سبکِنو

انشا درباره علم و دانش؛ 7 انشا جدید کامل برای پایه های مختلف

در این بخش 5 انشا درباره علم و دانش را گردآوری کرده ایم. در ادامه انشاهای کامل به همراه مقدمه، بدنه و نتیجه گیری را برای پایه های مختلف آماده کرده ایم.

انشا درباره علم و دانش؛ 7 انشا جدید کامل برای پایه های مختلف

انشا در مورد اهمیت علم و دانش

علم و دانش در زندگی و آینده ما انسان ها نقش خیلی مهمی دارد و برای فراگیری آن باید خیلی تلاش کنیم، اگر ما در دنیایی زندگی می کردیم که همگی بی سواد بودند و هیچ کس هیچ علمی نداشت دنیا هیوقت هیچ پیشرفتی نمی کرد.

اگر علم و دانشی وجود نداشت هیچوقت هیچ کدام از وسایلی که برای راحتی زندگی ما اختراع شده است به وجود نمی آمد و ما همیشه باید در سختی زندگی می کردیم.

اگر علم وجود نداشت آن وقت دیگر هیچ پزشکی هم وجود نداشت و مرگ و میر در دنیا زیاد می شد زیرا دیگر پزشکی نبود که بیماری ها را درمان کند و یا دارویی تجویز کند برای بهبود بیماران.

به دلیل پیشرفت علم است که دنیای امروزی که ما در آن زندگی می کنیم همه امکانات را دارا است، موبایل و کامپیوتری که از آن استفاده می کنیم ماشین هایی که حمل و نقل را برای ما انسان ها راحت کرده است و خیلی از وسایل الکرونیکی دیگر که از آن استفاده می کنیم به دلیل وجود علم و دانش بشری است.

خانه های خوب و زیبایی که در آن ها به راحتی زندگی می کنیم و از امکانات آن ها استفاده می کنیم به دلیل علم مهندسانی است که آن را ساخته اند.

ما انسان ها از لحظه ای که به دنیا می آیم در حال یادگیری هستیم؛ کمی که بزرگ تر می شویم به مدرسه می رویم و در آن جا به کمک معلمان مان علم مان روز به روز بیشتر می شود.

هر چقدر علم مان بیشتر می شود هدف هایمان هم بزرگ تر و بیشتر می شود و برای رسیدن به آن ها باید بیشتر تلاش کنیم، هر چقدر علم مان بیشتر باشد بیشتر می توانیم به مردمان مان و کشورمان و حتی تمام دنیا خدمت کنیم.

علم و دانش باعث می شود که ما این جهان را بهتر بشناسیم، می توانیم در هر زمینه ای که به آن علاقه داریم تحصیل کنیم و علم مان را بیشتر کنیم.

اگر علم و دانش مان زیاد باشد آن وقت زندگی بهتری هم خواهیم داشت و می توانیم به هر آنچه که آرزویش را داریم برسیم، می توانیم به موفقیت برسیم و یک زندگی هدفمند در این دنیا داشته باشیم.

با کمک علم و دانش حتی خدا را هم بهتر می توانیم بشناسیم و بهتر می توانیم او را درک کنیم، می توانیم سیستم نظام هستی را بهتر بشناسیم و آن موقع ایمان مان هم واقعی تر خواهد بود.

کاش ما دانش آموزها از این فرصت خوبی که داریم برای فرا گرفتن علم به درستی استفاده کنیم تا بتوانیم پله های ترقی را طی کنیم و به موفقیت برسیم تا بتوانیم در آینده زندگی خیلی خوبی داشته باشیم.

مطلب مشابه: انشا درباره ورزش؛ 6 انشا جدید ورزش برای پایه های مختلف

انشا در مورد علم و دانش کلاس چهارم

مقدمه: تاکنون برایتان پیش آمده که در تاریکی بمانید و از کسی بخواهید برایتان چراغی بیاورد، آیا برایتان پیش آمده که راه را گم کنید و از کسی کمک بخواهید. دنیای بی علم و دانش هم تاریکی مطلق است که فرد در ان گرفتار است و اگر بخواهد سمت روشنی قدم بردارد، باید از این چراغ استفاده کند.

