مدل موهای زنانه؛ تصاویر انواع مدل موی زیبا و جذاب با توجه به شکل و فرم صورت

یکی از مشخصاتی که در ظاهر افراد تاثیر زیادی دارد، دل مو است. مدل مو می‌تواند حالت صورت و مدل آن را بهتر یا بدتر کند. همچنین اگر فرم صورت و مدل موی مناسب با آن را بدانید، می‌توانید مدل موی متناسب با مدل صورت خود را انتخاب کنید تا زیباتر از آن چیزی که هستید بنظر برسید. برای مثال اگر پیشانی بلندی دارید، با زدن مدل موی چتری می‌توانید ظاهر زیباتری داشته باشید. علاوه‌بر این، مدل صورت‌های مختلفی وجود دارند که شامل دایره، بیضی، مربع، قلبی، الماسی و … هستند. در این مقاله می‌خواهیم به انواع مدل مو زنانه و کدام برای شما مناسب است؟ بپردازیم.

مدل موهای زنانه؛ تصاویر انواع مدل موی زیبا و جذاب با توجه به شکل و فرم صورت

مدل موی کوتاه برای چه افرادی مناسب است؟

برای دانستن اینکه آیا این مدل مو برای شما مناسب است یا خیر، یک ترفند وجود دارد. در این روش شما مداد را زیر چانه خود می‌گذارید و خط کش را از زیر چونه‌تان قرار می‌دهید. حال فاصله برخورد خط کش و مداد را اندازه گیری می‌کنید. اگر این فاصله 25/2 اینچ یا همان 5/5 سانتی متر بود، می‌توانید موی خود را کوتاه کنید اما اگر از این مقدار بیشتر بود، موی بلند برای شما مناسب تر است.

مدل موهای زنانه؛ تصاویر انواع مدل موی زیبا و جذاب با توجه به شکل و فرم صورت

انواع جدیدترین مدل موهای کوتاه زنانه

اگر می‌خواهید بهترین مدل موی کوتاه را انتخاب کنید، این بخش مناسب شما است. در ادامه می‌خواهیم این مدل موها را به شما معرفی کنیم.

مدل موی باب کوتاه

مدل موی باب کوتاه

مدل موی باب یکی از پرطرفدارترین مدل‌های موی زنانه است که برای سنین مناسب است. این مدل مو جذابیت شما را دو چندان می‌کند. نوع کوتاه آن در دهه‌های مختلف بسیار پرطرفدار بوده است. این مدل مو با ترکیب رنگ‌های فانتزی جذابیت‌اش دو چندان می‎‌شود اما برای افرادی که صورت گرد دارند، مناسب نیست.

مدل موی باب کوتاه زاویه دار

مدل موی باب کوتاه زاویه دار

مدل موی بعدی یعنی باب کوتاه زاویه دار، برای افزایش حجم مو در یک سمت برش‌های کوتاه و بلند ایجاد می‌شود. در مدل موی باب کوتاه زاویه دار لایه‌های پف‌دار پشت مو و لایه‌های خرد و زاویه دار جلوی مو ظاهری مدرن و جذاب به وجود می‌آورد. این نوع مدل موی کوتاه، به اشکال مختلفی حالت داده می‌شود. لایه‌ها را به صورت گرد، زاویه‌دار یا تیز کوتاه می‌شوند. همچنین حالت‌های نامرتب، پریشان یا صاف نیز برای آن مناسب است.

مطلب مشابه: رنگ موی شنی ماسه ای | فرمول ترکیب و تصاویر انواع مدل های آن

مدل موی باب بلانت یک طرفه

مدل موی باب بلانت یک طرفه

این مدل مو، یک مدل موی راحت و بی نقص است که امروزه بین جوانان پرطرفدار محسوب می‌شود. مدل موی باب بلانت یک طرفه برای مراسم رسمی و راحت مناسب بوده و می‌توان با صاف کردن و فر کردن مو آن را زیباتر کرد.

مدل موی باب پیکسی

مدل موی باب پیکسی

اگر جزء افرادی هستید که موهای کم حجمی دارید، این مدل مو برای شما مناسب است. چرا که باب پیکسی دارای لایه‌های زیادی بود و شما با نگاه کردن به آن، آن را به صورت سه بعدی می‌بینید. به همین دلیل اگر موی کم حجمی دارید، موی شما را پرحجم نشان می‌دهد. مدل موی باب پیسکی به علت انعطاف پذیری بیشتر در اندازه مو، یکی از مدل‌های محبوب تابستان است.

