سبک طراحی داخلی ساحلی ؛ انواع مختلف این نوع چیدمان و تصاویر آن

معماری یک دنیای بسیار بزرگ و نامحدودی دارد. به همین دلیل از قدیم تا به امروز سبک‌های آن گستره و گسترده‌تر شده است که هر کدام ویژگی‌های خاص خود را داشته و برای یک سلیقه، فضای متفاوتی مناسب هستند. امروز در مقاله همه چیز درباره سبک طراحی داخلی ساحلی می‌خواهیم این سبک را مورد بررسی قرار دهیم.

این سبک در مقایسه با سبک‌های دیگر معماری از محبوبیت بیشتری در بین مردم برخوردار است. چرا که همه با دیدن جزئیات آن به یاد دریا، موج‌های خروشان آن و آرامشی که از ساحل و تصویر آن می‌گیرند، می‌افتند. پس در ادامه این مقاله همراه ما باشید.

تاریخچه سبک معماری ساحلی

سبک طراحی داخلی ساحلی ؛ انواع مختلف این نوع چیدمان و تصاویر آن

اگر بخواهیم درمورد تاریخچه این سبک صحبت کنیم، سبک معماری ساحلی برای اولین بار توسط آمریکایی‌ها در ایالات مختلفی همچون فلوریدا، کالیفرنیا و ایالات دیگر این کشور اجرا شد. چیدمان این سبک طبق شرایط محیطی صورت گرفته و مورد استقبال افراد زیادی قرار گرفته است. البته این سبک بیشتر از خانه‌های ساحلی و زندگی مجلل ساحلی همپتون‌ها در لانگ آیلند نیویورگ نشات می‌گیرد.

در طول چندین سال، طراحی خانه‌های ساخلی در سراسر ایالات متحده در سطح ملی و منطقه‌ای توسعه یافته است. یکی از مو، موضوعات مهم در دکوراسیون داخلی موقعیت مکانی است.

سبک معماری ساحلی چیست؟

سبک طراحی داخلی ساحلی ؛ انواع مختلف این نوع چیدمان و تصاویر آن

همانطور که از نام این سبک مشخص است، اساس این دکوراسیون قابلیت ایجاد آرامش آن محسوب می‌شود. برای دستیابی به این موضوع ساده‌ترین کاری که می‌توان انجام داد این است که از رنگ‌هایی که از نظر روانشناسی مطلوب‌تر و آرامش بخش‌تر است، استفاده کنید. بدین ترتیب باید با رنگ‌های خنثی شروع کنید. برای اینکه دقیقا این سبک را متوجه شوید باید به یک خانه شیروانی، ویلای دریا یا کلبه جنگلی فکر گرمسیری در جنگل‌های شمال فکر کنید. این دکوراسیون یک نوع  طراحی داخلی با الهام از ساحل است که به نور طبیعی متکی بوده و پالت رنگ آن از آبی تیره و روشن دور نمی‌شود. این سبک احساس حضور در هوای آزاد، بافت‌های طبیعی و نقوش مربوط به ساحل یا دریا را می‌دهد. در ادامه به شما توضیح می‌دهیم که چگونه این سبک را در مکان مورد نظر خود طراحی کنیم.

ویژگی‌های دستیابی به طراحی ساحلی

سبک طراحی داخلی ساحلی ؛ انواع مختلف این نوع چیدمان و تصاویر آن

حال که با این سبک آشنا شدید، در این بخش می‌خواهیم بررسی کنیم که جهت دستیابی به این سبک طراحی معماری باید چه کارهایی انجام دهید؟ این کارها شامل موارد زیر هستند:

 رنگ‌های خنثی

حس طراوت و آرامش بخش چیزی است که با طراحی داخلی ساحلی باید احساس کنید. به همین دلیل یکی از ویژگی‌های این سبک، استفاده از رنگ‌های روشن است. رنگ‌های سفید و خنثی اساس این سبک معماری ساحلی را تشکیل می‌دهند و هر چه روشن‌تر باشند، بهت آن را به تصویر می‌کشند. در این طرح پیشنهاد می‌کنیم، رنگ‌های سفید و شنی را با هم ترکیب کنید.

