آرایش مناسب با هر رنگ مو و پوست؛ نکات ویژه برای میکاپ صورت

انتخاب رنگ مو متناسب با چهره 1024x538 1

برخی از افراد همواره به دنبال آرایش مناسب خوب می‌گردند اما احساس می‌کنند هیچ نوع آرایشی به آن‌ها نمی‌آید. در حالی که این طرز فکر کاملا غلط است، زیرا شما باید با توجه به رنگ پوست، حالت صورت و رنگ مو آرایش مناسب با پوست خود را انتخاب کنید. در این مقاله نیز ما به کمک شما آماده ایم تا با آرایش مناسب برای هر رنگ مو و صورت صحبت کنیم. پس در صورتی که می‌خواهید آرایش مناسب خود را پیدا کنید، تا انتهای این مقاله را مطالعه کنید.

آرایش مناسب برای هر رنگ مو

آرایش مناسب با هر رنگ مو و پوست؛ نکات ویژه برای میکاپ صورت

قبل از اینکه به سراغ رنگ پوست برویم می‌خواهیم ابتدا درمورد رنگ آرایش مناسب برای هر رنگ مو صحبت کنیم. همچنین اشاره می‌کنیم که این رنگ مو‌ها برای چه رنگ پوست‌هایی مناسب هستند.

رنگ موی بلوند

آرایش مناسب با هر رنگ مو و پوست؛ نکات ویژه برای میکاپ صورت

رنگ موی بلوند یکی از زیباترین و شیک‌ترین رنگ مو‌ها محسوب می‌شود که مانند رنگ موهای دیگر آرایش مناسب خاص خودش را دارد. رنگ موی بلوند می‌تواند شامل تناژهای خاکستری، طلایی یا حتی چند هایلایت ظریف شود. رنگ موی بلوند برای پوست‌ روشن بهترین انتخاب محسوب می‌شود. برای آرایش برای این رنگ مو باید به هر کدام از مواد آرایشی توجه کنید که به شرح زیر هستند:

سایه چشم

سبک کلی میکاپ ما تا حدودی به سایه چشم بستگی دارد. به همین دلیل هنگام آرایش چشم باید رنگ پوست و رنگ موی خود را در نظر بگیرید. برای این نوع رنگ موها بهتر است از رنگ‌های روشن و پاستلی استفاده کنید. در نتیجه باید پالت‌های تیره را کنار بگذارید و از سایه‌های پاستلی، صورتی و مرجانی استفاده کنید. همچنین می‌توانید با خط چشم‌های ظریف و الگو‌های رنگی و فانتری زیبایی آرایش چشم خد را دو چندان کنید.

رژ لب

بهترین رژ لب‌هایی که با موی بلوند ترکیب می‌شوند، خانواده نود و گوشتی هستند. همچنین می‌توانید با یک تکنیک از برق لب یا بالم لب نیز استفاده کنید تا به لب‌هایتا درخشش زیبایی دهید.

رژگونه

اگر بتوانید رنگ رژگونه مناسب برای آرایش خود انتخاب کنید، یعنی به سطح آرایش حرفه‌ای رسیده‌اید. طبق رنگ شناسی، رنگ موی بلوند جزء رنگ‌های سرد است. به همین دلیل شما باید رنگ رژگونه خود را با رنگ موی خود بالانس کنید. برای این کار پیشنهاد می‌کنیم. از رژگونه‌های طیف صورتی استفاده کنید.

یکی از برندهایی که برای این نوع آرایش می‌توانید استفاده کنید سری نچرال برند دبورا هستند. دبورا برند ایتالیایی است که رژگونه‌های نچرال زیادی عرضه کرده و برای هر سلیقه آرایشی مناسب است.

