سبکِنو

پد آرایش پاک کن؛ انواع پدهای پاک کنند آرایش و نحوه استفاده

پاک کردن آرایش خصوصا برای فرادی که به صورت روزانه از  مواد آرایشی استفاده می‌کنند، امری ضروری است. زیرا اگر این لوازم آرایش در پوست شما باقی بمانند باعث بروز مشکلات زیادی مانند جوش، آکنه، چروک پوستی و … می‌شوند. همانطور که می‌دانید لوازم آرایش به تنهایی با آب کاملا پاک نمی‌شوند. به همین دلیل باید از شوینده‌ها یا وسایل پاک کننده آرایشی استفاده کنید. یکی از این وسایل‌ها پد آرایش پاک کن است که در ادامه این مطلب به آن می‌پردازیم.

پد آرایش پاک کن چیست؟

پد آرایش پاک کن؛ انواع پدهای پاک کنند آرایش و نحوه استفاده

 پد آرایش پاک کن یک پد به شکل دایره یا بیضی است که از الیاف نرم کتان و پنبه ساخته می‌شود. با توجه به این جنسی که پدهای آرایشی دارند، برای پاک کردن آرایش مناسب هستند. همچنین به دلیل این جنس، پدها روی پوست قرمزی یا خراش ایجاد نمی‌کنند. ظاهر این پدها بدین گونه است که برخی دوخت دارند و برخی دوخت ندارند. با وجود این دوخت‌ها رشته‌های الیاف از آن خارج نمی‌شود. معمولا پد‌هایی که بیضی شکل هستند برای پاک کردن آرایش پوست و پدهای آرایشی دایره شکل برای پاک کردن آرایش چشم و پوست مناسب هستند.

انواع پد آرایش پاک کن

این نوع پدها به دو دسته یک بار مصرف و چند بار مصرف تقسیم می‌شوند که به شرح زیر هستند:

یک بار مصرف

پدهای آرایش پاک کن یک بار مصرف ار جنس پنبه ساخته می‌شود. این نوع پدها تنها یک بار استفاده شده و با یک بار جذب مواد آرایشی، باید آن‌ها را دور بی‌اندازید.

چند بار مصرف

این نوع پدها را می‌توان چند بار استفاده کرده و بعد از هر استفاده قابل شستن و خشک کردن هستند. پدهای آرایش پاک کن چند بار مصرف برای محیط مفید هستند.

مطلب مشابه: عوارض آرایش غلیظ؛ بلایایی که آرایش زیاد بر پوست صورت می آورد!

چرا باید از پد آرایش پاک کن استفاده کرد؟

پد آرایش پاک کن؛ انواع پدهای پاک کنند آرایش و نحوه استفاده

اگر آرایش خود را به درستی پاک نکنید یا اصلا آن پاک نکنید، موجب به وجود آمدن مشکلات پوستی مانند جوش و آکنه می‌شود. از طرفی اگر روی پوست شما مواد آرایشی وجود دشته باشد، پوست نفس نکشیده و اکسیژن را دریافت نمی‌کند. همین موضوع باعث ایجاد چین و چروک و پیری پوست می‌شود.

همچنین چشم‌های شما نیز در معرضخطر قرار دارند. در صورتی که مواد آرایشی مانند ریمل یا مداد رویچشم بمانند، باعث سست شدن مژه‌ها می‌شود. در نتیجه تارهای مژه می‌شکنند یا ریزش می‌کنند. فراموش نکنید که چشم‌ها عضو مهم و حساس بدن محسوب می‌شوند که در نتجه بیشتر در معرض چین و چروک قرار دارند.

ویژگی‌های پد آرایش پاک کن

این پدها از الیاف نرم ساخته شده‌اند تا به پوست صورت آسیب نرسد. همچنین پدهای آرایش پاک کن بیشتر برای افرادی که چشم‌های  حساسی دارند و می‌خواهند آرایش موجود روی چشم خود را با دقت زیاد پاک کنند، مناسب است. برخی از افراد آرایش پوست خود را با پنبه پاک می‌کنند، در حالی که پنبه آرایش موجود روی پوست را کاملا پاک نمی‌کند زیرا پنبه سطح صاف و یک دستی ندارد. همچنین هنگام پاک کردن آرایش با پنبه، تار‌های پنبه به پوست چسبیده یا داخل چشم می‌روند. در صورت رفتن تارهای پنبه در چشم باعث خارش، حساسیت و اختلال در دید می‌شود. اما پدهای آرایشی با ساختار صاف یک دستی که دارند، باعث از بین بردن کامل مواد آرایشی و جذب بالا می‌شوند.

نحوه استفاده از پد آرایش پاک کن

استفاده از آرایش پاک کن چندان کار سختی نیست. اما هنگام استفاده از آن بهتر است چندین نکته را رعایت کنید که در این بخش این موارد را بیان می‌کنیم:

پاک کردن آرایش چشم با پد

برای پاک کردن آرایش چشم با این پدها باید مقداری از آرایش پاک کن خود را روی پد بریزید. مقداری این ارایش پاک کن نه باید آنقدر زیاد باشد که پد خیس شود، نه آنقدر کم باشد که پد خشک بماند. خیسی بیش از موجب بخش شدن بیشتر آرایش شده و حشکی آن موجب کشیده شدن پوست می‌شود. برای پاک کردن آرایش با این پد، باید پد را حدود یک دقیقه روی چشم خود نگه دارید تا پد آرایش پاک کن مواد آرایشی را جذب کند. متاسفانه بیشتر افراد پد را با خشونت را چشم خود می‌کشند در حالی که این کار اشتباه هست، تنها ب نگه داشتن این پد به مدت یک دقیقه، آرایش چشم شما پاک می‌شود. زیرا پوست اطراف چشم ظریف و حساس است و باید برای پاک کردن آن دقت شود.

پاک کردن آرایش صورت با پد

برای پاک کردن آرایش صورت نیز پد را به آرایش پاک کن آغشته کرده و پوست خود را با آن تمیز کنید. ممکن است مجبور شوید برای پاک کردن صورت خود چندین پد را مصرف کنید. با کشیده شدن بیشتر پد روی صورت آرایش صورت شما پاک نمی‌نسود. این موضوع تنها پوست را قرمز کرده و آن را تحریک می‌کند. علاوه‌بر این، با این کار به مرور چین و چروک زیادی روی پوست شما ظاهر می‌شوند. ابرو و لب خود را با دقت زیادی تمیز کنید زیرا در صورت اشتباه در تمیز کردن این دو قسمت، دچار شکستگی، ریزش ابرو و خشکی لب می‌شوید.

شستن صورت

بعد از استفده از پد آرایش پاک کن حتما صورت خود را آب بشویید تا پوستتان مرطوب شود. سپس صورت خود را با شوینده تمیز کرده و در نهایت با حوله تمیز خشک کنید.

استفاده از تونر

بعد از استفاده از پد و شستن صورت، ممکن است مقدار کمی از آلودگی‌ها و کثیفی روی صورت باقی بماند. به همین ترتیب برای پاک کردن این آلودگی‌ها باید از تونر استفاده کنید. بعد از شستن PH صورت بهم می‌رید که تونر نیز وظیفه تنظیم این PH را برعهده دارد. برای استفاده از تونر باید مقداری از آن را روی پد آرایش پاک کن بریزید و سپس آن را به صورت خود بمالید.

آشنایی با برند‌های پد آرایش پاک کن

برندهای مختلفی برای پدهای آرایش پاک کن وجود دارد که به شرح زیر هستند:

پد آرایش پاک کن ایپک

پدهای آرایش پاک کن این برند، سکه‌ای و دو طرفه هستند که از الیاف پنبه ساخته شده و بافت آن‌ها بسیار نرم است. پد آراش پاک کن ایپک دور دوخت بوده و از پخش شدن مواد آرایشی چلوگیری می‌کند. نرم و لطیف بودن این محصولات، مواد آرایشی را به راحتی از روی پوست پاک می‌کنند. این برند برای استفاده تونر نیز کاربرد دارد.  پدهای آرایشی ایپک در بسته‌های 70 عددی توزیع می‌شوند.

پد پاک کننده آرایش سپتونا

این برند یکی از برند‌های معروف در زمینه تولید محصولات بهداشتی مانند پد آرایش پاک کن است. پد آرایش پاک کن سپتونا دارای بافت نرمی بوده و لطافت و شادابی پوست را حفظ می‌کند. مانند برند قبلی، سپتونا نیز در بسته‌های 70 عددی فروخته می‌شود.

پد آرایش پاک کننده بامبینو

از آنجایی که پد آرایش پاک کننده بامبینو از پنبه ساخته شده است، به بافت چشم و پوست آسیب نمی‌رساند. این پد می‌تواند به صورت روزانه و برای استفاده از تونر به کار برده شود.

پد پاک کننده آرایش رز

جهت پاک کردن آرایش از صورت خود به یک پد نرم و لطیف نیز دارید که این پد انتظارات شما را برآورده می‌کنند. همچنین پد پاک کننده آرایش رز، برای افرادی که پوست حساسی دارند نیز مناسب است و جذب بالایی دارند. در هر بسته پد پاک کننده آرایشی رز 92 عدد پد وجود دارد.

آیا پد آرایش پاک کن برای پوست مضر است؟

پدهای پاک کننده آرایش برای پاک کردن بهتر آرایش، درای مواد شیمیایی هستند. در صورت استفاده نادرست از پدهای آرایشی، این مواد شیمیایی روی پوست باقی می‌مانند. همچنین اگر شما به درستی از پد آرایش پاک کن خود استفاده نکنید، مواد آرایشی روی پوست پخش شده و باعث ایجاد لک‌های آرایشی روی صورت می‌شوند. همچنین اگر شما از پدهای آرایشی که دارای الکل هستند استفاده کنید، این الکل باعث حساسیت، قرمزی و خارش پوست می‌شود.

همچنین شما باید پدهای آرایشی خود را در ظرفی نگه دارید که در آن باکتری قابل رشد نباشد، نگه‌داری شود. البته برخی از این پدها داری مواد نگه‌دارنده هستند که همین مواد از رشد باکتری جلوگیری می‌کنند اما از طرفی این مواد نگه دارنده برای پوست مضر هستند.

جمع‌بندی

در این مطلب درمورد پد آرایش پاک کن صحبت کردیم. این پدها به دو نوع یک بار مصرف و چند بار مصرف تقسیم می‌شوند و دارای دو شکل دایره و بیضی هستند. نوع دایره‌ای شکل آن‌ها برای پاک کردن آرایش صورت و چشم و نوع بیضی آن‌ها تنها برای پاک کردن آرایش صورت است. پدهای پاک کننده آرایش دارای الیاف نرم و لطیفی هستند که به پوست آسیب نمی‌رسانند. برخی از برند‌های معروف این پدها شامل سپتونا، رز، اپیک و … هستند.

آیا تا به حال از پدهای آرایش پاک کن استفاده کرده‌اید؟ اگر شما هم یک برند خوب برای این محصول آرایشی می‌شناسید به ما معرفی کنید.

مطلب پیشنهادی: آرژنین تراپی مو چیست و چگونه انجام می شود؟ چه فوایدی دارد؟

مطالب مشابه