بدنه: چراغ قدیمی را دیده اید که دارای دسته بود و در تاریکی به دست می گرفتند و راه را می یافتند، علم و دانش هم مانند آن چراغ است که در دست می گیریم و راه را پیدا می کنیم. کم کم که با چراغ علم و دانش حرکت می کنیم، مسیر برایمان روشن می شود و علاقه مند می شویم که تند تر برویم و چراغ نورش زیاد شود.

علم نوعی راهنما برای شناسایی پدیده های جهان است که منجر به افزایش آگاهی ما شده و از طرفی ما را به خودشناسی و خداشناسی نزدیک می کند. علم می تواند راه های شناسایی تمامی موجودات را برای ما آسان نماید و با خواندن و تحقیق و مطالعه هدف از آفرینش و خلقت هر موجود برای ما معلوم گردد. اگر علم و دانش نبود، این همه تکنولوژی و پیشرفت و ساخت ابزار و لوازم پزشکی هویدا نمی شد و انسان قادر به انجام بسیاری از امور خویش نبود.

راز کشف انواع بیماری ها و مشکلات انسان و جهان از طریق علم و دانش محرز می شود. درمان، پیشرفت و ساخت تمام لوازم صنعتی از راه علم و دانش و مطالعه به دست می آید. کشف تمام سیارات و کهکشان و شناخت تمام موجودات و گیاهان روی زمین و عمق دریاها همه از طریق علم و با کمک طبیعت روی داده است. شناسایی تمامی حیوانات و نوع زیست و مدت عمر و همه آنها از طریق علم و دانش محقق می شود.

نتیجه گیری: علم هرچه قدر هم که پیشرفت کرد و به روزهای درخشش خود رسید، این موضوع را دریافت که دل هر ذره را که می شکافد داخل هر ذره خورشیدی نهفته است که انسان نمی تواند همه را دریابد و کشف کند.

انشا آزاد در مورد علم و دانش تکنولوژی

مقدمه: پیامبر اسلام فرمود علم را بیاموزید حتی اگر در چین باشد. یا ز گهواره تا گور دانش بجوی، یعنی هیچ گاه از علم آموزی جدا مشو و همواره در حال آموختن باش.

هر پدیده روی زمین میلیونها ذره در درون خودش دارد که تنها با موشکافی و آموختن علم بر ملا می شود و هر فرد که اراده کند می تواند برای موشکافی و علم اندوزی قدم در راه بگذارد.

بدنه: انسان های دانا و زیرک همیشه در حال آموختن هستند تا بتوانند زندگی راحت و آسوده و بهتری برای خود و دیگران به ارمغان بیاورند .انسان هر چقدر در راه آموزش علم و دانش تلاش کند راه پیشرفت و زندگی راحت برایش باز می شود. شما از لحظه ای که به دنیا می آیید آموزش شروع می شود، اولین مرحله آموزش به دنبال سینه مادر چرخیدن است.

هر لحظه که بزرگتر می شوید، علم شما هم بالاتر رفته تا این که به من به مدرسه پا میگذارید، مدرسه به شما کمک می کند تا بتوانید به صورت مدون درس را یاد بگیرید و به مراحل بالاتر بروید و از این علم برای پیشرفت خود و جامعه استفاده کنید.

با خود داشتم فکر می کردم که جهان پر از موجودات شگفت انگیز است که ما نمی توانیم همه آن را بشماریم ، جهان با این همه عظمت و بزرگی و شکوه از آن کیست ،آیا ما می توانیم در آن دخل و تصرفی داشته باشیم ، در همین افکار غرق بودم که ناگهان موبایل پدرم زنگ خورد، با خود گفتم آیا در گذشته موبایل بود، مردم چگونه باهم ارتباط برقرار می کردند، اگر کسی بیمار می شد چگونه خودش را درمان می کرد، آیا با علم و دانش می توان همه این کارها را انجام داد و آیا انسان با این خلقت عجیب می تواند به همه اینها دست پیدا کند، چه قدر سوال در ذهنم ایجاد شد که به یک راه ختم می شد.

نتیجه گیری: ما انسانها می توانیم با داشتن یک برنامه ریزی دقیق و حساب شده به سمت علم و دانش قدم برداریم، دانش و آگاهی بسیاری از مشکلات پیش روی ما را حل می کند. دانش آموزی که تازه وارد مدرسه شده است، بهترین فرصت برایش مهیا شده تا دل هر ذره را بشکافد و بیاموزد و به بزرگی خدا پی ببرد.