اگر انتخاب رنگ در این طرح به درستی صورت بگیرد، اتاق‌های سفید و شفاف با خلوص و سادگی تحقق می‌یابد. اما اگر بیش از حد سختیگرانه در این موضوع عمل کنید، استفاده از رنگ‌های خامه‌ای و بژ نیز انتخاب درستی محسوب می‌شود.

تخت و مبلمان راحت و زیبا و در عین حال ساده

هیچ چیز بیشتر از راحتی و سادگی به انسان احساس آرامش نمی‌دهد که در این سبک نیز آرامش مهم‌ترین موضوع محسوب می‌شود. در نتیجه باید جیر و ساتن را دور بی‌اندازید چرا که در طراحی مدرن ساحلی همه چیز درخشان و سرد است. به همین دلیل باید از کتان در خانه‌های طراحی داخلی ساحلی استفاده کرد. با استفاده از این پارچه شستن آن‌ها نیز راحت‌تر می‌شود و می‌توانید خلاقیت بیشتری به خرج دهید. پارچه‌های روشن‌تر اتاق را جادارتر نشان می‌دهند. برای میز نیز پیشنهاد می‌کنیم از میزهای چوبی محکم، حصیری و حتی ضخیم استفاده کنید.

مطلب مشابه: ویژگی های سبک دکوراسیون روستیک؛ تصاویر چیدمان سبک سنتی و مدرن روستیک

جریان هوای آزاد و چیدمان نقش باز

از آنجایی که در ساحل شما احساس دلبازی و تنفس دارید، در طراحی این سبک نیز بید این احساس را داشته باشید. در طراحی داخلی سبک ساحلی باید فضایی دلباز، ویو مناسب و گردش‌هوای خوبی ایجاد کنید. طراحی داخلی ساحلی به ایجاد فضایی مطبوع به یک طرح نقشه باز اهمیت می‌دهد. برای این کار می‌توانید مرزها را از بین ببرید یا بازسازی کنید تا بتوانید یک اتاق را با اتاق دیگر یکپارچه کنید تا هوا در جریان باشد. خصوصا در یک سالن پذیرایی و نشیمن یکپارچه می‌تواند تاثیر زیادی داشته باشد. دکوراسیون خانه ساحلی مدرن می‎‌تواند فضاهای باز بزرگتری را با ظاهری منسجم به ارمغان آورد. غالبا فضاهای راهرو مانند، نادیده گرفته می‌شوند.

دکوراسیون خانه مدرن ساحلی با فضای باز

 وسایل دکوری مانند بطری دریایی یا دو کشتی قدیمی می‌تواند دکوراسیون ساحلی را بسیار زیبا و شیک می‌کند. رنگ‌های ساحلی همچون سفید و فیروزه‌ای یا بافت‌هایی از سنگ، شن و ماسه و پوسته خانه را به یک جزیره بهشتی تبدیل می‌کند. در نتیجه شما می‌توانید برای رسیدن به این منظره از عناصر ساحلی استفاده کنید. اما تاکید می‌کنیم که از عناصر لنگر و ماهی کلیشه‌ای استفاده نکنید. می‌توانید آن‌ها را با گلدان‌های شیشه‌ای آبی، سرامیک‌های خاکی جایگزین کنید. همچنین شما می‌توانید برای تزئینات دکوراسیون ساحلی از اقیانوس، مرجان، تکه چوب‌های اشباع شده از آب، شن و ماسه استفاده کنید. به طور کلی این نوع اوازم در دکور ساحلی استفاده می‌شوند.

پارچه‌ها

در هر ساحل یک دو رنگ برجسته وجود دارد که باید آن‌ها را رعایت کرده و در انتخاب پارچه لحاظ کنید. پارچه و پرده‌های شفاف که هوا و نور زیادی از آن‌ها عبور می‌کند، گزینه خوبی هستند. در فضای داخلی ساحلی، پارچه‌های ساده، سفید و پرده‎‌های سفید با امکان گذردی نور بالا هستند که بسیار سبک بوده و نسیم ملایمی از آن‌ها حرک می‌کند.

