انشا درباره ورزش؛ 6 انشا جدید ورزش برای پایه های مختلف

در این بخش سایت سبکِنو مجموعه 6 انشا درباره ورزش برای پایه مختلف از چهارم و پنجم تا دبیرستان را ارائه کرده ایم.

انشا درباره ورزش در سطح متوسطه

مشغله های زندگی پررنگ تر از همیشه خود را به نمایش گذاشته اند و زندگی بدون ورزش را به سمت کسالت و دلسردی سوق داده اند.

خوشبختانه امروزه شاهد حضور چشمگیر افراد در عرصه های مختلف ورزشی هستیم

تنوع رشته های ورزشی ،طرفداران و علاقه مندان زیادی را گرد هم آورده است تا در عرصه ها و میادین ورزشی خوش بدرخشند

هدف از ورزش کردن متفاوت است ، شخصی برای گذراندن اوقات فراغت خود ورزش می کند، شخصی برای بهبود تناسب اندام به ورزش رو آورده است و شخصی دیگر برای کسب شهرت و راه یافتن در مسابقات ورزشی ،تلاش می کند.

تأسیس باشگاه ها، میادین، سالن های ورزشی و توجه مسئولین و خانواده به ورزش،ب ر نقش مثبت و مؤثر ورزش در جامعه تأکید دارد

اصطلاحاتی مانند ورزش انفرادی، ورزش گروهی، ورزش رقابتی، ورزش نمایشی، ورزش هوازی و ورزش بی هوازی در حوزه ورزش زیاد شنیده شده و یا به چشم می خورند که هر کدام ویژگی های منحصر به فردی دارند و شرایط خود را می طلبند.

با انجام تحقیقات علمی اثرات مثبت ورزش از نظر پزشکی،روانشناسی و اجتماعی مورد بررسی واقع شده و اظهار داشته اند که انجام فعالیت های جسمانی باعث ترشح اندورفین در بدن و در نتیجه احساس نشاط در فرد می شود، همچنین ورزش اعتماد به نفس فرد را افزایش می دهد و برقراری ارتباط اجتماعی را تسهیل می کند.

نباید فراموش کرد که در هر ورزشی باید از ابزارها و تجهیزات لازم استفاده کرد تا ورزش کردن لذت بخش تر باشد به عبارتی رعایت ایمنی در ورزش از خطرات و آسیب دیدگی های احتمالی می کاهد.

به امید روزی که ورزش بیشتر از گذشته جای خود را در فعالیت های روزمره پیدا کند و جامعه ای ورزشکار به منصه ظهور برسد.

مطلب مشابه: انشا درباره نماز؛ 10 انشا جدید با موضوع عبادت و نماز خواندن

انشا درباره ورزش؛ 6 انشا جدید ورزش برای پایه های مختلف

انشای ساده و ادبی درباره ورزش و فایده های آن

ورزش فایده های زیادی دارد، ما وقتی ورزش می کنیم هم جسم و هم روحمان سالم می ماند و باعث قوی شدن بدن می شود همچنین کمک می کند ما خیلی کم تر از دیگران مریض شویم

من ورزش و نرمش را خیلی دوست دارم؛ وقتی صبح ها در صف مدرسه نرمش می کنیم شاداب و سرحال می شویم و دیگر احساس خستگی و تنبلی نمی کنیم

ورزش بر اخلاق ما هم اثر می گذارد، خانم معلم می گوید: اگر هر روز ورزش کنیم خوش اخلاق می شویم ودیگر بداخلاقی نمی کنیم

معلم تاریخمان می گفت؛ انسان های اولیه هم مثل ما ورزش می کردند ولی شکل ورزش کردن آنها با ما فرق دارد، بعضی از ورزش ها در آب هستند مثلا شنا،یعنی برای انجام دادن آنها باید به استخربرویم

بعضی از ورزش ها باتوپ هستند مثل فوتبال، بسکتبال، والیبال و هندبال

ورزش کردن باعث می شود که مغزماهم قوی شود تا بتوانیم درس ها را خوب یاد بگیریم ونمره خوبی بگیریم، دویدن هم یک ورزش است من بعضی وقت ها با پدرم به پارک می روم وبا پدرم میدوم و در آنجا با وسیله های ورزشی بازی می کنم

من دویدن را خیلی دوست دارم چون پدرم می گوید:دویدن استخوان ها را قوی می کند و هرکس ورزش کند همیشه حالش خوب است و می خندد.

اگر ورزش کنیم همیشه سالم می مانیم

انشا درباره اهمیت ورزش برای سلامتی


مقدمه : کوهنوردی، شنا، پیاده روی و اسب سواری از جمله ورزشهای متنوعی هستند که علاوه بر تاثیر مستقیم بر سلامتی به عنوان یک تفریح هم محسوب می شوند. ورزش موجب افزایش قدرت بدنی شده و چنانچه فردی ورزشکار به یک بیماری دچار شود، در بسیاری از موارد بهبود می یابد.