مطلب مشابه: انشا درباره معلم؛ 7 انشا درباره معلم، شغل معلمی و معلم شدن

انشای ساده درباره علم و دانش برای پایه پنجم

آیا تا به حال فکر کرده اید که اگر ادیسون یا انیشتین یا بسیاری از دانشمندان دیگر به دنبال کسب علم و دانش نمی رفتند چه می شد؟

در جواب این سوال باید بگوییم در این صورت ما از همه امکاناتی که با انرژی برق در اختیار ما قرار گرفته اند محروم بودیم. علم فیزیک تا این حد پیشرفت نمی کرد، قوانین مختلف طبیعی کشف نمی شدند و به طور کلی همه فناوری هایی که امروزه از آن ها بهره می بریم وجود نداشتند.

کسب علم و دانش به قدری اهمیت دارد که بزرگان دین ما به آن توصیه اکید کرده اند و جمله معروف “ز گهواره تا گور دانش بجوی” گواهی برای اهمیت آن می باشد.

علم اندوزی همچون چراغی است که مسیر زندگی ما را روشن کرده و ابزار کافی را در اختیار ما قرار می دهد تا تصمیمات درست گرفته، از دنیای جهل و نادانی خارج شده و به دنیای رنگارنگ و زیبای آگاهی وارد شویم.

چقدر خوب است که همه ما دانش آموزان از همین حالا این چراغ را روشن نگه داشته و مراقب باشیم که خاموش نشود که در این صورت ممکن است به بیراهه ها کشیده شده و از مسیر درست منحرف شویم.

انشاء در مورد علم و دانش

مقدمه: راه پیشرفت و رسیدن به فناوری نوین علم و دانش است. دانشمند و محقق و هر فردی که پای در راه آموختن و کنکاش و دانایی می کند، ابتدا علم و دانش را سرلوحه کار خودش قرار می دهد.

بدنه: علم و دانش مانند چراغ است که تو را به تاریک ترین جاها راهنمایی می کند، شاید بارها این کلمه را از افراد بیسواد شنیده اید که می گویند من کور هستم، آیا به نظر شما آن فرد کور است، خیر چون علم و دانش ندارد، خود را کور می نامد علم و دانش موجب افزایش آگاهی، بالا رفتن سطح درک، شناسایی پدیده های روی زمین، مطالعه و تحقیق در مورد این پدیده ها می باشد، اگر علم و دانش را خوب فرا بگیریم و در راه زندگی به کار ببریم، شاید می‌توان گفت علم و دانش با عشق به پدیده ها برابری می کند.

با داشتن علم و دانش می توانید به بخش های ولایه های متعدد موجودات دست پیدا کنید، دانشمندان و کسانی که در دنیا به فعالیتهای علمی و پژوهشی می پردازند، ما را کمک می کنند تا با علم و دانشی که داریم دستاوردهای تحقیقات آنها را خوانده و به معلومات خود اضافه نماییم.

علم و دانش مانند چشم‌اندازی است که ما می توانیم به کمک آن آینده را در یابیم. به جرات می‌توانم بگویم علم و دانش مانند نقشه یک راه سخت است شما با کمک آن نقش می توانید یک راه طولانی و بی رهگذر را طی کنید و با درک و دانش فروزان خود بهترین نتیجه را هم بگیرید.

برای ما ممکن نیست که دنیای بی علم را تصور کنیم، شما اگر دنیای بی علم و دانش را دیده باشید انسانها در آن هیچ گونه تغییری نمی بیند، فقط زندگی می‌کنند که زنده باشند و بخورند و بخوابند، اگر علم و دانش نبود هیچ گونه پیشرفتی در هیچ زمینه ای رخ نمی داد و انسان همچنان در دوران غار و سنگ زندگی می کرد، اگر علم و دانش نبود علم پزشکی پیشرفت نمی کرد و ما نمی توانستیم از سلامتی برخوردار شویم.

نتیجه گیری: آموزش و علم تنها راه پیشرفت است که با درس خواندن است آغاز می شود و شاید هیچ وقت هم به پایان نرسد. چون هرچه قدر که علم بیاموزی بازهم علوم جدید در راه هستند.

انشا در مورد تلاش و کوشش برای کسب علم و دانش

مقدمه: تا بدانجا رسید دانش من همین که دانستم نادانم، این شعر سخن دانشمند و پزشک بزرگ ایرانی و مرد نامور ایرانی، است که با آن همه کمال و دانایی، ابراز نادانی می کند، مردی با آن همه کلمات از نادانی سخن می گوید، این موضوع نشان دهنده این موضوع است که دریای علم بی کران است و بی مانند.

بدنه: شما خود را در یک اقیانوس بزرگ فرض کنید که در تلاطم است و شما هم یک سوار یک قایق هستید، به کدام بخش می توانید سر بزنید و کجا را خوب نگاه کنید، نه فرصت دارید و نه توان و نه موظف هستید، این اقیانوس بی کران، چنان عمیق است و زیاد که هیچ کس نمی تواند همه را در نوردد و به انتهایش برسد، این اقیانوس دم به دم در حال زیاد شدن است.

چگونه می توانیم همه را یاد گرفته و یا به کار ببریم، بهتر است که از هر کس اندازه نیاز و توان خویش آموخته و به کار گیرد. علم و دانش آسمانی گسترده که هیچ پرنده ای نمی تواند همه این بام بی تکیه گاه را دریابد و در ان به پرواز بپردازد. علم و دانش چراغی پر فروغ که اگر خوب دقت کنیم می تواند همه راه را برایمان روشن کرده تا بتوانیم از خودشناسی به خدا شناسی برسیم. می توانیم تمام موجوداتی که در حوالی ما هستند را بشناسیم و هدف از خلقتشان را هم دریابیم و بفهمیم که هیچ موجودی بی سبب و بیهوده خلق نشده است.

علم و دانش توشه است تا راه را گم نکینم، وگرنه چه بسیار افرادی که پای در راه شناخت خدا و پدیده های جهان می گذارند، ولی چون خدا را در کنار خود و علم ندیدند، گمراه شدند، مانند کسانی که علم را برای کشتار و بمب و آزار مردم به کار بردند و موشک و بیماری و بدبختی آفریدند و بشریت را درگیر کردند. انسان کسی است که علمش در راه خدمت به خلق باشد و انسانیت این است که دانش را چراغ کنی تا راه گم نشود، وگرنه علم بی خدا خطر ناک خواهد شد.

نتیجه گیری: علم باید در خدمت انسان و انسانیت باشد و کمک به حل مشکلاتی که انسان با آن درگیر است. وگرنه عالمی که علم دارد و تعهد ندارد، یک خونخوار است که هر لحظه جهان را به آتش می کشد.

مطلب مشابه: انشا درباره شغل آینده؛ 7 انشا در آینده می خواهید چه کاره شوید

انشای کودکانه در مورد علم و دانش برای پایه چهارم

با توجه کردن به اطراف خود می فهمیم که علم و دانش در زندگی ما تاثیر بسیار مهمی دارد و باعث شده بتوانیم زندگی راحت تری داشته باشیم. مثلا خانه ای که در آن زندگی می کنیم، وسایل گرمایشی، انرژی های برق، گاز و آب و حتی لباس هایی که می پوشیم همگی به دلیل نیاز و با کمک علم اندوزی انسان ها ایجاد شده اند.

من به کسب علم و دانش علاقه زیادی دارم چون می توانم چیزهای زیادی یاد بگیرم و درباره زندگی مردم سرزمین های مختلف، فرهنگ های گوناگون، زمین و دنیای اطراف خودم اطلاعات زیادی به دست آورم.

علم و دانش ما را از دنیای تاریک نادانی خارج می کند و به ما کمک می کند تا بتوانیم زندگی بهتری برای خود و همچنین دیگران بسازیم. آدم هایی که به دنبال علم اندوزی می روند درباره هر چیزی حرفی برای گفتن دارند و می توانند با اطلاعات خود، دیگران را راهنمایی کنند.

وقتی به دنبال علم می رویم با انسان هایی که تا به حال ندیده ایم، مکان هایی که تا به حال بازدید نکرده ایم، موجوداتی که شاید اصلا ندانیم وجود دارند آشنا می شویم و مانند این است که به تمام کشورهای دنیا سفر کرده ایم و تجربه های زیادی به دست آورده ایم.

مطالب مشابه