سبک ساحلی بدون فرش

در صورتی که می‌خواهید سبک طراحی داخلی ساحلی را به روزرسانی کنید، باید فرش را کاملا کنار بگذارید. از بین بردن فرش جهت قرار گرفتن در معرض کف چوبی گرم یا پوشش بتونی خنک، می‌تواند جس ساحلی را به شما هدیه کند.

کف پوش چوبی

کف و مبلمان روشن در طرح‌های مدن داخلی ساحلی در نظر گرفته می‌شوند. در این دکوراسیون چوب‌های بور به رنگ خاکستری و شن ساحل گزینه‌های خوبی محسوب می‌شوند که از دوام بالایی برخوردار بوده و بسیار دلنشین هستند. برای پوشش این سبک می‌توانید از یک پوشش کف روشن در سرتاسر خانه استفاده کنید تا قسمت‌های مختلف خانه به هم وصل شوند. کفپوش ضد آب که می‌تواند در برابر رطوبت، شن و ماسه ریز و آب دریا محافظت کند.

الیاف طبیعی

برای انتقال حال و هوای ساحلی و هوای موجود در ساحل می‌توانید از پرده‌هایی استفاده کنید که صدای باد را تقویت کنند. همچنین برای زیباتر کردن اتاق از پارچه‌های پشمی به کار ببرید. به کار بردن المان‌های یگری همچون صندلی‌های کنفی، گلدان‌ها و بندها برای بستن پرده‌ها و به طور کلی مواد ارگاننیک در لوازم و متریال مناسب به این سبک، استفاده کنید.

نور طبیعی

برای اینکه نور طبیعی کافی به منزل بتابت باید از پنجره‌های بزرگ استفاده کنید اما این موضوع همیشه امکان‌پذیر نیست. با این وجود، می‌توانید نور طبیعی را با استفاده از یک آینه بزرگ که نور را به داخل ساختمان منعکس می‌کند، دو برابر کنید. از طرفی دیگر می‌توانید با اضافه کردن نور مصنوعی گرم به خانه خود، نور طبیعی را شبیه سازی کنید.

 نور می‎تواند مهم‌ترین و در عین حال ساده‌ترین عنصر سبک ساحلی باشد. یکی از دلایل سفید بودن رنگ برجسته فضای داخلی ساحلی آن است که نور را گسترش داده و تقویت می‌کند.

پنجره‌های بزرگ و فراوان

پنجره‌‌های زیاد، درهای شیشه‌ای و چراغ‌های روشن به شما این امکان را می‌دهد تا منزل آفتابی داشته باشید. پرده‌هایی که روی پنجره نصب می‌کنید باید تا اندازه‌ای ساده و روشن باشد که میزان نور را کاهش ندهد. نصب یک پرده زیبا که با نسیم باد حرکت می‌کند، می‌تواند گزینه خوبی باشد.

طراحی ساده

یکی دیگر از چیزهایی که در این طراحی اهمیت دارد، سادگی است. برای اینکه بتوانید احساس طراحی داخلی ساحلی را به منزل خود بیاورید باید تا جایی که می‌توانید از عناصر ساده برای طراحی منزل خود استفاده کنید. برای این کار یک خانه ساحلی که می‌خواهید در آن اقامت داشته باشید را تصور کنید، این خانه‌ها معمولا فضای داخلی بهم پیوسته و بدون شکافی دارند، تصورات شما می‌تواند کمک زیاد به شما کند.

باید‌ها و نبایدها

در این بخش می‌خواهیم بایدها و نبایدهایی که در این نوع سبک طراحی داخلی وجود دارد را برای شما شرح دهیم که شامل موارد زیر هستند:

بایدها

قبل از اینکه به سراغ نبایدهای سبک طراحی داخلی ساحلی برویم می‌خواهیم بررسی کنیم که چه چیزهایی در این طراحی باید انجام دهید که به طراحی شما بیشتر کمک کنند. این موارد اعم از:

 • برای رنگ همیشه سعی کنید رنگ‌های محدودی انتخاب کنید زیرا با اینکه کار طراحی شما منسجم و هماهنگ می‌شود. بدین منظور می‌تواند یک یا سه رنگ اصلی را با یک یا دو رنگ دیر ترکیب کنید. اگر می‌خواهید طراحی ساحلی زیبایی داشته باشید تن‌های اصلی باید از طیق خنثی یعنی سفید، خاکستری و بژ انتخاب شوند، رنگ‌های برجسته نیز باید روشن باشند اما حواستان باشد که از آن‌ها بیش از حد استفاده نکنید.
 • برای شیک‌تر شدن دکوراسیون خود حتما از یک آیتم دریایی استفاده کنید. به عنوان مثال یک طناب یا توری ظریف بردارید و به عنوان کراوات پرده در اتاق نشیمن روی پرده‌ها ببندید. همچنین بخشی از یک قایق قدیمی نیز می‌تواند تاثیر زیادی در دکوراسیون ساحلی باشد.
 • ساحل دارای شن، امواج و روزهای آفتابی است. به همین دلیل باید دکوراسیون ساحلی شما پر نور و روشن باشد. با افزایش اندازه پنجره می‌توانید این کار را انجام دهید تا حد امکان از نور استفاده کنید. همچنین استفاده از یک آینه اندازه نور را چند برابر می‌کند. سقف‌های بالاتر و دیواره‌های روشن نیز باعث می‌شود شما احساس خوبی داشته باشید و هوای منزل مطبوع شود.
 • سعی کنید برای دکور کردن این نوع معماری از هنرهای معاصر استفاده کنید. برای مثال می‌توانید از آثار هنر مینیمالیستی استفاده کنید که احساس ساحل را به شما می‌دهند. از طرفی دیگر عکس‌های ماکرو به ویژه گل‌های ساحلی میز می‌توانند ظاهری انتزاعی و چشمگیر داشته باشند.
 • از طبیعت الهام بگیرید و از بازی کردن با رنگ‌ها نترسید. سواحل سراسر دنیا زیبایی بی‌نظیری دارند. ممکن است یک ساحل ماسه سیاه داشته باشد یا دیگری آب سبز رنگی داشته باشد. برای بازی با رنگ‌ها می‌توانید از طبیعت کمک بگیرید.
 • برای اینکه دکوراسیون شما ساحلی‎تر شود حتما از چوب استفاده کید. این چوب‌ها می‌توانند بور و سفید با بافتی چوب خراش باشند. از عناصر خشن‌تری مانند چوب، پوسته و طناب مکمل نرم و پرده‌های شفاف و روشن نیز می‌توانید استفاده کنید.

نبایدها

حالا که با بایدهای طراحی دکوراسیون داخلی ساحلی آشنا شدید، می‌خواهیم به سراغ نبایدها برویم که به شرح زیر هستند:

 • در طراحی داخلی ساحلی هیچگاه از کفوش فرش مصنوعی استفاده نکنید زیرا حس و حال ساحلی را از بین می‌برد.
 • در سبک طراحی داخلی ساحلی معمولا رنگ‌هایی همچون آبی، بژ و زرد وجود دارند اما باید مرجع داخلی خود را گسترش دهید تا خانه‌ای مناسب داشته باشید. سبز، بنفش یا قرمز نیز جزء این رنگ‌ها هستند اما هیچگاه از رنگ‌های سنتی استفاده نکنید.
 • منزل ساحلی خود را با دکوراسیون ساحلی و نقوش مختلف مانند ماهی، پوسته و لنگر تزئین نکنید.
 • در طراحی داخلی ساحلی باید نور آفتابی گرم استفاده کنید، اما نور سرد فضا را از دکوراسیون ساحلی حذف کنید. چراکه نور سرد فضا را از دکوراسیون ساحلی دور می‌کند.
 • درست است که دکوراسیون شما ساحلی است و می‌توانید از رنگ دریا، شن یا المان‌های آن استفاده کنید. اما استفاده بیش از حد از المان‌های دریایی می‌تواند خانه شما را خسته کننده کند. پس تا حد امکان آن را ساده نگه دارید.
 • به طور کلی از تم‌ها استفاده نکنید زیرا این کار ایمن‌ترین راه ممکن برای شروع طراحی در خانه ساحلی مدرن محسوب می‌شود. همانطور که در بخش قبلی گفتیم، تنها روی دریا تمرکز نکرده و منزل خود را پر از المان‌های دریایی استفاده نکنید.