بدنه : سستی و تنبلی مادر بسیاری از بیماری ها به ویژه افسردگی است. چنانچه فردی دچار سستی و بی‌ارادگی گردد، به مرور زمان روحش هم درگیر شده و بیمار می گردد. ورزش و سلامتی یک رابطه مستقیم دارند، یعنی کسانی که ورزش نمی کنند اغلب سست و ضعیف و بی حال هستند و با کمترین تحرک بیمار می شوند و سیستم ایمنی آنان نیز ضعیف می گردد و فرد با کمترین بادی و استرسی بیمار می شود.

ورزش موجب تناسب اندام شده و فردی که به صورت مرتب ورزش کند دچار چاقی نشده و همواره اندامی متناسب دارد. بیماری های قلبی و فشارخون، دیابت و چربی خون، درد مفصل و استخوان با ورزش روند بهبودی را طی کرده و فرد خیلی سریع درمان می شود. افرادی که همواره به دنبال سلامتی هستند با ورزش میانه خوبی دارند و اغلب هر روز هفته ورزش می کنند. سلامتی نعمتی بزرگ است که اگر از دست برود ممکن است هیچ وقت باز نگردد،پس بهتر است برای حفظش از هیچ تلاشی دریغ نکنیم.

هر بار که احساس ضعف، بی حوصلگی، خستگی مفرط، کردید بدانید که بدنتان نیاز به یک ورزش و تمرین جسمی سخت دارد و بهتر است که دست به کار شوید و برنامه ورزش را شروع کنید. در افرادی که جراحی های باز انجام می دهند، پس از مدتی کوتاه به بیمار توصیه می گردد که شروع به راه رفتن نماید.

چه بسیار بیماری های ریز و درشت که با کمی تحرک بدنی روند خوبی یافته و فرد سلامتی خود را در می یابد. چه بسیار روزهایی که به بطالت می گذرانیم ولی به فکر ورزش و سلامتی خود نیستیم و فقط حرف می زنیم. زندگی فرصتی بی اندازه زیباست که اگر آن را با ورزش آمیخته نکنیم ممکن است از دست برود.سلامتی را با هیچ چیز عوض نکنیم و قدر بهترین نعمت خدا را بدانیم تا همیشه خوب و خوش و سرحال باشیم.

نتیجه گیری : سلامتی و ورزش به صورت مستقیم در ارتباط هستند و کسانی که سلامتی کامل دارند حتما ورزش می کنند و با ورزش بدن خود را تقویت می کنند و می دانند که پس از درمان در بیمارستان و مطب اولین و بهترین گزینه برای داشتن یک زندگی خوب و سالم است.

مطلب مشابه: انشا ضرب المثل؛ 7 انشا جدید درباره انواع ضرب المثل و معنای آنها

انشا درباره ورزش؛ 6 انشا جدید ورزش برای پایه های مختلف

انشا در مورد ورزش برای نوجوانان

امروزه ورزش کردن یکی از مهم ترین مسائلی است که در تمام نقاط دنیا به آن توجه زیادی شده و درباره فواید و مزایای آن برای سلامتی تبلیغات زیادی می شود و هزینه های زیادی نیز صرف آن از ساخت امکانات ورزشی مانند باشگاه ها گرفته تا استادیوم ها می شود.

مردم نیز با ورزش میانه خیلی خوبی پیدا کرده اند زیرا بیش از گذشته با فواید آن آشنا شده اند.
امروزه افراد در سطوح مختلف ورزش می کنند، گروهی حرفه ای هستند و در مسابقات مدال کسب می کنند، گروه دیگر آماتور و بی تجربه اند و سعی می کنند تناسب اندام خود را حفظ کنند و گروهی نیز هستند که عاشق تماشای مسابقات ورزشی و هیجانات آن هستند حتی اگر خودشان اهل ورزش کردن نباشند.

ورزش در زندگی ما نقش زیادی دارد، از مزیت های آن در سلامت جسم و روح و درمان بیماری ها گرفته تا مسائل مربوط به درآمد زایی و بسیاری جهات دیگر.

شواهد موجود نشان داده پایه بسیاری از ورزش ها به گذشته های بسیار دور و حتی چندین هزار سال پیش می رسد. برخی ورزش ها مانند شنا یا سوارکاری قدمت تاریخی دارند و پرتاب نیزه یا کشتی به دوران مصر باستان برمی گردند.

انسان ها ابتدا از ورزش های مختلف به منظور دفاع از خود در برابر خطرات احتمالی، جنگ با دشمن یا تهیه غذا و به طور کلی حفظ و بقای زندگی استفاده می کردند که به مرور به بخشی از فرهنگ کشورهای مختلف تبدیل شدند.

