند. که حالت درخشان و براق بودن آن ها را از بین نبرد. سرکه سیب یک گزینه بسیار مناسب برای پاکسازی این سطوح می‌ باشد.
 • با کمک سرکه سیب می‌ توان آشپزخانه را تمیز کرد. آشپز خانه از مناطقی در خانه است که همیشه دارای لکه‌ ها و رسوبات چربی است. سرکه، چربی‌ ها را به آسانی در خود حل کرده و تمیز می‌ نماید. همچنین یک پیشنهاد بسیار مناسب برای تمیز کردن آشپزخانه می‌ باشد.
 • کاشی‌ های حمام و دستشویی را می‌ توان با کمک سرکه سیب تمیز کرد. زیرا سرکه دارای خاصیت ضد عفونی کننده می‌ باشد. سرکه برای این قسمت‌ ها از خانه که همیشه در معرض رشد باکتری هستند بسیار مناسب می‌ باشد.
 • با کمک سرکه سیب می‌ توان لباس‌ ها را پاکسازی نمود. سرکه سیب لکه‌ های سر سخت لباس را به راحتی پاک کرده و تمیز می‌ کند.

نحوه استفاده از سرکه سیب

سرکه سیب را می‌ توان به چند روش مختلف برای پاک کنندگی و تمیز کاری استفاده نمود. حتماً توجه شود که سرکه سیب یک ماده بسیار قوی می‌ باشد. هرگز نباید آن را به تنهایی به کار برد. افراد حتماً قبل از استفاده باید سرکه را با آب رقیق نمایند.

سرکه ها می‌ توانند برای سطوحی مانند شیشه، پنجره و میز ها به صورت اسپری استفاده شوند. به این صورت که سرکه را با آب مخلوط نموده. سپس درون اسپری ریخته شوند. برای تمیز کردن مواردی مانند مبل‌ ها و پیشخوان می‌ توان سرکه را روی دستمال خیس ریخت. سپس با آن سطح را تمیز نمود.

همچنین برای شست و شوی سرویس بهداشتی و کف می توان سرکه و آب را ترکیب کرده و بر روی کاشی‌ها و سطح ریخت. همچنین لباس‌ های لکه شده و کثیف را می‌ توان درون محلول آب گرم و سرکه قرار داد تا کاملاً تمیز شوند. افراد باید توجه داشته باشند که اگر به سرکه بر روی هر سطحی زمان داده شود. سپس شست و شو و آبکشی شود. تاثیر بیشتری خواهد داشت.

سخن آخر

پاک کننده‌ های طبیعی ای وجود دارند که می‌ توانند با قدرت جادویی سطوح و لکه‌ های مورد نظر را تمیز کنند. پاک کننده‌ های طبیعی هیچ گونه اثر منفی از خود بجا نمی‌ گذارند. آن ها برای پوست هیچ گونه آسیب و مشکلی ایجاد نخواهند کرد. علاوه بر این افراد با تنفس آن ها دچار مشکل خاصی نمی‌ شوند.

پاک کننده‌ های مصنوعی و شیمیایی اغلب بعد از مدتی موجب تغییر رنگ و رویه اشیا و اثاثیه منزل می‌ شوند. اما پاک کننده‌ های طبیعی این مشکل را ندارد و هیچ آسیبی به وسایل و اثاثیه منزل نمی‌ زنند. علاوه بر این از لحاظ اقتصادی بسیار مقرون به صرفه می‌ باشند. در دسترس بودن آن ها کار افراد را بسیار راحت‌ تر و سریع‌ تر نموده است.

اشتراک گذاری

نظرات کاربران