مطلب مشابه: آشنایی با سبک دکوراسیون مدرن؛ ویژگی های این سبک و عناصر مهم آن

بخش‌های مختلف در طراحی داخلی با سبک ساحلی

در طراحی داخلی سبک ساحلی معمولا همه قسمت‌های منزل طراحی می‌شوند که در هر قسمت با توجه به موقعیت و وسایل‌هایی که دارد می‌تواند متفاوت باشد. به همین دلیل در این بخش می‌خواهیم شما را در طراحی داخلی هر قسمت از خانه راهنمایی کنیم.

طراحی سالن نشیمن

اگر منزل شما دارای چشم انداز ساحلی است باید بگوییم که بهترین موقعیت را دارید. شما می‌توانید اتاق نشیمن خود را با پنجره‌های بزرگ پر کنید تا از فضای بیرون و نور موجود لذت ببرید. همچنین اگر پنجره‌های اتاق نشیمن شما مانع از دید دریایی می‌شود آن را از بین ببرید و مبل‌ها را در بهترین دید قرار دهید.

رنگ باعث تقویت نور می‌شود، به همین دلیل نور خانه را با دیواره‌ها، کف و سقف سفید تقویت کنید. با تقویت نور گرما نیز تقویت می‌شود و حس ساحلی به منزل شما می‌بخشد. اگر این امکان را ندارید، استفاده از لامپ‌ها و آینه‌ها نیز می‌تواند نور مصنوعی که به نور خورشید شباهت دارد را ایجاد کند.

مبلمان سالن نشیمن ساحلی

برای دکوراسیون ساحلی بهترین مبل‌ها، مبل‌هایی هستن که مناسب مایو، لباس مرطوب و شن و ماسه باشند تا زود خشک شوند و زیبایی خود را حفظ کنند.

طراحی آشپزخانه

یک آشپزخانه ساحلی مناسب باید خلق و خوی و شخصیت ساکنین را منعکس کند. آشپزخانه باید یک کانون طبیغی داشته باشد و هنگام ورود به اتاق، چشم به صورت خودکار متمرکز شود. این می‌تواند جزیره آشپزخانه یا میز ناهارخوری شما باشد زیرا این نقاط با دکوراسیون ساحلی و رنگ‌های مختلف ایجاد شود که باعث ایجاد گرمی می‌شود.

مبلمان آشپزخانه

مبلمان آشپزخانه باید طوری باشد که عملکرد شما را برآورده کند. اگر میز، صندلی یا سایر مبلمان شما برای اتاق خیلی بزرگ یا خیلی کوچک هستند. در نتیجه باید به یک چیز مناسب‌تر فکر کنید. برای انتخاب مبلمان از زندگی ساحلی به سبک آمریکایی الهام بگیرید.

این میزها را با یک بازوی چوبی یا صندلی جانبی تکمیل کنید. صندلی ناهارخوری را با رنگ چوب طبیعی سفید انتخاب کنید. اگر میز ناهارخوری آشپزخانه شما نقطه کنونی است، صندلی‌های چوبی آبی در نظر بگیرید تا حس دریایی به آن ببخشید.

روشنایی آشپزخانه

نورپردازی مانند مبمان باید با توجه به کارکردهای آشپزخانه و همچنین برای جذابیت زیبایی، با دقت انتخاب شود. نورپردازی آویز دریایی در بالای جزایر، اغلب انتخاب مناسبی محسوب می‌شود. مخصوصا مواردی که دارای نیکل یا برنز هستند. البته استفاده از نور طبیعی باید مورد توجه بسیاری باشد و یک گزینه روشنایی محبوب برای ناهار خوری، لوستر کوچک است.

سالن غذاخوری

برای دکور سالن غذاخوری به سبک ساحلی باید یک میز ناهارخری چوبی با بزرگ با رنگ سفید و صاف انتخاب کنید.

اتاق خواب

در اتاق خواب خلق و خو مهم‌ترین چیز است. در اتاق خواب ساحلی مانند سایر اتاق‌های طراحی شده ساحلی، از رنگ‌های سفید و آبی استفاده می‌شود که آرامش بخش هستند و مناسب برای جایی است که شما هر شب به آن می‌روید.

از سه رنگ در اتاق خواب استفاده کنید

 1. رنگ غالب یا بنیادی که بر روی دیوارها، فرش و پارچه استفاده می‌شود.
 2. یک رنگ ثانویه که در وسایل دکوراسیون ساحلی شما استفاده می‌شود.
 3. یک رنگ برای اضافه کردن نشاط و شادابی به اتاق به کار رفته است.

سرویس بهداشتی و حمام

اگر به دنبال یک وان آب گرم برای اتاق خواب مستر خود هستید، باید از وسایل صحیح استفاده کرده و جزئیات تزئینی را به آن اضافه کنید.

فضای بیرونی

برای ایجاد آرامش بیشتر می‌توانید از یک فضای نشیمن در فضای باز استفاده کنید. این موارد شامل یک اتاق نشیمن در فضای باز، یک فضای ناهار خوری در فضای باز یا فقط مکانی برای راه رفتن و لذت بردن از جو ساحلی شما باشد و استرس را از شما دور کنید.

فضای غذاخوری بیرونی

فضای باز غذاخوری باید در زیر یک پاسیو پوشیده شده از گیاه یا سنگ فرش قرار بگیرد تا از تابش مستقیم آفتاب و گرمای بالاسر آن شما را ر امان نگه دارد. همچنین می‌توانید یک پنکه سقفی نصب کنید تا از هوای گرم تابستان در امان بمانید و خنک شوید. سعی کنید صندلی‌های قابل شستشو و مقاوم در برابر لکه، آب و نور خورشید را انتخاب کنید. اگر به برق دسترسی دارید، حتما این مکان را با فانوس‌های شیشه‌ای و فلزی تزئین کنید تا جذابیت دریایی و ساحلی بیشتری به فضای بیرون شما ببخشد.

سبک همپتون با سبک ساحلی چه تفاوتی دارد؟

بیشتر افراد به اشتباه سبک ساحلی را با سبک همپتون اشتباه می‌گیرند یا آن‌ها را یک سبک می‌دانند در حالی که این موضوع کاملا اشتباه است. این دو سبک ساحلی ممکن است عناصر مشترک زیادی داشته باشند. اما هنگامی که صحبت از جزئیات می‌شود، این دو سبک با هم تفاوت‌های زیادی دارند. در این بخش برخی از آن‌ها را برای شما شرح دادیم.

اولین تفاوت این دو سبک در گل و گیاه است. در سبک همپتون گل زنبق و رز سفید وجود دارند یا یک میز ناهار خوری با این گل‌ها آراسته شده است. اما در سبک ساحلی گیاهان دیگری مانند مارپیچ و نخل وجود دارد.

تفاوت بعدی در رنگ‌ها است که در سک ساحلی جنبه‌های سرزنده و شلوغ مورد توجه قرار می‌گیرند. به همین دلیل غالبا از رنگ‌های پر جنب و جوش مانند زرد، مرجان و فیروزه‌ای استفاده می‌شود. اما در سبک همپتون از رنگ‌های تاریکی که به رنگ‌های سنگ‌ها شباهت دارد، استفاده می‌شود.

بافت تفاوت دیگر این دو سبک محسوب می‌شود. در طراحی داخلی ساحلی المان‌های دریایی با جنس سخت و برجسته مشاهده می‌شوند. در حالی که در سبک همپتون از رنگ‌های تیره و صیقلی استفاده می‌شود که نقاشی‌های چینی نیز وجود دارند.

تفاوت دیگر این دو سبک یعنی همپتون و ساحلی در الگوی آن‌ها است. رند طراحی در سبک ساحلی هنگام الگوبرداری انعطاف‌پذیر است. در یک خانه ساحلی شما می‌توانید یک بالشتک را برای یک کوسن رنگی روشن را با چاپ فشن تعویض کنید. اما در خانه همپتون بهتر است آن را با یک کوسن پارچه ابریشمی با گل‌های برجسته تعویض کنید.

انواع مختلف سبک طراحی داخلی ساحلی

سبک طراحی داخلی مانند سبک‌های دیگر انواع مختلفی دارد که هر کدام از آن‌ها به شرح زیر هستند:

سبک طراحی ساحلی فرانسوی

اگر جزء افرادی هستید که به عتیقه‌های زینتی علاقه دارید، اشتیاق زیادی نسبت به زیبا شناسی دارید و به دنبال فضای آرامش بخش یک استراحت ساحلی هستید، این سبک برای شما است. این فضای داخلی تعادل را بین راحتی و شیک بودن برقرار می‌کند. برای به روز کردن سبک طراحی داخلی فرانسوی می‌توانید از یک لوستر شلوغ و با جزئیان زیاد یا یک میز ظریف با پاهای خمیده به شکل سبک باروک فرانسوی کمک بگیرید.

سبک ساحلی انگلیسی

این سبک ب یک کلبه ساحلی انگلیسی شباهت دارد. در آن معمولا یک کاناپه مخملی با تمرکز بر راحتی و با روکش چوبی سفید رنگ اضافه کنید. آثار هنری مینیمالیست نیز می‌توانند به شما کمک زیادی کنند.

سبک ساحلی ایتالیایی

از جمله از جزئیات سبک ساحلی ایتالیایی می‌توان به پنجره‌‌های قوس دار و جزئیات گچ بری در سقف اشاره کرد. همچنین عناصری همچون مجسمه‌ها و رنگ‌های مایل به زرد در کاشی، پارچه یا سرامیک نیز وجود دارند.

سبک ساحل اسکاندیناویایی

این سبک خنک و آرام بوده و چندان سرد نیست. این فضاهای داخلی کمی دلپذیر تر از انواع دیگر سبک‌های ساحلی به نظر می‌آیند. اما در سبک ساحلی اسکاندیناویایی چوب روشن بیشتر وجود دارد. چوب‌های روشن به رنگ و بافتی شباهت دارند که در این سبک زیبایی و جلوه‌ زیبایی به فضا می‌دهند.

سبک ساحلی مدیترانه‌ای

سبک مدیترانه‌ای از شهرک‌های ساحلی ایتالیا و اسپانیا الهام می‌گیرد. این نوع سبک از سبک ساحلی ظرف‌های سفالی، فلزات مشکی و رنگ‌های روشن استفاده می‌کند.

سبک ساحلی جزایر استوایی

این نوع سبک در جزایر هاوایی و اطراف اقیانوس آرام در حال گسترش است. سبک جزایر استوایی به روشنایی، بافت‌های استوایی و المان‌های طبیعی شهرت دارد.

سبک ساحلی آمریکایی

این سبک به دلیل وجود آرامش زیاد و راحتی در آمریکا معروف شده و به صورت روز افزون در حال افزایش است.

جمع‌بندی

در این مقاله به سبک طراحی داخلی ساحلی پرداختیم. ایجاد آرامش یکی از جنبه‌های مهم این نوع طراحی داخلی محسوب می‌شود. در طراحی داخلی ساحلی از رنگ‌هایی با پاسه خنثی استفاده می‌شود که رنگ‌هایی همچون آّبی، طوسی و سفید هستند. شما می‌توانید از رنگ‌های دیگری مانند زرد، پرتقالی و مرجانی نیز استفاده کنید. در این مقاله درمورد سبک‌های مختلف آن نیز صحبت کردیم که شامل مدیترانه‌ای، آمریکایی، انگلیسی و … هستند.

شما به کدام سبک ساحلی علاقه دارید؟ نظرات و تجربیات خود را برای ما بنویسید.

اشتراک گذاری

نظرات کاربران