مطلب مشابه: روش های جلوگیری از براق شدن پوست بعد از آرایش

banner

قهوه‌ای

رنگ موی پرطرفدار بعدی که معمولا برای تمامی افراد مناسب است، قهوه ای است. رنگ موهای تناژ قهوه‌ای برای پوست گندمی با تناژ گرم، پوست سبزه تناژ گرم و تناژ سرد مناسب هستند. قهوه‌ای تیره جزء رنگ‌های خنثی بوده و به پوست شما اجازه می‌دهد تا در رنگ طبیعی خود ظاهر شود. برای آرایش این پوست باید موارد زیر را رعایت کنید:

اهمیت به زیرسازی پوست

برای این رنگ مو باید میانه خوبی با برنزرها داشته باشید. برای این کار می‌توانید یک برنزر متوسط با توجه به رنگ پوست خود انتخاب کرده و مقداری از آن را با براش مخصوص در قسمت برجستگی استخوان گونه، پیشانی و چانه خود بمالید.

آرایش چشم

برای این نوع رنگ مو‌ها باید از سایه‌های نود با تناژ قهوه‌ای و طلایی استفاده کنید. با استفاده از مداد چشم مشکی، خط چشم محو و پنی روی پلک‌های خود بکشید و با ریمل حجم دهنده آرایش خود را به پایان برسانید.

رژ لب

برای هماهنگی با این نوع رنگ مو باید از رژ لب‌های ترکیبی استفاده کنید. برای این تکنیک، کمی تینت با پایه نارنجی، سپس رژ لب‌هایی در طیق قرمز و زرشکی به لب‌های خود بزنید.

رژگونه

برای انتخاب رژگونه مناسب، باید به سراغ رژگونه‌های طیق برنز بروید. این رنگ‌ها معمولا طیق مشخصی داشته و با رژگونه هلویی ترکیب خوبی می‌سازند.

مشکی

آرایش مناسب با هر رنگ مو و پوست؛ نکات ویژه برای میکاپ صورت

به جرات می‌توان گفت که داشتن این رنگ مو به هیچگونه قوانین و محدودیت آرایشی احتیاج ندارد. با داشتن این رنگ مو شما می‌توانید هر رژ لب یا سایه‌ای که می‌خواهید انتخاب کنید. با این وجود در این بخش قصد داریم تا چند ایده برای این رنگ مو را به شما آموزس دهیم. این ترفند‌ها به شرح زیر هستند:

آرایش چشم

اگر می‌خواهید آرایش شما مجلل و متناسب با این رنگ باشد، بهتر است که از سایه‌های دودی با سایه‌های متال زمردی و کبالت ترکیب کنید. این تکنیک آرایشی رنگ موهای شمارو بیش از پیش نمایان می‌کند. برای اشخاصی که به آرایش ملایم علاقه دارند، سایه‌های نود با تناژ بنفش و قهوه ای استفاده کنید. برای خط پشم نیز می‌توانید از خط چشم کلاستیک، پهن و دنباله دار استفاده کرده و مژه هایتان را نیز با ریمل پر کنید.

رژ لب

برای رژ لب بهترین انتخاب رژ لب قرمز است. رژ لب قرمز میکاپ شما را کلاسیک می‌کند. اگر می‌خواهید رژ لب کم رنگ‌تری داشته باشید، می‌توانید رژ لب‌های نود و گوشتی را انتخاب کنید.

رژگونه

در صورتی که رنگ موی شما مشکی است، محدودیت خاصی برای انتخاب رژگونه ندارید. اما با توجه به رنگ پوست خود می‌توانید رژگونه خود را انتخاب کنید.

file

شرابی و قرمز

رنگ موی قرمز به شما کمک می‌کند تا در مجالس بدرخشید. اما درست برعکس رنگ مشکی، این رنگ مو انتخاب لوازم آرایشی شما را محدود می‌کند. بر طبق نظر کارشناسان رنگ شناسی و میکاپ، بعد از انتخاب این رنگ مو باید دور رنگ‌های قرمز و صورتی را خط بکشید. با انتخاب رنگ موی شرابی و قرمز شما می‌توانید از برنزرها و سایه‌های طلایی استفاده کنید.

زیرسازی

برای آرایش با این رنگ مو باید از تکنیک ترکیب هایلایتر و کرم پودر استفاده کنید. برای اجرای این تکنیک باید کمی از کرم پودر را با هایلایتر ترکیب کنید و با براش یا بلندر آن را روی پوست خود محو کنید.