ورزش در دنیای امروز چه در زمینه سرگرمی و تفریحات، کسب درآمد یا پزشکی بسیار مورد توجه می باشد.

تماشای مسابقات ورزشی در المپیک ها و جام های جهانی بسیار لذت بخش است و طرفداران زیادی در سراسر دنیا دارد و ورزش های مختلف مثل پرتاب نیزه که در گذشته برای زنده ماندن استفاده می شده امروزه نمایان گر سطح توان و مهارت های جسمانی بالای ورزشکار در رقابت های ورزشی می باشد.

انشای ساده و ادبی درباره ورزش مناسب پایه دبیرستان

طعم دلچسب ورزش آنجا به دلمان نشست که فضای صمیمی اش، برد و باخت را برایمان شیرین کرد و جرقه ورزشکار شدن ،انگیزه هایمان را بالا برد و خواستیم پا به میدان رقابت بگذاریم، رقابتی سالم و خواستنی

به تناسب توانایی ها ،سوت ورزش را برای انتخاب ورزش مورد علاقه به صدا در آوردیم و دست رفاقت پیش کشیدیم تا ورزش دوستمان باشد، اما وقتی به خود آمدیم ،عادت کرده بودیم به این دوستی ،عادتی زیبا و صحیح.

باید انتخاب کنیم ،جای کدام یک باشیم ،جای ورزشکار آماتور، ورزشکار حرفه ای یا به طرفدار مسابقات ورزشی بودن اکتفا کنیم و بیشتر یک تماشاچی باشم و از دیدن هنرآفرینی ورزش لذت ببریم.

دست و دل بازی ورزش برایمان آشناست وقتی یک کودک ، نوجوان، جوان ،بزرگسال و میانسال می توانند در آن مشارکت داشته و سهیم باشند.

امروزه اضطراب ،افسردگی ،کم تحرکی ،تنبلی ،کسالت،بیماریهای قلبی و عروقی ،گریبان بشر را گرفته اند و برای پیشگیری از بالا رفتن آمارها،ورزش می تواند نقش ناجی را ایفا کند.

ورزش بهانه ای قشنگ برای ارتباط با همسالان و جامعه است ،ارتباطی که سازنده و مفید رشد پیدا می کند و به تکامل می رسد.

هر چقدر کارنامه ورزش را زیرو رو کنی ،کوله باری از تجربه در چنته دارد و نمراتی خوب با مدال هایی رنگارنگ ولی جدا از همه این ها،ورزش را باید قدر بدانیم و فرهنگ ورزش کردن را گسترش دهیم تا از درخت سبز ورزش،میوه هایی سالم به ثمر نشیند.

مطلب مشابه: انشا درباره کتاب و کتابخوانی؛ 7 انشا جدید با موضوع کتاب برای پایه های مختلف

انشای عادی درباره ورزش کردن برای کلاس پنجم

خداوند مهربان به هر یک از ما یک بدن سالم و کامل عطا کرده تا بتوانیم در این دنیای بزرگ از نعمت های او استفاده کرده و بنده خوبی برای او باشیم اما بسیاری از ما به سلامت این جسم توجه نمی کنیم و با پرخوری، ورزش نکردن و بی توجهی به نیازهایش، بدن خود را به سمت بیماری های مختلف سوق می دهیم.

ورزش کردن نه تنها یک سرگرمی و علاقه مندی بلکه یک وظیفه است که هر یک از ما در مقابل بدن خود بر عهده داریم زیرا ورزش باعث می شود بدن ما سالم مانده و به اضافه وزن و بیماری هایی همچون بیماری قلبی مبتلا نشود.

علاوه بر این به گفته پدرم ورزش روی روحیه ما تاثیر بسیار عالی دارد، استرس را کم می کند، اضطراب را از بین می برد و حس اعتماد به نفس و شادی درونی به ما می دهد که به خصوص در صبح ها باعث می شود روز خود را با روحیه بسیار خوب شروع کنیم.

همه افراد موفق اوقاتی از روز خود را به ورزش اختصاص می دهند زیرا خوب می دانند تا زمانی که بدن سالم و متمرکز نداشته باشند نمی توانند به موفقیت های بیشتر دست پیدا کنند.

ورزش کردن به خصوص اگر به همراه دوستان یا اعضای خانواده باشد لذت بخش تر است. من و خانواده ام گاهی آخر هفته ها به کوهنوردی می رویم، همچنین هر ماه یک یا دو بار به استخر می روم و سعی می کنم در فعالیت های ورزشی مدرسه نیز شرکت کنم.

من تصمیم گرفته ام از همین حالا به بدنم توجه نشان داده و ورزش را به یکی از عادات زندگی ام تبدیل کنم تا در سنین بالاتر بدن سالم داشته باشم و به بیماری های مختلف مبتلا نشوم.

اشتراک گذاری

نظرات کاربران