سبکِنو

انشا درباره لبخند؛ 4 انشا کامل با مقدمه، بدنه و نتیجه درباره لبخند و خندیدن

در این مطلب 4 انشا کامل درباره لبخند، خندیدن و خوشحالی را به صورت کامل با مقدمه، بدنه و نتیجه گیری گردآوری کرده ایم با ما همراه باشید.

انشا درباره لبخند؛ 4 انشا کامل با مقدمه، بدنه و نتیجه درباره لبخند و خندیدن

انشا درباره لبخند برای نوجوانان

اگر به اطراف و جهان پیرامون خود دقت کنیم خواهیم دید که گویا همه عالم در حال لبخند زدن است، از خورشید آن لحظه که طلوع می کند گرفته تا رقص برگ های درختان در باد و پرندگان در حال پرواز و آواز خوانی و قاصدک ها وقتی بر روی گل های تازه شکفته نشسته اند.

حتی بارش باران هم با این که بسیاری آن را به گریه تشبیه کرده اند به نظر من لبخند الهی است که خداوند از روی مهر و محبت فراوانش نثار طبیعت، جهان و ما انسان ها می کند تا زمین هم بخندد و شکوفا شود.

زندگی یعنی لبخند، وقتی نوزادی به این دنیا متولد می شود با اولین گریه اش موج شادی را به اطرافیانش هدیه می کند و من در همه این ها رد پای محبت و مهر بی دریغ پروردگار را می بینم.

خداوند با لبخند به ما می بخشد و لبخند را در جان و دل ما نیز می آفریند. همان طور که پایه و رمز همه آفرینش مهر بی کران او است و او در لحظه لحظه خلقتش به ما زیباترین لبخند ها را به ما زده است و این گونه عالمی زیبا خلق کرده است، پس ما هم اگر حرکتی می کنیم بایستی که این گونه باشیم و با لبخند روی لب و شادی در دل جلو برویم تا سختی های راه برای ما آسان تر شود، درد های مان زودتر بهبود پیدا کند و به پیروزی های بزرگ دست پیدا کنیم.

انسان ها با لبخند زدن در دل هم جا باز می کنند و لبخند یکی از مهم ترین اصول در برقراری روابط اجتماعی است اما باید کاری کنیم تا همان طور که لب های خود را به خنده باز می کنیم قلب های ما هم وادار به خندیدن شود تا لبخند مانند خورشیدی قلب و همه وجودمان را سرشار از روشنایی و شادی کند.

این طور می شود که خنده ما مسری می شود و دیگران را هم به لبخند وا می دارد و دیگران هم راحت تر از سختی های زندگی خود عبور می کنند.

بیاییم تا با هم بخندیم و صورت مان را با لبخندی زیبا مزین کنیم تا جهانی زیبا و آرام داشته باشیم.

مطلب مشابه: انشا دوچرخه سواری؛ انشا درباره فواید و مزایای دوچرخه سواری

انشا دوم در مورد لبخند

من به قدرت لبخند ایمان دارم و دوست دارم به همه لبخند بزنم. مثلا ما همسایه‌ای داریم هر روز که از خانه بیرون می‌روم او را در پیاده‌روی صبحگاهی می‌بینم و به او لبخند می‌زنم.

پدربزرگم می گفت لبخند به ما یادآوری می کند با وجود مشکلات زندگی، همیشه شاد باشیم و قدر چیزهای کوچک زندگی را بدانیم و بر ترس، اضطراب و عصبی بودن خود غلبه کنیم. برای من لبخند زدن کمک می کند تا عشق را به دیگران منتقل کنم و گاهی اوقات که سکوت می کنم و حرف نمی زنم، لبخند تنها چیزی است که به من کمک می کند.

من به قدرت لبخند برای بهتر کردن غم انگیزترین شرایط و به وجود آوردن شادترین تجربیات زندگی ایمان دارم.

برای لبخند زدن به تلاش زیادی نیاز نیست و هر روز و هر زمان می توان لبخند زد. برخی افراد فقط عاشق لبخند زدن هستند و برخی دیگر به لبخند اعتقادی ندارند.

لبخند مانند آنفولانزا و سایر ویروس ها مسری است و از فردی به فرد دیگر سرایت می کند و حتی فکر کردن به لبخند باعث ترشح اندورفین در مغز می شود که ما را شادتر می کند.

اغلب هنگامی که احساس خوشایند داریم لبخند می زنیم چون هنگام احساس خوشایند، سیگنال های عصبی به مغز منتقل و سپس این سیگنال به سمت ماهیچه های صورت انتقال داده میشود و احساس خوب را در ما افزایش می دهد. زمانی که مغز احساس خوبی دارد. پیام‌هایی به ماهیچه‌های صورت ارسال می‌کند که به ما می‌گوید لبخند بزنیم و ما با لبخند زدن به مغزمان می‌گوییم که احساس خوبی داریم.

انشا در مورد لبخند

مقدمه:
لبخند بزرگ‌ترین سلاح برای حل بسیاری از مشکلات است و اعتماد به نفس ما را بالا می برد. وقتی لبخند می زنیم احساس شادی، شگفتی، آرامش درونی، اطمینان و رضایت از زندگی خود داریم. معلممان می گفت اگر می خواهید نیروی قدرتمندی داشته باشید که احساس خوشحالی و سلامتی داشته باشید لبخند بزنید.

از نظر علمی وقتی لبخند می زنیم حالت ماهیچه های نزدیک هر دو انتهای دهانمان خم می شود و سیگنال‌هایی به مغز فرستاده می شود تا مواد شیمیایی که حس خوب، احساس شادی و آرامش را در ما زنده می کنند مانند دوپامین و سروتونین آزاد شود. به همین دلیل وقتی با چالش هایی در زندگی خود مواجه می شویم که ما را ناراحت می کند اگر خودمان را مجبور به لبخند زدن کنیم، باعث خوشحالی و دید مثبت در ما می شود.

شاید تعحب کنید اما لبخند زدن از لحاظ علمی ثابت شده است مثلا، با افزایش سن، پوست دچار چین و چروک می شود ولی لبخند میزنید با تقویت ماهیجه ها به جلوگیری از ایجاد چین و چروک کمک می کند. علاوه براین، مطالعات نشان داده لبخند به کاهش فشار خون، ضربان قلب و تقویت سیستم ایمنی بدن نیز کمک می کند.

نتیجه:
همه ما تا جایی می توانیم حتی در مشکلات باید لبخند بزنیم زیرا لبخند مسری است. به این معنی که وقتی لبخند می زنیم باعث ایجاد لبخند در اطرافیانمان نیز می شود. در حقیقت، لبخند یک واکنش زنجیره ای مثبت است که باعث شادی همه می شود، پس بیایید لبخند بزنیم و دنیا را به مکانی شادتر تبدیل کنیم.

مطلب مشابه: انشا موفقیت؛ 3 انشا زیبای با موضوع موفقیت در زندگی و آینده

انشا در مورد زیباترین لبخند دنیا

مقدمه: زندگی شاید همین خنده بادبادک ها در هوا و رقص و خنده کاغذی بادکنک های کودکان باشد، حال که بنای دنیا بر رفتن است و تمام شدن این جرعه ناب، غم و غصه چرا، اندوه چرا و نشستن در کنجی و غم خوردن چرا…

بدنه: لبخند نارون و بید را در بهار دیده ای که چگونه باغ را شاد می کنند ، لبخند ابر بر زمین را خوب یاد بگیر که چه طور همه جا سبز می شود و عطر ناب بهاری همه جا را مست می کند. خنده نسرین در سینه کوه و ان یاس بی ادعا را دیده ای، آن موج آرم و بی غرور را با خنده های قایق کاغذی خوب و دقیق نگاه کن که با هر لبخندش، صدف و مروارید را مهمان ساحل می کندو خنده بر لب کودکان مسافر می نشیند.

کاش می توانستم لبخند ماه را هم قاب کنم و در یک شب بی نور برایت بفرستم تا خوب و خوش بمانی و زندگی خود را بسازی، لبخند راز شاد زیستن و خوب زندگی کردن است. هنگام بهار خنده رود در دامن کوه را ببین که چگونه در دامنه کوه رقص کنان از وسط کوه از راه می رسد. چه لبخندهایی که قند در دل آب می کند و چه صورت هایی که با این نقش زیبا می شوند و خاطره انگیز، خنده گل رز و سرخ در دم صبح، بلبل را شیفته کرده و شیدا، راز لبخند در عشق است و چه بسیار لبخند هایی که عمری عشق و عاشقی را در پی خواهد داشت.

دفتر خنده گل با شیدایی بلبل شروع شده و در پاییز با بزم پاییز به پایان می رسد. لبخند خورشید است که در سرمای دی دانه های فسرده را جانی می دهد و تا آمدن بهار منتظر می مانند و برای سبز شدن منت باران بهاری را می کشند. آن تک درخت قدیمی در دل کویر را نگاه کنید که چگونه در دل شب به مهتاب لبخند می زند و برای بهارش طلب باران می کند. آن مادری که به انتظار لبخند فرزندش لحظه شماری می کندو ان دانش آموزی که برای خنده و لبخند معلم ساعت ها لحظه شماری می کنند. کودکی که در انتظار خنده مادر می ماند و هزاران بهانه می گیرد. بیایید این نعمت رایگان را قدر بدانیم.

نتیجه گیری: هیچ وقت لبخند را از دیگران دریغ نکنید و بدانید که نعمتی است که هزینه ای ندارد و چنانچه لبخند بزنید اغلب امور روبه راه شده و هیچ کس نمی تواند دلخوشی شما را بگیرد. لبخند تو خلاصه خوبی هاست،لختی بخند، خنده گل زیباست.

مطلب مشابه: انشا خدا؛ 10 انشا زیبا درباره خالق و پروردگار بزرگ برای پایه های مختلف

مطالب مشابه