مدل موی باب مواج و لایه دار

مدل موی باب مواج و لایه دار

موی مواج و لایه دار مانند مدل موی قبلی، مو را پر حجم‌تر نشان می‌دخد و در هر لایه از مو زیبایی چهره بیشتر می‌شود. مدل موی باب مواج چه به صورت پریشان و چه به صورت صاف، زیبا و دلنشین است.

مدل موی باب لیر

مدل موی باب لیر

لیر در زبان انگلیسی به معنای لایه است و در این نوع مدل مو، مو به صورت لایه لایه کوتاه می‌شود. در مدل موی باب لیر، مو به صورت لایه‌های کوتاه و بلند، کوتاه می‌شود. یکی از مهم‌ترین مزایای این مدل مو این است که می‌توانید آن‌ها را هر اندازه که بخواهید کوتاه کنید.

مدل موی کوپ قارچی

مدل موی کوپ قارچی

برای کوتاهی این مدل مو، آریشگر ابتدا موی صاف را به چهار قسمت تقسیم کرده و از قسمت پشت شروع به کوتاه کردن می‌کند. سپس پایه را به حالت کوپ درآورده و لایه‌های صاف را اتو کرده و جدا می‌کنند. حال با زاویه صفر به بلندی ½ گوش کوتاه می‌کنند.

مدل موی آندرکات

مدل موی آندرکات

این نوع مدل مو مناسب کسانی است که قصد دارند تغییر محسوسی در ظاهر خود بدهند وبه کوتاهی زیادی موی خود علاقه دارند. در مدل آندرکات، قسمت بالای موهای شما کمی بلندتر است. آندرکات کوتاه برای صورت مستطیلی شکل و آندرکاتی که بیشتر در قسمت بالا بلندی داشته باشد، برای صورت گرد مناسب است.

مدل موی پیکسی

مدل موی پیکسی

در صورتی که موهایتان بلند است و بلندی آن را دوست دارید، ما به شما مدل پیکسی را پیشنهاد می‌کنیم. مدل پیکسی، یک مدل موی اسپرت محسوب می‌شود و یک مدل موی فرانسوی است.

مدل موی هندسه‌ای

هندسه

اگر جزء افرادی هستید که به مدل موی مرتب علاقه دارید، این مدل مو برای شما مناسب است، زیرا در مدل موی هندسه‌ای کوچک‌ترین ایراد قابل مشاهده بوده و به مراقبت و توجه زیادی نیاز دارد.

مدل موی چتری

مدل موی چتری

مدل موی چتری یکی دیگر از مدل موهای جذاب و زیبا است که بیشتر برای افرادی که پیشانی بلندی دارند مناسب است. اما اگر برای چتری زدن اصرار دارید و پیشانی شما کوتاه است، پیشناد می‌کنیم از چتری‌های پر اجتناب کرده و به سراغ مدل موی چتری خلوت بروید.

مدل موی کوتاه سزار کات یا ceasae cur

مدل موی کوتاه سزار کات یا ceasae cur

مدل موی بعدی یعنی کات سزار در پشت سر و اطراف کوتاه بوده و در جلو و بالای مو بلندتر است. موهای جلویی در این نوع مدل مو 6 سانت بلندتر کوتاه می‌شوند و می‌توانید آن را به روش‌های مختلفی همچون چتری‌های نامتقارن، حالت دهی به بالا یا بغل استایل کنید.

مطلب مشابه: مدل موهای مردانه برای انواع شکل صورت؛ معرفی انواع مدل مو

مدل موی کروکات یا crew cut

مدل موی کروکات یا crew cut

این مدل مو، یکی از کوتاه‎‌ترین مدل مویی است که خانم‌ها به آن علاقه مند هستند. در سبک کروکات، از 1 تا 3 سانتی متر در سرتاسر سر، کوتاه می‌شود. به گونه‌ای که موها در طرفین و پشت سر کوتاه، در بالا و جلو از سه سانتی متر بیشتر هستند.

مدل موی کوتاه حاشیه‌ای یا فرنج fringe up

مدل موی کوتاه حاشیه‌ای یا فرنج fringe up

مدل موی حاشیه‌ای که به آن fringe up نیز گفته می‌شود، از پیکسی بلندتر است ( خصوصا در قسمت بالایی سر) همچنین در این مدل مو، فرهایی با طول‌های مختلف، کوتاه شده و حالت داده می‌شوند. این مدل موی کوتاه زنانه یکی از بهترین مدل موهای مناسب برای خانم‌هایی با صورت گرد است. چرا که به بالای سر شما حجم می‌دهد.

مدل موی کوتاه موهاک Mohawk

مدل موی کوتاه موهاک Mohawk

این مدل مو بیشتر در مردان مشاهده می‌شود و در زنان به ندرت اتفاق می‌افتد. اما این مدل مو یک مدل موی کاملا جذاب محسوب می‌شود که در طرفین موها کوتاه بوده و در بالای سر موها بلند است.

مدل موی حجیم و کوتاه مرلین

مدل موی حجیم و کوتاه مرلین

همانطور که از نام این مدل مو می‌توان متوجه شد، این مدل مو همان مدل موی ستاره مشهور هالیوود دهه 50 یعنی مرلین مونرو است. این مدل مو از چتری‌هایی به طول گوش در جلوی سر برخوردار بوده و دارای امواج خجیم مو است. در مدل مرلین، موهای پشن سر و پهلو نیز با فرهای بزرگ حالت داده می‌شوند.

چه مدل مویی شما را جوان تر نشان می‌دهد؟

اگر به دنبال مدل مویی هستید که شما را جوان تر نشان دهد، باید به سراغ مدل موهای باب چتری متوسط، مدل مو پیکسی، مدل مو کوتاه تا چانه، باب فرانسوی و … بروی. این نوع مدل موها چهره شما را شاداب‌تر کرده و سن شما را پایین‌تر نشان می‌دهد.

مدل موی آناناسی

مدل موی آناناسی

این مدل مو جزء افرادی است که با موهای کم حجم و بسیار کوتاه علاقه دارند. مدل موی آناناسی یک مدل موی بسیار کوتاه و کم حجم محسوب می‌شود.

مدل مو زنانه فارا

مدل مو زنانه فارا

اگر موهای شما حالت دار است و به دنبال یک مدل موی زیبا برای موهای حالت دار می‌گردید، حتما این مدل مو را امتحان کنید. مدل موی فارا، یک مدل موی خرد است و به تمامی جهت خرد می‌شود. این مدل مو برای تمامی حالات صورت مناسب است.

مدل  موی کوتاه مصری

model moo mesri fantezi 18

این مدل موی کوتاه، با وجو اینکه جزء مدل‌های قدیمی محسوب می‌شود، اما هنوز هم یکی از مدل‌های پرطرفدار است. مدل موی مصری کوتاه بوده که چتری نیز دارد و چتری آن زیبایی خاصی به چهره شما می‌بخشد. لازم به ذکر است که این مدل مو بدون چتری نیز امکان پذیر است.

مدل موی شک یا درهم برهم

مدل موی شک یا درهم برهم

این مدل مو برای کسانی که موهای کم حجمی دارند، بهترین گزینه است. زیرا این مدل مو درهم برهم بوده و باعث می‌شود تا موی شما پر حجم تر از آن چیزی که است نشان می‌دهد.

انواع فرمم صورت

برای اینکه بتوانید مدل موی مناسب خود را انتخاب کنید، باید بدانید که فرم صورت شما چیست. فرم‌های صورت شامل بیضی، گرد، مربع، لوزی، قلبی، مثلثی و … هستند که در ادامه به هر کدام از این فر‌م‌های صورت و موهای متناسب با آن‌ها می‌پردازیم‌.‌

صورت مستطیلی 

در این مدل صورت، پیشانی و خط چانه تقریبا یک لحدازه بوده و صورت کشیده است. طبق طالع بینی، افرادی که دارای صورت کشیده‌ای هستند، برای آینده خود برنامه ریزی می‌کنند. همچنین ترجیح می‌دهند که یک زندگی فعال داشته باشند و از بیکاری بی‌زار هستند.

این فرم صورت چند زاویه و شکستگی دارد و استخوان‌تای فک از کناره‌ی صورت مشاهده می‌شود. در این نوع فرم صورت، کشیدگی صورت کاملا محسوس بوده و فاصله عرض پیشانی، عرض، استخوان فک و همچنین عرض استخوان  گونه‌ها با هم برابر است.

