سبکِنو

انشا درباره بهار؛ 4 انشا کامل با مقدمه، بدنه و نتیجه گیری فصل بهار

در این بخش برای دانش آموزان عزیز 4 انشا درباره بهار را به صورت کامل با مقدمه، بدنه و نتیجه گیری باری پایه های مختلف ارائه کرده ایم.

انشا درباره بهار؛ 4 انشا کامل با مقدمه، بدنه و نتیجه گیری فصل بهار

انشا درباره فصل زیبای بهار

بهار رستاخیر طبیعت است. بهار دمیدن روح در کالبد خشک زمین است که آن را دوباره زنده و سرسبز می کند.

بهار فصل تازگی و سرسبزی است، فصلی که به زیباترین شکل ممکن، طبیعت را با گل و شکوفه می آراید تا جماعتی از این زیبایی انگشت به دهان بمانند.

بهار سبزی دوباره ی درختان خیابان هاست، باغ پر از شکوفه ی درخت های سیب، زرد آلو و گیلاس است. شکفتن لاله های واژگون است در دشت هایی که آدمی را محسور می کند و به طبیعت می کشاند.

بهار یعنی پیچیدن عطر شکوفه های بهار نارنج در باغ های شیراز، و گل دادن بوته های گل محمدی در قمصر کاشان که بعد تبدیل به گلابی خواهند شد که با آن خانه ی خدا عطر آگین می شود.

طبیعت سبزی و تولد دوباره اش را مدیون بهار است. فصلی که دشت های خشک را تبدیل به سبزه زار های دیدنی می کند.

رودخانه هایی که یخ بسته بودند در بهار دوباره خروشان می شوند، و گل های کوچک برای دیدن آفتاب سر از خاک بیرون می آورند.

برفی که بالای کوه ها بود حالا با گرم شدن هوا، ذوب می شود و به آبی خوش گوار تبدیل شده و از چشمه ها بیرون می آید.

زنبورهایی که زمستان را پشت سر گذاشته اند از کندو ها بیرون آمده و در طبیعت گشت و گذار می کنند و دوباره به کار مشغول می شوند.

بهار فصلی است که آواز شاد پرنده ها در تمام طبیعت می پیچد، آوازی که بسیار شنیدنی ست.

روزهای بهار شبیه احساسات آدمی ست که به یکباره تغییر می کند، لحظه ای آفتابی و صاف، و لحظه ای دیگر پر از رعد و برق و رگبار بهاری، و سپس نقش رنگین کمانی که در آسمان پدیدار می شود.

بهار جلوه ی زیبایی خداوند است، فصلی که پر از نعمت و رحمت است. سپاس خدا را برای تمام زیبایی های بهار.

مطلب مشابه: انشا زلزله؛ 2 انشا کامل با مقدمه، بدنه و نتیجه گیری برای پایه های مختلف

متن انشا در مورد فصل بهار

در روزهای آغازین بهار همه احساس شادابی و نشاط می کنند. زمستان کسل کننده ای گذشته است و حالا زمان آن است که با جشن های فراوان فصل جدید را با شادی شروع کنید. همه این زیبایی‌ها باعث شده شعر و ترانه‌های زیادی در وصف فصل بهار سروده شود.

هوا در بهار نه سرد است و نه خیلی گرم، و بسیار معتدل با نسیم دلپذیر است خصوصاً در شب. در همه جا سرسبزی طبیعت دیده می‌شود، همه درختان و گیاهان برگ‌های جدید می‌دهند و گلهای تازه در این طرف و آن طرف شکوفا می شوند. جوجه پرندگان سر از تخم در می‌آورند و بسیاری از حیوانات دیگر هم زادآوری دارند. پرندگان که در زمستان سکوت می کردند، حالا ترانه می خوانند. آنها با هزاران نغمه خدا را شکر می کنند. جیرجیرک‌های زیادی در همه جا هستند و شنیدن آواز آنها بسیار لذت بخش است. طبیعت جشن بزرگی به نگاه منتظر ما می دهد.

بچه ها پر انرژی و شاد هستند و سعی می‌کنند از پرنده ها تقلید کنند و همراه آنها آواز بخوانند. همه باغ ها زیبا و دلپذیر به نظر می‌رسند. انواع مختلف گل و گیاه در طبیعت رشد می‌کند و سراسر زمین خیره کننده و سبز خواهد شد. پس از یک زمستان سرد و خشک طولانی، بهار آرامش بخش می‌آید و می توانید از دمای هوا لذت ببرید و سفرهای خوبی داشته باشید. مردم برای لذت بردن از طبیعت و تعطیلات بهاری، سفرها و پیک نیک های مختلفی را برنامه ریزی می کنند.

در بهار شب و روز برخلاف تابستان یا زمستان خیلی کوتاه یا خیلی بلند نیستند. زمستان بسیار سرد و خشک است و بیرون رفتن و جابجایی آن را دشوار می کند، تابستان گرمای سوزاننده ای دارد که بسیار آزار دهنده، فصل بارانی هر چند سرد است اما همه جا گل و خاک دارد و راه رفتن یا رانندگی دشوار است. بهار تنها فصلی است که در آن هوا مطبوع و دلپذیر است. در بهار همه دوست دارند صبح ها بیرون بروند و از آفتاب لذت ببرند و در هنگام شب از نسیم خنک و مطبوع بهره می‌برند. نسیم خنک ما را به حضور در فضای باز دعوت می کند و گلها عطر شیرین خود را به همه جهات پخش می کنند و ما را غرق در لذت می‌کنند.

همچنین فصل بهار مطمئناً فواید زیادی برای سلامتی به همراه دارد. یکی از مزایای مهم فصل بهار تقویت ذهنی است. فصل زمستان می تواند باعث افسردگی و اضطراب در بسیاری از افراد شود. زیبایی طبیعت در فصل بهار باعث می شود همه نگرانی ها و زمستان خسته کننده و طولانی را فراموش کنیم. بهار انرژی تازه و مثبت را جایگزین این احساسات می کند. طبیعت طراوت دهنده احساس خوبی ایجاد می کند و بدن و ذهن ما احساس شادابی و انرژی می کنند. همه دوست دارند چه در روز و چه در شب بیرون بروند و قبل از فرا رسیدن تابستان سوزان، مردم در بسیاری از فعالیت های خارج از منزل سرگرم می شوند.

بهار وقت آن است که به مکان های جدید سر بزنیم و در زیبایی طبیعت تفریح ​​کنیم و همه غم ها را فراموش کنیم و در طبیعت و آب و هوای زیبا اوقات خوشی را سپری کنیم. برای لذت بردن از این زیبایی، بیایید درختان و گیاهان بیشتری بکاریم و سعی کنیم آلودگی را کاهش دهیم، به طوری که همه فصول سهم مساوی را بدست آورند و جو آنطور که قرار است زیبا باشد. در این روزها این وظیفه ماست که از طبیعت و محیط زیست خود محافظت کنیم.

نتیجه گیری برای انشا درباره بهار

در نتیجه، فصل بهار قطعاً بهترین فصل در هرجای کره زمین است. بسیاری از فعالیت ها را می توان به راحتی در فصل بهار انجام داد. این به دلیل آب و هوای دلپذیر و خوشایند در این زمان از سال است. بدون تردید، می توان بهار را به عنوان ملکه تمام فصول نامید.

مطلب مشابه: انشا موفقیت؛ 3 انشا زیبای با موضوع موفقیت در زندگی و آینده

انشا درباره بهار زیبا

در شروع بهار ما تعطیل هستیم و به مدرسه نمی‌رویم. همه ی ی این تعطیلات را دوست دارند چون عید است و ما به دیدن بقیه فامیل میرویم و بیش تر فرصت برای بازی با دوستانمان داریم. بعضی از سال‌ها، ما در تعطیلات عید نوروز که اول بهار است به مسافرت می رویم. هر شهری که ما به ان مسافرت کردیم، در بهار بسیار زیبا بود. درخت ها برگ های تازه باز کرده بودند و درخت های میوه پر از شکوفه بودند.

از کنار هر جاده ای که رد می شدیم ان جا پر از گل های کوچک زرد و سفید بود و من از دیدن ان گل های زیبا خیلی خوشحال می شدم و از مادرم می خواستم کمی از آن ها را برای من بچیند. در بیش تر شهرها بخاطر بهار و عید نوروز جشن بر گزار می شد و در این جشن، بر گزار کنندگان مراسم، لباس های محلی می پوشیدند تا آداب و رسوم شهر خود را به ما معرفی کنند.

انشا بهار

بگذار
ساده اتفاق بیافتد
نگران حرف مردم هم نباش
فقط کمی نگاه از تو
از عاشقی
تا سرسپردگیش
با من

در فصل بهار ما اولین چغاله بادام ها را می خوریم که بسیار خوشمزه است، چون درخت های بادام زودتر از بقیه ی درخت ها شکوفه می‌زنند و در اول بهار، چغاله ها آماده ی خوردن میشوند. در فصل بهار همه ی ی جا تمیز تر است، چون قبل از عید همه ی ی خانه تکانی میکنند، همین طور طبیعت هم دوباره سبز می شود و میدان ها و خیابان ها هم پر از گل می شوند به همین خاطر من بهار را خیلی دوست دارم.

مطلب مشابه: انشا خدا؛ 10 انشا زیبا درباره خالق و پروردگار بزرگ برای پایه های مختلف

انشا درباره فصل بهار مناسب کلاس ششم

همه می دانیم که بهار یکی از زیباترین فصل های سال است و اکثر ما این فصل را دوست داریم.

در بهار همه ی درخت ها پر از سرسبزی و شکوفه است، دشت ها پر از گل های تازه و زیبایی طبیعت صد چندان است.

در روزهایی از بهار، باران بهاری شروع به باریدن می کند و باعث شادی ما و کشاورزان می شود، اما بعضی وقت ها هم اگر باران زیاد باشد باعث ایجاد سیل و خسارت می شود.

بهار فصل شروع کار برای کشاورزان است، آن ها محصولاتی که نیاز دارند را در این فصل می کارند و به درخت های میوه نیز رسیدگی می کنند تا در تابستان از میوه های آن ها استفاده کنند.

چون در فصل بهار طبیعت زنده می شود ما هم حال بهتری داریم.

در این فصل معمولا شب ها و آخر هفته ها پارک ها شلوغ تر است، و همه به خاطر دیدن زیبایی های طبیعت و لذت بردن از هوای بهاری به بیرون از خانه می روند.

اولین ماه فصل بهار فرودین است که هم زمان با شروع سال جدید است، و همه به خاطر عید و آمدن فصل بهار خوشحال هستند.

در روز سیزدهم فروردین ما به طبیعت می رویم تا زیبایی های آن را ببینیم و از خداوند به خاطر این همه نعمتی که به ما داده است سپاس گزاری کنیم.

در این روز نباید به طبیعت آسیب بزنیم و باید حواسمان باشید زیبایی های آن را با آشغال ریختن از بین نبریم.

بهار به ما خوشحالی و امیدواری را یاد می دهد. بهار به ما می گوید که اگر زمستان است باید صبور باشیم چون بعد از زمستان فصلی به زیبایی بهار خواهد آمد.

مطالب مشابه