سایه چشم

برای موهای قرمز پیشنهاد می‌کنیم که رنگ سایه چشم طلایی و قهوه‌ای را ا هم ترکیب کنید. برای خط چشم نیز، خط چشم گربه‌ای را پیشنهاد می‌کنیم تا چشمتان جلب توجه کند. در آخر از ریمل‌های بلند کننده برای تکمیل کردن آرایش خود کمک بگیرید.

رژ لب

اگر عاشق رژ لب قرمز هستید و می‌خواهید برای این آرایش نیز آن را انتخاب کنید، باید از این کار خودداری کنید. به جای انتخاب این طیف از رنگ رژ بهتر است از رنگ‌های تناژهای نود و قهوه‌ای کمک بگیرید تا میکاپ جذاب و شیکی داشته باشید.

رژگونه

رژگونه‌های صورتی و مرجانی را کنار بگذارید و به سراغ ترکیبات هلویی و هایلایتر بروید. در این نوع رنگ موها باید چهره شما درخشش داشته باشد. به همین ترتیب باید با یک هایلاتر آرایش خود را تکمیل کنید.

مطلب مشابه: پد آرایش پاک کن؛ انواع پدهای پاک کنند آرایش و نحوه استفاده

file 1

مسی

رنگ موی مسی گزینه مناسبی برای پوست‌های سبزه و تیره است و چهره آن‌ها را پرشور و نشاط نشان می‌دهد. انتخاب آرایش مناسب موی مسی مانند رنگ موهای دیگر به دقت نیاز داشته و اگر هارمونی مناسبی انتخاب کنید می‌توانید ظاهری زیبا و چشم نوازی داشته باشید. برای انتخاب این آرایش باید موارد زیر را رعایت کنید:

سایه چشم

رنگ مسی درخشش کافی را به موی شما می‌بخشد در نتیجه نیازی نیست از سایه چشم‌های اکلیلی استفاده کنید. بدین ترتیب بهتر است از سایه‌های ملایم و کم رنگ استفاده کنید. رنگ‌های ملایم مانند صورتی و بژ انتخاب خوبی برای این رنگ مو محسوب می‌شوند.

رژ لب

برای این رنگ مو مانند رنگ شرابی باید از رژ لب قرمز دوری کنید. در نتیجه بهتر است از رژ لب‌های ملایم و رنگ لب استفاده کنید. این رنگ‌ها شامل صورتی بسیار ملایم و قهوه‌ای کم رنگ می‌شوند.

رژگونه

برای اینکه بتوانید رنگ مو و آرایش خود را به خوبی نشان دهید می‌توانید از رنگ مسی کمک بگیرید.

انواع تناژ پوست

ابتدا برای آرایش متناسب با رنگ پوست خود باید بدانید که پوست شما دقیقا چه رنگی است، یا تناژ آن گرم، سرد یا خنثی است. پس در این بخش همراه ما باشید.

تناژ گرم

این تناژ به رنگ سفید نزدیک بوده و به صورتی می‌زند. این نوع افراد نسبت به آفتاب حساس بوده و سریع می‌سوزند و دچار لک یا سوختگی می‌شود.

تناژ سرد

این تناژ پوستی به رنگ سایه‌های آبی و صورتی می‌زند. این رنگ برعکس تناژ گرم نسبت به آفتاب واکنش نشان نداده و متمایل به تیره است.

تناژ خنثی

این رنگ پوست نه متمایل به صورت است و نه آبی. برخی از کسانی که تناژ خنثی دارند به آفتاب حساس هستند و برخی نیستند.

بهترین رنگ مو

چگونه تناژ پوست خود را تشخیص دهیم؟

در این بخش روش تشخیص تناژ پوست را به شما آموزش می‌دهیم:

تناژ گرم

رنگ رگ‌های شما متمایل به سبز یا زیتونی است.

تناژ سرد

رنگ رگ‌های شما متمایل به بنفش یا آّبی است.

تناژ خنثی

رنگ رگ‌های شما متمایل به سبز، آبی یا بنفش است.

میکاپ مناسب با انواع رنگ پوست

حال که با انواع رنگ پوست و نوع تشخیص آن آشنا شدید، می‌خواهیم شما را با آرایش مناسب با رنگ پوست آشنا کنیم.

آرایش متناسب با رنگ سرد

رنگ هایی که شما می‌توانید برای ای رنگ پوست انتخاب کنید به شرح زیر هستند:

صورتی

ارغوانی

هلویی

قرمز

قهوه‌ای سرد

مشکی

سرمه‌ای

آبی کمرنگ

سبز آبی

سفید

طوسی

این رنگ‌ها برای پوست سرد مناسب هستند اما بدین معنا نیست که حتما باید از تمامی آن‌ها در آرایش خود استفاده کنید. رنگ‌هایی که تناژ آبی دارند برای پوست‌هایی با تناژ سرد مناسب هستند. این محصولات می‌توانند رژ لب قرمز با پایه آبی، رژگونه هلویی، سایه چشم خاکستری مایل به قهوه‌ای و … باشند. از طرفی دیگر باید از لوازم آرایشی که دارای تناژ زرد رنگ هستند، دوری کنید.

زیر سازی مناسب

برای پوست‌هایی با تناژ سرد است باید از زیر سازی‌های صورتی رنگ دوری کند. این موضوع آنقدر اهمیت دارد که هنگام خرید کرم پودر خود باید آن را در نور بگیرید تا مطمئن شوید که درون آن هیچگونه صورتی ای وجود نداشته باشد.

به قرمزی موجود رنگ‌ها توجه کنید

در صورتی که رنگ گردن و قفسه سینه شما یک رنگ است و آندرتون قوی صورتی سرد دارند، باید از سرد ترین رنگ‌ها با تناژ صورتی استفاده کنید. سپس این رنگ را با خط فک خود و نه با داخل مچ دستتان مطابقت دهید. اما اگر رنگ‌هایی با ته رنگ صورتی می‌خواهید چند رنگ مختلف را انتخاب کرده و آن را جلوی آفتاب ببرید و ببینید کدام طبیعی هستند.

رنگ‌های خنثی در پوست سرد

 معمولا زیرساز های صورتی، روی چهره‌هایی که در حالت عادی گلگون هستند، خصوصا افرادی که صورتشان بیش از گردن دارای اندرتون صورتی است، غیر طبیعی بنظر می‌رسد. اینکه صورت خود را با اینگ هماهنگ کنید، تفاوت رنگ چهره و بدنتان را بیشتر می‌کند و این دقیقا همان نتیجه‌ای است که نباید از زیرسازی بگیرید.

اگر جزء افرادی هستید که باید زیر سازی خنثی‌ای داشته باشید، تا تناژ صورتی پوست خود را متعادل کنید، باید از محصولاتی که ته رنگ زرد ی گرم زیادی دارند را انتحاب نکنید. در نتیجه باید کرمی انتخاب کنید که اصلاح کننده‌ای ظریف جهن محو کردن تفاوت بین صورت و بدنتان باشد.

زیر سازهای اصلاح کننده رنگ

در صورتی که قرمزی صورت شما از گردن یا قفسه‌تان بیشتر است، از یک لوسیون اصلاح کننده رنگ قبل از زدن زیر سازها کمک بگیرید. اما اگر رنگ بدن و صورت‌تان تفاوت زیادی ندارد، نیازی نیست این کار را انجام دهید.

آرایش برنزه

اگر رنگ پوست شما سرد است و می‌خواهید آن را گرم کنید، می‌توانید از برانزرها کمک بگیرید. بدین ترتیب نباید از برانزرهایی استفاده کنید که تناژهای طلایی و زرد قوی دارند. همچنین برانزر تناژ نارنجی دارد نیز نباید آن را خریداری کنید. به جای این نوع برانزرها باید رنگ‌های تناژهای قهوه‌ای با مقدار بسیار اندکی صورتی، مانند برانزر بنفیت استفاده کنید. همچنین می‌توانید از این برانزرها کمی روی بدن خود استفاده کنید.

پوست روشن

اگر پوست شما روشن است، برای میکاپ انتخاب‌های بیشتری در رنگ رژ لب، سایه چشم و رژگونه دارید. برای میکاپ ای رنگ پوست باید به نکات زیر توجه کنید:

رژ لب و رژگونه

برای این رتنگ پوست می‌توانید از رنگ‌های صورتی روشن‌تر یا ارغوانی برای لب‌ها و گونه‌هایتان استفاده کنید.

سایه چشم

اگر رنگ رژ لب خود را صورتی کم رنگ انتخاب کرده‌اید، برای سایه از قهوه‌ای، طوسی یا آلویی استفاده کنید. میکاپ قهوه‌ای اسموکی یا سایه‌های طوسی رنگ با خط چشم تیره و مژه‌های پر، بهترین گزینه است. علاوه‌بر این، اگر رژ لب قهوه‌ای پررنگ را انتخاب کرده‌اید، برای سایه می‌توانید از سبز کمرنگ مایل به آبی به جای زرد یا حتی آبی استفاده کنید.

پوست‌های روشن متوسط

اگر جزء افرادی هستید که رنگ پوست‌تان سرد بوده و روشنی متوسط دارد، می‌توانید از رنگ‌های مختلفی برای آرایش خود استفاده کنید.

رژ لب

برای این رنگ پوست می‌توانید از رنگ رژ لب‌های کمی تیره‌تر، رنگ توت فرنگی، ارغوانی و قرمز استفاده کنید.

چشم‌ها

اگر رنگ پوست شما روشن و با تناژ سرد است، فرقی نمی‌کند چه رنگ چشمی داشته باشید، سایه‌های رنگ آلویی، بنفش و اسطوخودوسی با هر رنگ چشمی ست می‌شوند. اما اگر چشم‌ها قهوه‌ای رنگ دارید، از آنجا که این رنگ یک رنگ گرم است، بهتر است آن را با یک رنگ سرد مانند آبی روشن بالانس کنید. رنگ‌های برنزی نیست به عنوان سایه چشم و حتی رژگونه برای شما مناسب هستند، اما مراقب باشید رنگی که انتخاب می‌کنید، قرمزی زیادی نداشته باشد. در صورتی که رنگ چشم شما سرد است مانند سبز یا آبی، بهتر است از سایه‌های برنزی و قهوه‌ای استفاده کنید.

پوست تیره

خانم‌هایی که پوست تیره با تناژ روشن دارند، رنگ‌های مختلفی را می‌توانند در آرایش خود استفاده کنند این رنگ‌ها شامل آلویی پر رنگ تا میکاپب اسموک و ذغالی می‌شوند.

رژ لب

برای این رنگ پوست شما می‌توانید سایه‌های قهوه‌ای، صورتی با تیرگی متوسط، هلویی یا رنگ‌های نود با پایه صورتی استفاده کنید.

آریش چشم‌ها

شما می‌توانید رنگ‌های سردی که در بالا ذکر کردیم را انتخاب کنید. سایه رنگ پاستلی مات صورت برای خانم‌هایی که پوست روشن دارند مناسب است اما شما نباید آن‌ها را انتخاب کنید. به جای آن می‌توانید از صورتی با روشنی متوسط انتخاب کنید که پوستتان را تیره نمی‌کند. یکی دیگر از قابلیت‌هایی که در این رنگ می‌توانید استفاده کنید، انتخاب رنگ‌های تیره مانند سبز شکاری و سرمه‌ای انتخاب کنید.

جمع‌بندی

در این مقاله به آرایش متناسب با هر رنگ مو و رنگ پوست پرداختیم. همچنین درمورد تناژ مختلف پوست و نحوه تشخیص آن‌ها صحبت کردیم. به عنوان مثال افرادی که دارای موهای بلوند هستند باید بیشتر از رنگ های گرم در آرایش خود استفاده کنند زیرا بلوند یک رنگ سرد است. اما رنگ مشکی تقریبا با تمامی رنگ‌های گرم و سرد زیبا است.

رنگ موی شما چه رنگی است؟ آیا به درستی آرایش می‌کنید؟ نظرات خود را به اشتراک بگذارید.

مطلب مشابه: درباره پودر برنزه کننده؛ مراحل استفاده و نکات مهم پوست برنزه

اشتراک گذاری

دنبال کنید نوشته شده توسط:

ZahraMooazi

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *