سبکِنو

کاغذ روغنی چیست و روش درست کردن آن

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که هنگام پختن شیرینی یا برخی از غذاها، هنگامی که آن‌ها را از فر درمیاورید، نمی‌توانید به راحتی از سینه جدایشان کنید و به عبارتی غذا یا شیرینی شما به سینی می‌چسبند. چاره این کار استفاده از کاغذ روغنی است که برای شیرینی و پختن برخی از غذاها استفاده می‌شود. در این مقاله قصد داریم درمورد کاغذ پوستی چیست و نحوه درست کردن آن صحبت کنیم. پس اگر می‌خواهید این کاغذ را بشناسید، تا آخر این مقاله همراه ما باشید.


کاغذ روغنی چیست؟

کاغذ روغنی چیست و روش درست کردن آن


کاغذ پوستی یا کاغذ شیرینی پزی (parchment paper) یک نوع کاغذ سلولزی نازک و سفید رنگ است که گاهی آن روغنی یا مومی نیز می‌گویند. این کاغذ با وجود نازک بودن، می‌تواند تا دمای ۲۵۰ درجه را تحمل کند. کاغذ شیرینی پزی، یک کاغذ غیر جاذب است و در کشور‌هایی همچون انگلستان و استرالیا برای پختن انواع غذاها و شیرینی‌ها استفاده می‌شود. یکی از مهم‌ترین مزایای این کاغذ‌ها بهداشتی بودن آن‌‌ها است که در مقابل حرارت نیز مقاوم هستند. با استفاده از این کاغذها شما دیگر نیازی به استفاده از روغن با چرب کردن سینی فر برای پختن مواردی مثل پیتزا، شیرینی و … ندارید. زیرا این مواد غذایی به این کاغذ نمی‌چسبد و به راحتی جدا می‌شوند.


تفاوت کاغذ روغنی و کاغذ پوستی

کاغذ روغنی چیست و روش درست کردن آن


برخی از افراد به اشتباه تصور می‌کنند که کاغذ روغنی همان کاغذ مومی است درحالی که این دو با هم تفاوت دارند. کاغذ روغنی از الیاف پنبه یا خمیر شیمیایی خالص از چوب ساخته شده و یک لایه نازک سیلیکونی روی آن وجود دارد که این لایه آن را نچسب، عایق گرما و ضد رطوبت می‌کند. با این تفاوت که کاغذ مومی با یک لایه موم یا وکس ساخته شده و مانند کاغذ روغنی نچسب است اما عایق گرما نیست‌.
به همین ترتیب از این دو می‌توان در مکان‌های مختلفی استفاده کرد‌. برای مثال شما می‌توانید از کاغذ مومی برای پختن غذاها در مایکروویو استفاده کنید اما این نوع کاغذ برای استفاده از فر توصیه نمی‌شود. زیرا ممکن است باعث آب شدن غذا، دود کردن یا حتی آتش سوزی شود. شما تنها می‌توانید در یک شرایط از کاغذ مومی استفاده کنید که آن را ته قالب کیک بگذارید و روی آن را با مایع کیک بپوشانید تا اصلا دود ندهد. در نتیجه مصارف کاغذ مومی و کاغذ روغنی تقریبا یکسان است اما کاغذ مومی مستقیما در فر مورد استفاده قرار نمی‌گیرد


کاربردهای کاغذ روغنی


در این بخش می‌خواهیم کاربرد‌های این کاغذ را برای شما مورد بررسی قرار دهیم.

همانطور که از ابتدای مقاله گفتیم این کاغذ برای پختن انواع شیرینی کاربرد دارد. در نتیجه کاغذ روغنی برای تمامی شیرینی‌هایی پایه خمیری دارند، قابل استفاده است.

این نوع کاغذها به عنوان کاغذ کاپ کیک نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند. بدین صورت که اگر کاغذ کاپ کیک در دسترس شما نبود، می‌توانید این کاغذها را به صورت مربع تقسیم کرده و از آن‌ها استفاده کنید.

می‌توانید این کاغذ را جایگزین استفاده از روغن و کره برای چرب کردن قالب کنید. زیرا این نوع کاغذها مانند روغن از چسبیدن مواد غذایی به سینی جلوگیری می‌کنند.

کاربرد دیگر کاغذ روغنی استفاده از جداکننده در اینگونه دسر‌ها است. در دسرهای لایه شما می‌توانید با کمک این کاغذ لایه‌های بلغور، تافی و … را از هم جدا کنید و از بهم چسبیدن آن‌ها جلوگیری کنید.

کاغذ روغنی را می‌توان به عنوان یک قیف شیرینی پزی استفاده کرد که در آن یک ورق شکل مخروط پیچیده و سپس خامه را درون آن قرار داد.

از این کاغذ برای پوشاندن مایعات غذاهای مختلف استفاده می‌شود تا انواع باکتری وارد آن‌ها نشود.

چرا از کاغذ مومی و روغنی

برای بسته‌بندی از غذاها استفاده می‌شود؟

یکی دیگر از مهم‌ترین کاربردهای این دو کاغذ استفاده از آن‌ها برای بسته‌بندی انواع غذاها است. کاغذ مومی را می‌توان در مایکروویو برای پوشاندن یا بسته بندی غذا یا جلوگیری از ریخته شدن آن‌ها مورد استفاده قرار داد. این کاغذ در مقایسه با بسته بندی‌های پلاستیکی و آلومینیومی گزینه بهتر و بی خطر‌تری محسوب می‌شود.


چگونه از کاغذ روغنی در قالب استفاده کنیم


طرز استفاده از این نوع کاغذ در فر بدین صورت است که ابتدا باید یه ورق از آن را روی سطح صاف پهن کرده و با کمک مداد دور تا دور آن را بکشید. سپس آن قسمت را قیچی کنید. با این روش می‌توانید در مصرف کاغذ روغنی صرفه‌جویی کرده و همچنین گوشه‌های اضافه این کاغذ بد حالت شدن کیک شما نمی‌شود.

روش درست کردن کاغذ روغنی

کاغذ روغنی چیست و روش درست کردن آن


در این بخش می‌خواهیم روش درست کردن این نوع کاغذ را در منزل برای شما شرح دهیم. این طرز تهیه در شرایطی که به کاغذ روغنی دسترسی ندارید، مناسب است. برای درست کردن این کاغذ ابتدا باید مواد لازم را داشته باشید:
کاغذ معمولی به تعداد مورد نیاز
روغن مایع
فرچه پهن یا پنبه

مرحله اول

ابتدا کاغذها را به اندازه مورد نیاز برش زده و روی سطح مورد نظر پهن کنید. اگر می‌خواهید از این کاغذ برای مصارف خوراکی استفاده کنید، حتما سطح آن را از غبار یا آلودگی پاک کنید.

مرحله دوم

مقداری روغن مایه روی پنبه یا فرچه بریزید. سپس مقداری روغن روی سطح کاغذ بریزید و آن را کاملا یکدست روی سطح کاغذ پخش کنید.

مرحله سوم

سپس با استفاده از یک دستمال کاغذ روغن اضافی روی کاغذ را پاک کنید.

مرحله آخر

هر دو طرف کاغذ را به طور کامل روغنی کنید و روغن اضافه را از هر دو طرف آن پاک کنید تا کاغذ یکدست شود. حال کاغذ روغنی شما قابل استفاده است.

ضرورت استفاده از کاغذ روغنی

این کاغذ همان‌طور که گفتیم برای شیرینی پزی و پختن برخی از غذاها مورد استفاده بوده و در برابر حرارت‌های بالا مقاوم است. این نوع کاغذ سطحی صاف دارد که از چسبیدن کیک به قالب جلوگیری می‌کند.

فوائد استفاده از کاغذ روغنی

خانگی برای محیط زیست برای درست شدن این کاغذها درخت‌های زیادی قطع می‌شوند. اما وقتی شما طرز تهیه خانگی آن را بدانید و خودتان بتوانید آن را درست کنید، هم از بریدن درخت‌های بیشتر و هزینه‌های اضافی صرفه جویی می‌کنید.

کاغذ قصابی همان کاغذ روغنی است؟

این دو کاغذ تا حدودی به هم شباهت دارند اما کاغذ قصابی در مقایسه با روغنی مقاومت و کیفیت بیشتری دارد. این نوع کاغذ سریعا در معرض ِاش قرار گرفته و در مقابل حرارت تحمل کمتری دارد. در نتیجه کاغذ قصابی بیشتر برای بسته بندی مواد غذایی استفاده می‌شود. زیرا این کاغذ در برابر گرما و حرارت محافظ خوبی محسوب نمی‌شود.

جمع‌بندی

در این مقاله درمورد کاغذ روغنی و نحوه درست کردن آن صحبت کردیم. کاغذ روغنی نوعی کاغذ پخت و پز است که برای پختن انواع شیرینی یا شیرینی‌هایی که مواد خمیری دارند، مورد استفاده قرار می‌گیرد. تفاوت این کاغذ با مومی این است که کاغذ مومی را تنها می‌توان در مایکروویو استفاده کرد چرا که کاغذ مومی در برابر حرارت زیاد مقاومت نداشته و نمی‌تواند در فر مورد استفاده قرار بگیرد.

آیا تا به حال از این کاغذ استفاده کرده‌اید؟ از آن رضایت داشته اید؟ نظرات و تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

مطالب مشابه