افرادی که صورت مستطیلی شکل دارند، باید ظاهر فک و پیانی تیز خود را نرم کرده و از کشیده‌تر شدن صورت خود خودداری کنند. برای مثال، یک برش از لایه‌ای نرم می‌تواند تیزی گوشه‌های صورت را در حرکت، از نگاه‌ها پنهان کند. شما نباید مدل‌ موهای جلوی صورت که صورت کشیده می‌کند را امتحان کنید. در صورتی که موهای بلند دوست دارید، باید موهای خود را حالت دار یا فر کنید تا حجم افقی موهای شما را افزایش داده و زاویه صورت را نرم کند. یکی از بهترین مدل‌های مو برای صورت، مدل موهای چتری هستند. 

صورت بیضی 

خوش فرم‌ترین صورت برای گریم، صورت بیضی شکل است. در این نوع صورت‌ها، طول صورت، یک و نیم برابر عرض آن است. همچنین عرض پیشانی و استخوان فک با هم برابر هستند. چشم‌ها در یک سوم بالایی صورت قرار می‌گیرند و گیجگاه، کونه و فک زاویه ندارند. این چهره مانند چهره گرد، لطافت خاصی دارد. این صورت‌ها کمی کشیده‌تر از صورت‌های گرد هستند و فاصله بین بینی، لب و پشم کمی بیشتر است.‌به این نوع صورت‌ها، صورت کلاسیک نیز گفته می‌شود. 

در طالع بینی‌، افرادی که صورت بیضی شکل دارند، ذاتا دلسوز و مهربون بوده و اهل عمل‌اند. همچنین این افراد برای رسیدن به اهداف خود تلاش کرده و بسیار روش‌مند و با قاعده هستند.

اکثر مدل موها فرای افرادی که صورت بیضی شکل دارند مناسب است. با این وجود باز هم اگر می‌خواهید یک مدلی خاص برای خود انتخاب کنید، باید به سراغ مدل‌های کوتاه و زیبا بروید. مدل‌هایی همچون باب صاف با لایه‌های ظریف برای این فرم صورت بسیار شیک هستند. شما باید حداقل لایه‌ها را انتخاب کنید، موهای خود را فر کنید یا ببندید و به هیج وجه صورت خود را کشیده‌تر نکنید.

صورت گرد یا دایره‌ای 

این نوع چهره زاویه نداشته و طول و عرض آن تقریبا برابر است. گونه‌ها در صورت گرد دارای نرمی و انحنای خاصی هستند و هیچ گونه شکستی و زاویه در آن مشاهده نمی‌شود. به همین ترتیب برای زاویه دادن به آن باید از گریم و کانتورینگ استفاده کرد. افرادی که گندم گون هستند اکثرا صورت دایره‌ای شکل دارند. در این نوع صورت، تمامی اجزای صورت در وسط آن قرار دارند و فرورفتگی استخوان گونه، عک و زاویه شقیقه‌ها نامحسوس است.

طبق طالع بینی افرادی که صورتی گرد دارند، معمولا توجه زیادی به دیگران نشان می‌دهند. افرادی و دارای صورت گرد هستند، همیشه از خود مایه گذاشته و دوستانی حقیقی هستند. این افراد نیازهای افراد را بر نیازهای خود در اولویت قرار می‌دهند. این افراد بی‌گناه، معصوم و قابل اعتماد هستند.

هنگام انتخاب مدل مو برای صورت گرد باید به دنبال مدل‌هایی بروید که آن را اضافه و تکمیل کنند. سپس برش‌های لایه لایه بلند و برش‌های پیکسی یا choppy این نوع صورت را زیباتر نشان می‌‌دهد.‌در صورتی که می‌خواهید یک مدل موی لایه لایه بردار انتخاب کنید که لایه‌های بلند و مبهمی داشته باشد که از اطراف خط فک شروع می‌شود. برای کشیده‌تر شدن صورت گرد می‌توانید یک حاشیه جانبی کوتاه که به چشم تمام شود را اضافه کنید. برعکس فرم صورت بیضی، باید از مدل هایی که صورت شما را جمع می‌کند خودداری کنید که این مدل موها شامل باب و برش‌هایی تک طول یه همراه لایه‌های کوتاه هستند.

صورت مربعی 

در صورت مربع، پیشانی پهن بوده و فک زاویه دار است. این نوع صورت، فاصله عرض استخوان فک و گونه‌ها با هم برابر است. این نوع صورت گوشه‌هایی با شکل و اندازه برابر دارد که این زوایا آن را به صورت مربعی شکل تبدیل می‌کنند. صورت مربعی شکل دارای فکی تیز و زاویه محسوسی در این قسمت است.

در صورت مربع، پیشانی پهن بوده و فک زاویه دار است.

شما باید یک سبکی را برای صورت مربعی خود انتخاب کنید که مربع بودن آن را از بین می‌برد. به عنوان مثال، مدل‌ موی لایه لایه می‌تواند به پنهان کردن زاویه تیز شما کمک کند. مدل موی باب لیر یکی از این مدل موها است که برای شما ایده‌آل محسوب می‌شود. شما می‌توانید از اکستنشن موی کمک بگیرید تا گونه‌های شما به جای خط فک بنظر بیاید.‌

افرادی که صورت مربعی شکل دارند، بسیار شوخ طبع بوده و می‌توانید ساعت‌ها خود را سرگرم نگه دارید. این افراد همچنین ذهنی تحلیلگر دارند و در گفتن نظرات خود راحت هستید.

صورت قلبی یا مثلثی شکل 

در این نوع صورت، پیشانی و گونه‌ها پهن بوده و چانه‌ها لاغر است. در صورتی که صورت شما قلبی شکل است، باید یک مثلث یا قلب را در کنار صورت خود تصور کنید تا متوجه نسبت بندی آن شوید. کشیدگی چانه و عرض صورت مثلثی به صورتی است که به یک مثلث وارونه شباهت دارد. در این نوع صورت، شما باید به دنبال مدل موی بروید که عرض ابرو شما را کاهش داده و عرض نیمه پایینی صورت شما را افزایش دهد. برای مثال می‌توانید یک مدل موی یک طرفه را انتخاب کنید، قسمتی از پیشانی شما را درحالی که چشمان‌تان را به سمت پایین صورت می‌کشد، زیباتر می‌کند. برای اینکه زاویه فک شما بیشتر نمایان شود می‌توانید موهای خود را حالت داده یا فر کنید. همچنین یک کوتاهی پیکسی با بخش انتهایی بافت نیر روی صورت قلبی شکل زیبا می‌شود. مدل‌های دیگر شامل مدل باب یا لاب هستند که موجب پر شدن کامل فک شما می‌شود.‌

از نظر طالع بینی، کسانی که صورت قلبی شکل دارند، سرسخت و دارای ذهنی بسیار قوی هستند. این افراد همچنین از نعمت درون یافت و شهود برخوردار هستند.

صورت لوزی یا الماسی

این فرم صورت، پیشانی متناسب، استخوان گونه پهن، زاویه دار ؛ همچنین فکی باریک دارند. امروزه صورت الماسی ترند محسوب می‌شود چرا که بیشتر خانم‌ها تمایل دارند تا گونه‌های برجسته‌ای داشته باشند. خانم‌هایی که صورت لوزی یا الماسی شکل دارند، باید قسمت گونه خود را نرم‌تر کنند. برای این کار باید با برش‌های لایه‌ای بلند و متوسط برای جلوی صورت قسمت‌های کناری پهن صورت را باریک‌تر نشان دهید‌‌. برای پهن‌تر نشان دادن فک خود، باید از مدل موی باب لیر کمک بگیرید که اطراف صورت را پوشانده و چانه را پهن‌تر نشان می‌دهد. برای مراسم‌ها و عروسی می‌توانید شینیون‌های جمع‌تر را انتخاب کنید که گونه‌های شما را بیشتر نشان داده و ظاهر پیشانی شما را بیشتر کند. کسانی که صورت لوزی شکل دارند، از لحاظ طالع بینی، از تحت کنترل بودن لذت می‌برند. همچنین این افراد ایده‌آل بوده و جزئیات توجه زیادی می‌کنند. افرادی که این فرم صورت را دارند افراد دقیقی بوده و کار خود را به بهترین شکل ارائه می‌دهند. همچنین افراد با صورت لوزی در به کار بردن کلمات دقت زیادی دارند.

جمع بندی

در این مقاله به انواع فرم صورت زنانه و کدام به شما می‌آید پرداختیم. همچنین در ابتدا این مقاله انواع مدل موهای زنانه را به شما معرفی کردیم که برخی از آن‌ها شامل مصری، کاسه‌ای، پیکسی، لیر، باب و … هستند‌. انواع فرم صورت نیز اعم از الماسی یا لوزی، مثلثی یا قلبی، مربع، دایره، بیضی، مستطیل و .‌.. هستند.
مدل صورت شما کدام است؟ آیا مدل مودی درستی متناسب با صورت خود انتخاب کرده اید؟ نظرات و پیشنهادات خود را برای ما بنویسید

اشتراک گذاری

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *